Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,229 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meškajuci menzes

  , Autor: Belinová

  Dobrý deň,
  Už som si to o radu pýtala a potrebujem znovu...poslednú menštruáciu som mala 17.3 do 22.3. A 28.3. sme mali pohlavný styk chránený aj prerušovaný,následne 13.4. len chránený a 15.4. prerušovaný s tým,že to podľa aplikácie bol deň pred nástupom menštruácie. Mešká mi s dnešným dňom 10 dní. Robila som si viaceré testy na tehotenstvo všetky boli negatívne, posledný dnes Clearblue vyšiel negatívny. Mám z toho veľký stres keďže dieťatko si nejako nemôžeme dovoliť. Veľmi sa sledujem a každá "zmena" mi príde ako priznať tehotenstva. Kontrolujem si aj krčok maternice a zdá sa mi otvorený,dám doňho začiatok ukazováka. Môže to byť tehotenstvo alebo vplyvom stresu z možného tehotenstva?
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prerušovaný styk nie je antikoncepcia. Za predpokladu nechráneného a prerušovaného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Príčin meškania menštruácie však môže byť viacero. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizované tehotenské testy môžu byť falošne negatívne. Odsledujte si to. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, kde Vám bude realizovaný odber krvi na beta HCG. Do budúcna odporúčam užívať niektorú z foriem hormonálnej antikoncepcie. Porozprávajte sa o tom s Vašim obvodným gynekológom.

Podobné otázky

 • Meškajúci menzes po kyrete a bolesti v podbrušku

  , Autor: Prelka12

  Dobrý deň pán doktor, 26.11. som absolvovala hysteroskopiu s kyretážou. Prvú menštruáciu som dostala 14.12., bola trošku dlhšia ako obvykle. Menštruáciu mávam dlhú 3-4 dni, cyklus 31 dní. Čakám na druhú menštruáciu po kyrete, dnes už je to 36. deň cyklu. Presne v deň, kedy mala menštruácia doraziť, teda 31. deň cyklu 13.1., som mala bolesti ako pri menštruácii, bolesti pretrvávali aj 32. deň cyklus ako pri menzese, veľmi mierne bolesti som pociťovala aj 33. a 34. deň cyklu. Potom už bolesti ustáli, ostal len tlak v prsiach a nafúknuté podbruško. Nepamätám si, či by mi niekedy takto menštruácia vynechala a určite som nikdy nemala bolesti pred menštruáciou, preto si myslím, že tento stav má súvis s absolvovaným kyretom. Výsledku z kyretu sú v poriadku. Hysteroskopia bola vykonananá kvôli vysokej sliznici. Mám 35 rokov, 1 pôrod za sebou. Je takýto problém po kyrete ok? Alebo už navštíviť gynekológa?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, niekedy po výkone môže dôjsť prechodne k predĺženiu cyklu. Nemusí sa jednať o problém. Odsledujte si to. Samozrejme, takto sa neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.