Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,855 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • menzes

  , Autor: 82nikky

  Dobry chcem sa spytat,ked mam dostat menzes tak mam predtym večer strasne krce a vraciam a potom dostanem menzes a dost husta krv ide a potom nič len,ked idem cikat tak vtedy zomna začne zase husto tiect krv takych kuskoch a trva to tri dni a potom nič.Mam tam niečo v maternici za problem?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak sa zmenil charakter menštruácie je potrebné gynkologické vyšetrenie či nejde o organickú príčinu silného krvácania - polypy maternice, myómy...

Podobné otázky

 • Menzes

  , Autor: Natalya091

  Cyskus mam 36 dni

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za týchto okolností by sa Vám mala menštruácia dostaviť niekedy okolo 27.01.2022. Odsledujte si to.

 • Menštraucia prišla skor

  , Autor: KsT1

  Dobry deň menštruacia prišla 17.1. a 7dňovy pauzu začinam 24.1.....od 10.1 som uzivala lieky dorsiflex na 5dni. a to 17.1som dostala covid kasel sopel a pod. Dostala som aj antibiotika. Chcem sa spytat či ma toto všetko vplyv že som dostala menzes skor a že či mam pokračovat v 7dňovej pauze alebo začat uživat dalšie balenie Belari. Lebo už sa mi toto stalo že menštruacia prišla skor a aj tak som si dala 7dňovu pauzu a dostala som aj tak menzes takže som krvacala2 tyždne.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu, ale o krvácanie z vysadenia. Aj napriek pravidelnému užívaniu tabliet hormonálnej antikoncepcie sa môže špinenie, či krvácanie vyskytovať počas celého cyklu. Pokračujte pauze podľa plánu a následne v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Spomínané užívané lieky, ako aj infekcia COVID-19 mohla mať vplyv na intenzitu, charakter, aj dĺžku krvácania. Odsledujte si to.

 • Menstruacia po núdzovéj tabletke

  , Autor: Lily712

  Dobrý den,v nedeľu ráno som uzila escapelle, no menzes som mala dostať v piatok čiže mi meškali no u mna to je zvykom plus mínus 3dni vzdy,pred tabletkou som určite tehotná nebola mala som teliesko,včera po 4dnoch mi konečne došla ms teda aspoň som si myslela,cely den do cca 18.00 som špinila az ako hneda krv,a potom sa objavila krv klasicka na tampóne, no nebolo jej veľa celu noc zase nic ani teraz ,myslite ze je to v poriadku?letak som čítala ms by sa mala dostaviť po užití do 5dni,no netuším či už toto co bolo včera mozem počítať za menzes,myslite ze to môže znamenať tehotenstvo?ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, medzi najčastejšie vedľajšie, či nežiadúce účinky núdzovej antikoncepcie patrí nepravidelné, či neočakávané krvácanie. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach, ako aj pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menstruacia po tabletke PO

  , Autor: Lily712

  Dobrý deň,v sobotu mi meskal menzes jeden deň,a vten den sme mali s priatelom nechránený styk,nebola som si istá či niečo neušlo,na druhy deň som myslela ze mi prišla ms no len Špiňenie o dve hod.som uzila Tabletku PO a špinenie prestalo,dnes je tomu 3dni a ms ani špinenie nemám,mohla by som byt tehotná?pred ms som mala neplodné dni,vzdy pred ma ich mam.Myslite že by som mohla byť tehotna? Dakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže ste tabletku núdzovej antikoncepcie užili včas, pravdepodobnosť tehotenstva je malá. užitie núdzovej antikoncepcie so sebou prináša riziko vedľajších účinkov, hlavne znepravidelnenie cyklu a krvácania. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tabletka po Escapelle

  , Autor: luckalucinka

  Dobrý deň pán doktor,včera mi prišiel menzes teda myslím si ze to bolo len špinenie,o hodinu som uzila tabletku po escapelle ,no od včera už ani nešpinim nič, mozem sa opýtať či je to normálne, či ms sa spusti normálne?včera som špinavá brala som to ze uz mi prišiel menzes stym ze na 5ti den mi kázala dat prvu tabletku antikoncepcie pani doktorka,aj keď som včera špinila a menzes nikde môžem na 5ti den normálne uzit antikoncepciu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností by som počkal so začatím užívania hormonálnej antikoncepcie. Hormonálna antikoncepcia sa inak začína užívať na prvý deň menštruácie. Je potrebné jednoznačné vylúčenie tehotenstva. Tabletka núdzovej hormonálnej antikoncepcie navyše môže znepravidelniť menštruačný cyklus. Pri nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.