Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,166 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Meškajúci menzes

  , Autor: Kristína_Tomečková_1211060846

  Dobrý deň, 13 dní mi mešká menzes, 2 testy negatívne. Som rok po pôrode. Doteraz mi menzes meškal nanajvýš 9 dni. Mám strach čo by to mohlo byt, bolia ma krize a mám biely vytok. Momentálne som aj chorá. Ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, choroba môže mať vplyv na meškanie menštruácie. Príčin však môže byť viacero. Záleží tiež aj od toho, či ešte kojíte, či užívate nejaké lieky, ... Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

Podobné otázky

 • Meškajúci menzes

  , Autor: KikuskaF

  Dobrý deň :)
  Dňa 13.10 ma operovali, vyberali mi celú štítnu žľazu .. po operácii mi nasadili hormonálnu liečbu euthyrox 150. Mala mi prísť 18.10 menstruacia a do dnešného dňa mi stále neprišla… je to v poriadku? Po nasadení hormónov koľko trvá kým sa to napraví ? Ďakujem :) :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, hormóny štítnej žľazy majú vplyv aj na menštruačný cyklus. Príčin meškania menštruácie môže byť viacero, predpokladám však hormonálny deficit. Ako dlho bude trvať, kým sa cyklus upraví, prípadne dostanete menštruáciu je veľmi individuálne. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.

 • Meškajúci menzes a mozná ovu

  , Autor: Simona2633

  Dobrý deň,
  som 31DC, menzes pravidelný, 27-28dňový.
  Cca na 13DC som si myslela, že mám ovu, kvôli pichaniu v pravom vaječniku.
  Menštruácia mešká a mám negatívny teh. test.
  Ani sa vôbec necítim, že by mali prist. Občas má jemne pobolieva podbruško ale fakt nebadateľne.
  Na 27DC som mala na nohavíčkách strašne mokro,čo neni u mňa zvykom a na druhý deň znova. Všimla som si aj natahovaci priesvitná, jemne do biela hlien další deň.
  Je možné, že som mohla mať ovuláciu aj takto neskoro? Kedy navštíviť Dr?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, menštruačný a ovulačný cyklus sú dva samostatné cykly, ktoré síce na seba nadväzujú ale prebiehajú samostatne, takže za predpokladu dlhšieho menstruačného cyklu a kratšieho ovulačného cyklu sa môžu vyskytovať dve ovulácie počas jedného menstruačného cyklu. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť aj falošne negatívny. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajuci menzes

  , Autor: Belinová

  Dobrý deň,
  Už som si to o radu pýtala a potrebujem znovu...poslednú menštruáciu som mala 17.3 do 22.3. A 28.3. sme mali pohlavný styk chránený aj prerušovaný,následne 13.4. len chránený a 15.4. prerušovaný s tým,že to podľa aplikácie bol deň pred nástupom menštruácie. Mešká mi s dnešným dňom 10 dní. Robila som si viaceré testy na tehotenstvo všetky boli negatívne, posledný dnes Clearblue vyšiel negatívny. Mám z toho veľký stres keďže dieťatko si nejako nemôžeme dovoliť. Veľmi sa sledujem a každá "zmena" mi príde ako priznať tehotenstva. Kontrolujem si aj krčok maternice a zdá sa mi otvorený,dám doňho začiatok ukazováka. Môže to byť tehotenstvo alebo vplyvom stresu z možného tehotenstva?
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, prerušovaný styk nie je antikoncepcia. Za predpokladu nechráneného a prerušovaného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Príčin meškania menštruácie však môže byť viacero. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizované tehotenské testy môžu byť falošne negatívne. Odsledujte si to. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, kde Vám bude realizovaný odber krvi na beta HCG. Do budúcna odporúčam užívať niektorú z foriem hormonálnej antikoncepcie. Porozprávajte sa o tom s Vašim obvodným gynekológom.

 • Meškajúci menzes po kyrete a bolesti v podbrušku

  , Autor: Prelka12

  Dobrý deň pán doktor, 26.11. som absolvovala hysteroskopiu s kyretážou. Prvú menštruáciu som dostala 14.12., bola trošku dlhšia ako obvykle. Menštruáciu mávam dlhú 3-4 dni, cyklus 31 dní. Čakám na druhú menštruáciu po kyrete, dnes už je to 36. deň cyklu. Presne v deň, kedy mala menštruácia doraziť, teda 31. deň cyklu 13.1., som mala bolesti ako pri menštruácii, bolesti pretrvávali aj 32. deň cyklus ako pri menzese, veľmi mierne bolesti som pociťovala aj 33. a 34. deň cyklu. Potom už bolesti ustáli, ostal len tlak v prsiach a nafúknuté podbruško. Nepamätám si, či by mi niekedy takto menštruácia vynechala a určite som nikdy nemala bolesti pred menštruáciou, preto si myslím, že tento stav má súvis s absolvovaným kyretom. Výsledku z kyretu sú v poriadku. Hysteroskopia bola vykonananá kvôli vysokej sliznici. Mám 35 rokov, 1 pôrod za sebou. Je takýto problém po kyrete ok? Alebo už navštíviť gynekológa?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, niekedy po výkone môže dôjsť prechodne k predĺženiu cyklu. Nemusí sa jednať o problém. Odsledujte si to. Samozrejme, takto sa neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.