• bez menštruácie

    , Autor: ana

    Dobrý deň p.doktorka,
    som 8,5 mesiaca po pôrode a zatiaľ som nedostala menštruáciu.Dcéru stále ešte aj dojčím a rada by som v tom pokračovala.Môj gynekológ mi pri kontrole po šestonedelí povedal,že pokiaľ nedostanem menštruáciu do 9 mesiacov,niečo s tým urobí.Chcela by som sa opýtať, či je potrebné vyvolanie menštruácie, prípadne či a ako to môže ovplyvniť dojčenie-na tom mi dosť záleží.Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.

    Dobrý deň,
    podľa môjho názoru to nie je nevyhnutné, ak chcete pokračovať v kojení tak kľudne pokračujte,a lekárovi povedzte, že by ste rada kojili ďalej. Veľmi pravdepodobne vám pán doktor predpíše antikoncepciu, ktorá sa môže užívať počas kojenia.