• Dufaston

    , Autor:

    Pán doktor, Chcem Vás poprosiť o radu. Mam 51 rokov a som v perimenopauze. Menzes mi teraz meška 2 týždne. Bola som za svojim lekarom, podľa USG sliznica maternice 6 mm, Hormonalny profil FSH 19.5 , Estrogen 520. Nasadil mi Dufaston na 10 dni.Hlavne kvoli tomu, že estrogen je ešte vysoky a mohol by sposobiť zbujnenioe sliznice, čo by bol nasledok dlheho a silneho krvacania. V minulosti som taky roblem mala menzes mi meškal 3 mesiace, potom 2 týždne som špinila a nasledne som sa silno rozkrvacala a nasledovala kyretaž, vysledky boli OK.Myslela som si, že už žačina menopauza. Pán doktor pri uživani Dufastonu a sliznici vysokej 6mm by malo byť krvacanie slabšie?Može sa vyskytnuť aj špinenie počas uživania?dufaston som ešte nebrala, v lete som brala Norethisteron kvoli dovolenke a to krvacanie bolo naozaj silne s kusami sliznice.Niekedy sa mi objavi špinenie mimo cyklu, hlavne pred menzesom.Ako by ste riešil moj problem Vy? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, 6 mm sliznica je úplne v norme. Duphastonom sa možno krvácanie prejaví v normálnej intenzite, ale nie je to zaručené. Menopauza sa považuje až pri dvanástich mesiacoch bez menštruácie. Potupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, nemajte obavy, pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach ho kontaktujte.