• Tazkosti po mimomaternicovom tehotenstve

    Dobry den,
    Pred 6. tyzdnami som mala akutnu laparoskopiu v zahranici z dovodu prasknutia vajickovodu kvoli mimomaternicovemu tehotenstvu so znacnou stratou krvi a naslednou transfuziou. Kyret nebol vykonany, len odstranili lavy vajickovod a z praveho vajecnika 2 male benigne cysty. Postupne sa telo zotavuje, no zacali sa mi prejavovat rozne tazkosti (pichanie, bolest). Z 2 tehotenskych testov urobenych tyzden po sebe vidno silnejuce ciarky, aj hcg z krvi bolo pozitivne. Na sone vsak gynekolog nic nevidel. Ide podla vas o komplikaciiu, ktora si bude ziadat dalsi zakrok? Alebo je moznost aj dalsieho tehotenstva? Posledny styk bol totiz 2 dni pred operaciou a menzes sa od operacie objavil tak po 3-4 tyzdnoch - akor vsak vo forme slabeho spinenia. Mimo toho nespinim. Nechcem nic zameskat a nebodaj prist aj o druhy vajcovod. Bolo to moje uplne prve pocatie po 5 rokoch neuspechu. Mam 35.
    Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, teoreticky je možností viacero. Ak stúpajú hodnoty beta HCG, ste tehotná. Je však dôležité zistiť ďalšie podstatné okolnosti. Ak ste po zákroku nemali pohlavný styk a posledný bol ešte počas tehotenstva, ktoré bolo uzavreté ako mimomaternicové, a beta HCG Vám bude stúpať, nedá sa vylúčiť ani superfetácia, či suoerfekundácia, teda že sa môže vyvíjať ešte ďalšie tehotenstvo, ktoré vzniklo spolu s tým mimomaternicovým alebo druhotne. Príčin však môže byť ešte viac. Ťažko povedať. Nevidel som USG nález a nepoznám ani žiadne výsledky vyšetrení, okolnosti a všetky potrebné informácie, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.