• Divna menstruacia

    , Autor: kativa12

    Dobry den.
    Mam na vas 2otazky:
    1.Som presne 3mesiace po sekcii. Sekcia bola z dovodu prenasania, neotvarala som sa. Dali mi vaginalne tablety, nepomohlo to. Pri sekcii som velmi vela krvacala, nechcela sa mi stiahnut maternica. Jazva sa hoji. Je vsak normalne,ze sa ma zvykne brucho silnejsie pobolievat aj 3mesiace po sekcii?

    2. Dalsia otazka sa tyka menstruacie. Pred tehotenstvom som mala menstruaciu 5-7dni. Velmi bolestivu. Bolelo ma podbrusko, bolo mi na zvracanie. Po porode som takmer cele sestonedelie krvacala. Po sestonedeli som asi po 2tyzdnoch dostala menstruaciu. Trvala 3dni - silna + bolest v krizoch. Potom som 2dni uz nekrvacala (myslela som,ze menstruacia skoncila) a po tych 2dnoch som znova krvacala este 2dni. Akoby starsiu krv.
    Teraz tento mesiac som menstruovala znova. Zopakovalo sa to. Menstruaciu som mala 3dni. Potom 2dni nic. A aj preto sme mali s manzelom pohlavny styk. Myslela som si,ze mi menstruacia skoncila, lebo pekne pomaly koncila, menej som krvacala ten treti den a zrazu z nicoho nic sa mi vratila silnym krvacanim. Otazka teda znie: Je normalna ta pauza v menstruacii? Ze som 2dni nemenstruovala? A ze teraz mam menstruaciu znova? Nevadi,ze tie 2dni som zo seba tu krv nevylucovala?

    Dakujem

    Dobrý deň, tri mesiace po sekcii uz rana musí byť zhojená, bolesti v podbrušku by už pretrvávať nemali, občasné menštruačné bolesti môžu byť prítomné. Prvé menštruácie po pôrode môžu byť nepravidelnejšie a môžu trošku haprovať. Odsledujte si to. V prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.