• Fluomizin v tehotenstve

    Dobrý deň, som 11tt a na kontrole som mala ph v pošve 5,4, dr vravela, že by malo byť nižšie, brala kultiváciu, do stravy som teda pridala kefír, actimel a ďalšie,,prírodné formy probiotík,,.. dr vravela, že to môže byť aj tým, že som sa pred vyšetrením sprchovala s mydlom, a že ak to na ďalšej kontrole bude rovnaké, tak mozemy brať probiotiká vo forme tabliet ako výživový doplnok pre tehotne... včera mi bol vystavený erecept na fluomizin, vraj mám zápal v pošve, príznaky nemám, ziadne svrbenie, ani pálenie ani výtok... K dr ma sestrička nevie telefonicky prepojiť, a s ňou konzultovať nemám, lebo teda nie je dr ako povedala, neviem o aky zápal ide ani nič bližšie, mám len brať čo mi predpísali a zložila mi... Najradšej by som aspoň v prvom trimestri brala niečo na prírodnejšej báze, nemôžu podľa vašich postačovať probiotika vo forme tabliet pre tehotné? O dva týždne mam kontrolu u dr... Len ma mätie, že vravela, že stačia výživové doplnky a zrazu mam predpísaný fluomizin, v lekárni mi povedali, že fluomizin je antibiotikum a že tehotným sa zvykne dávať v nevyhnutných prípadoch... Niečo brať samozrejme chcem, nechcem to podceniť, ale tým, že nemám ani príznaky, tak nepostačuje naozaj len probiotikum? Ďakujem veľmi pekne za radu...

    Dobrý deň, áno, ak to nie je nevyhnutné, do 16. týždňa tehotenstva nie je vhodné užívať preparáty v zmysle lokálnych antibiotík. Skúsiť si môžete realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a aplikujte s vaginálne probiotiká do pošvy, najlepšie večer pred spaním aspoň 10 - 12 dní. Keďže však nepoznám žiadne bližšie výsledky vyšetrení, ani nálezy, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť.