Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,375 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruačné problémy

  , Autor:

  Dobrý deň, v čase, keď sa mi mala dostaviť menštruácia som iba mierne špinila, pričom toto špinenie pretrváva už takmer 2 týždne. Zo začiatku to bolo silnejšie, teraz už len trochu. Inak ma nič nebolí, nepáli ani nesvrbí. Menštruáciu mám pomerne nepravidelnú takže akékoľvek výkyvy sú u mňa bežné. Avšak takéto dlhotrvajúce špinenie namiesto menštruácie nemávam. Ak dostanem menzes, trvá spravidla 5 dní pričom taktiež bolesti a krvácanie sú skôr mierne. Mám 26 rokov. Mala by som vyhľadať lekára? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, myslím si, že bude vhodné gynekologické vyšetrenie. Takto Vám pomôcť neviem.

Podobné otázky

 • Menštruačne problémy

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa opýtať či je normálne že sa mi menštruácia mení každý mesiac ( jeden mesiac mám silnú-normalnu a druhý zase uplne slabú.) Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie je to nič nenormálne. Príčin môže byť viacero. Záleží to od viacerých okolností. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruačne problémy

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať na môj menštruačny cyklus,vždy som ho mala pravidelný presne na čas cca 4 roky.. V poslednom čase od februára sa mi to dosť zmenilo každý mesiac mi to mešká niekedy deň,dva,aj štyri a pred nedávnom dokonca aj týždeň,trvá to takto už nejakých 5 mesiacov.. tehotenstvo je vylúčené. Mám 17 rokov a u gynekológa som ešte nebola, chcem sa opýtať či je potrebna priehladka alebo či sa mi iba mení cyklus a nemusím sa báť. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je vhodné realizovať pravidelné preventívne gynekologické prehliadky, najmä ak má žena pohlavne aktívny život. Na menštruačný cyklus vplýva viacero faktorov a okolností, stres, zmena životného štýlu, životosprávy, pohybovej aktivity, užívania liekov alebo doplnkov. Nemusí sa jednať o nič vážne, deň, či dva meškajúca menštruácia je zanedbateľná. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruačné problémy

  , Autor:

  Chcela by som spýtať mám 21 rokov a mám krvácanie predpred menzesom a trz neviem či som tehotná alebo mám daku infekciu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám objektívne vyjadriť neviem. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruačné problémy

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Mám 19 rokov a mám nepravidelnú dlhotrvajúcu menštruáciu. U gynekologa som doposiaľ nebola. Užívam tabletky Euthyrox 50 na štítnu žľazu. Je možné cyklus nejak upraviť sama?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, existuje viacero aj voľno predajných prípravkov na báze bylinných extraktov, či doplnkov výživy, ktoré sľubujú úpravu menštruačného cyklu. Odporúčam navštíviť obvodného gynekológa, ktorý na základe všetkých informácii, okolností, ako aj výsledkov vyšetrení, či USG stanoví ďalší postup.

 • Menštruačné problemy

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor,
  Mam 22 rokov a mám problem s menštruáciou. V pripade, ak neberiem ziadne tabletky - menzes sa nedostaví (lekárka mi nastavila Duphaston). Je mozne to aj liečiť? V pripade ak by som tableky neužívala je mozne otehotnieť?
  Dakujem za každú radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin , prečo máte nepravidelný menštruačný cyklus môže byť viacero. Takto sa mi je veľmi ťažko objektívne vyjadriť. Záleží od viacerých okolností, či máte ovuláciu, či sú vaječníky v poriadku, prípadne ako vyzerá Váš hormonálny profil. Podľa výsledku vyšetrení a prípadne stanovení diagnózy je potom možné bližšie sa vyjadriť k prípadnej liečbe.