• Zmeny na krčku

    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať na priebeh ochorenia HPV a zmien na krčku. V skratke môj priebeh, bola som HPv pozitív nasledne som otehotnela, kontrola po porode bola opäť pozitívna, pol roka na to CIN 1 a po pol roku už CIN3. Pred pár dňami som podstúpila konizaciu a dala sa hned aj zaočkovať.
    Zaujíma ma však, prečo alebo vplyvom čoho sa mohlo ochorenie tak rýchlo rozšíriť.
    Je pravda, že som v poslednej dobe bola veľmi často chorá plus sa mi pridružili aj nové alergie.
    Pripadne je niečo do budúcna čím by som mohla svoju imunitu posilniť.
    ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, nie je ničím výnimočným, že v tehotenstve vplyvom hormonálnych zmien dôjde k zhoršeniu nálezu dysplázie buniek krčka maternice. Nie je to síce pravidlo, ale stretávame sa s tým. Neovplyvnili by ste to žiadnym spôsobom. Je potrebné vyčkať na výsledky histologického vyšetrenia a na základe toho sa určí ďalší postup. Určite sa nechajte zaočkovať plnou schémou, teda všetkými tromi dávkami Gardasil 9.