Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,440 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • menzes mešká

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcem sa opýtať, dňa 16.12.2019 som dostala menzes ale doteraz ho nemám. Mešká mi sice asi jeden den podla vypoctu, ale bola som chora minuly tyzden mi trosku vysla krv a odvtedy nic ani menzes... mala som po menstruacii v decembri styk s priatelom ale s tym ze sa vo mne nedokoncil. Moze ta choroba byt dosledok toho ze mi meskaju kramy lebo moznost otehotnenia je nulova vsak

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruáciu ma vplyv viacero okolnostísť a faktorov. Ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Vzhľadom k okolnostiam, môže mať ochorenie vplyv na menštruačný cyklus a samotnú menštruáciu, ale s istotou Vám to nikto nepovie. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • progesteron

  , Autor:

  Dobrý den, ak žene chýba progesteron, ako sa to prejavuje v cykloch? Menzes mešká, alebo nepríde, alebo naopak krvácania su časté, silné a dlhé?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je to individuálne. Záleží aj na okolnostiach, napríklad na veku. Môže sa to prejavovať rôzne, najmä v nepravidelnosti menštruačného cyklu, ako aj v intenzite špinenia či krvácania. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý najlepšie pozná všetky informácie o Vás, ako aj okolnosti a najlepšie vie v prípade potreby nasadiť liečbu.

 • hormony

  , Autor:

  Dobrý den, mám 39 rokov a cca od marca nepr. cyklus, stávalo sa mi, že som odstávala menzes skoro, už na 20.den a trval dlho 10-12 dní, posledný cyklus mi naopak menzes meškal a dostala som až na 52. den...bol mi robený hormonálny profil na 44. den cyklu s výsledkami LH 1,7...FSH 4,2...PROG 0,1...ESTRA 72 ...Prosím Vás, čo hovoria tieto výsledky? dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám jednotky, v ktorých ste napísali hodnoty jednotlivých hormónov, je ťažké sa objektívne vyjadriť. Vzhľadom k predpokladaným jednotkám luteinizačného hormónu (LH) ako aj FSH (folikuly stimulujúceho hormónu) máte vzhľadom k datovaniu odberu hodnoty v norme. Hodnota progesterónu 0,1 predpokladám v nmol/l je veľmi nízka a to Vám môže spôsobovať nepravidelný menštruačný cyklus. Hodnota estradiolu 72 predpokladám v pmol/l máte tiež mierne zníženú. Opakujem, bez poznania presných hodnôt aj v jednotkách sa objektívne vyjadriť neviem. Odporúčam sa v prípade akýchkoľvek ťažkostí či nejasností obrátiť na Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná presnú interpretáciu výsledkov, najlepšie pozná Váš stav a tým pádom Vám bude vedieť najobjektívnejšie odpovedať na otázky a stanoviť ďalší postup.

 • Norethisteron dodatok

  , Autor: Iveta

  Pan doktor, veľmi pekne Vam ďakujem za dokladne vysvetlenie ohľadom mojej otázky.Moje vysledky z hormonalneho profilu boli- Prol- 10,8,ESTR -396,8,PROG - 0,60,LH -2,92*,FSH - 7,19*.hodnoty štitnej žlazy boli v poriadku, zisteny deficit vit. D.Testy boli robene, keď mi menzes meškal 5 týždňov.Endokrinologička mi povedala, že podľa testov to prechod ešte nie je, ale ja mam navaly, potenie,, bolesti noh .,chrbtice, unava.Vysvetlila mi to tak, že mi chyba žlte teliesko.Može ten nedostatok sposobovať aj špinenie pred menzesom? Je to vlastne prirodzený stav u ženy pred prechodom?Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, vzhľadom k všetkým okolnostiam u Vás sú Vami popisované príznaky prakticky typické pre perimenopauzu. Pri zistenom deficite vitamínu D ho viete doplniť alebo formou potravy, alebo formou v lekárni dostupných preparátov. Postupujete podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • nepravidelny cyklus

  , Autor: Monika

  Dobrý den, chcem sa opytat..v polovici janura som absolvovala operaciu cysty na vajecniku..menzes mi prisiel cca 2 tyzdne po operacii potom dalsi asi po 19 dnoch a odvtedy nič..Medzitym som prekonala chripku a velku stresovu zataz taktiez sme aj cestovali ..chcem sa spytat ci toto vsetko moze zapricint to ze mi menzes meska uz vyse dvoch tyzdnov..tehotenske testy mam negativne.. Vopred dakujem za odpvoed

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po operačnom výkone na vaječníkoch je normálne,l ak príde menštruácia skôr. Stres je významným faktorom ovplyvňujúcim menštruačný cyklus. Vzhľadom na Vami popísané okolnosti môže menštruácia meškať z tohto titulu. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Mešká mi to

  , Autor: Miroslava

  Dobrý deň, prepáčte že otravujem, u doktorky som bola cca 5 týždňov po pohlavnom styku a povedala, že tam nič nevidí, robila mi sono. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak bolo vyšetrenie negatívne, tehotná teda nie ste. Odsledujte si to, ak máte relatívne pravidelný menštruačný cyklus, neviete teda povedať presne deň, kedy by mala menštruácia prísť a teda zatiaľ Vám ani nemusí menzes meškať. Ak bude meškať menštruácia 14 dní a viac, navštívte Vášho obvodného gynekológa.