• PMS alebo tehotenstvo

    Dobrý deň,
    ovuláciu som mala 3.8. v tom čase som mala s partnerom, nechránený pohlavný styk. Už asi 4 dni mám mierne bolesti v podbrušku, akokeby mi mala prísť menštruácia, taktiež mám trošku citlivé prsia. Príznaky PMS som nikdy nemala. Menštruácia by mi mala prísť 18.8, preto sa chcem opýtať môže ísť o PMS alebo to môže byť aj tehotenstvo, ukázal by mi to už tehotenský test? V júni som prekonala mimomaternicové tehotenstvo kde mi bol laparoskopicky odstránení ľavý vajcovod. Ďakujem za odpoveď, prajem pekný zvyšok dňa.

    Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku, navyše v čase predpokladanej ovulácie, sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Tehotenský test má však zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť aj falošne negatívny. Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.