Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,851 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • informácia

    , Autor: sandra00

    Dobrý deň. Beriem HAK Dienorette a od včeraj beriem antibiotiká.Dnes sa mi dostavila menštruácia o týždeň skôr a to aj napriek tomu, že som nevynechala ani jednu tabletku.Môže to súvisiť s užívaním antibiotík? Prosím poradte mi či mám pokračovať v užívaní HAK aj naďalej alebo mám mať 8 dňovú pauzu.Ešte sa chcem spýtať, včeraj sme mali s partnerom pohlavný styk mohlo to nejak ovplyvniť alebo som bola normálne chránená? vopred ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň,
    len veľmi málo antibiotík ovplyvňuje účinok antikoncepcie, konkrétne sa jedná o antiobiotiká s účinnou látkou ampicilín, tetracyklin alebo rifampicin. Tieto môžu znižovať účinok antikoncepcie. Ak ste dostali predčasne menštruáciu, pokračujte v tabletkách tak ako ste zvyknutá. Po dobratí pauza ako zvyčajne.

Podobné otázky

  • informacia

    , Autor: julca16

    Dobrý deň. Chcela by som sa vedieť odpoveď na otázku: je možne dostať menštruáciu po jej skončeni? čiže som ju mala 24.12. a znovu som začala krvácať 5.1. alebo je v tom iný problém keďže sa z manželom pokúšame o druhe dieťa, Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň,
    závisí od pravidelnosti menštruačného cyklu a pridružených ochorení. Niekedy sa vrámci menštruačného cyklu ženy vyskytne takzvané intermenštruačné krvácanie, ktoré sa nemusí viac opakovať alebo ak je spojené s hormonálnou poruchou môže byť pravidelné.