• informácia

    , Autor: sandra00

    Dobrý deň. Beriem HAK Dienorette a od včeraj beriem antibiotiká.Dnes sa mi dostavila menštruácia o týždeň skôr a to aj napriek tomu, že som nevynechala ani jednu tabletku.Môže to súvisiť s užívaním antibiotík? Prosím poradte mi či mám pokračovať v užívaní HAK aj naďalej alebo mám mať 8 dňovú pauzu.Ešte sa chcem spýtať, včeraj sme mali s partnerom pohlavný styk mohlo to nejak ovplyvniť alebo som bola normálne chránená? vopred ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    len veľmi málo antibiotík ovplyvňuje účinok antikoncepcie, konkrétne sa jedná o antiobiotiká s účinnou látkou ampicilín, tetracyklin alebo rifampicin. Tieto môžu znižovať účinok antikoncepcie. Ak ste dostali predčasne menštruáciu, pokračujte v tabletkách tak ako ste zvyknutá. Po dobratí pauza ako zvyčajne.