Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,205 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Časté mocenie

  , Autor: NikaDurdy

  Dobrý večer, v auguste som mala slabý zápal mechúra, pani doktorka mi predpísala dva sacky mononuralu a blokurima uro plus. Aj keď to trochu pomohlo odvtedy ma stále bolieva ako pri zápale, úplne dole v strede mechúra, ale už nemám pocit pálenia pri moceni. Mám však stále nutkanie, ale keď idem močím len trochu. Neviem už čo s tým mám robiť. Mám si dávať algifen od zápalu alebo niečo iné? Mám pocit že po blokurime sa to cele zhorší. Nechcem zbytočne chodiť k lekárovi. Mám ešte vnútromaternicové teliesko, ale nemyslim si, že by to bolo z toho. Ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, podľa opisu to vyzerá na urologický problém, takže odporúčam realizovať urologické vyšetrenie. Ak bude urológ vyžadovať doplnenie gynekologického vyšetrenia, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Močenie

  , Autor: táňa123

  Dobrý deň prajem. Potrebovala by som radu. V lete som mávala častý pocit na močenie. Moč bol však v poriadku, a gynekologička na sone nevidela noc. V lete na to pri močení pálilo alebo bolelo čo som pripisovala zápalu močových ciest, brala som rôzne doplnky, antibiotiká a taktiež som mala aj Canesten (pre istotu). Zabralo to na mesiac, v septembri som bola v poriadku, dávala som si pozor aby som neprechladla od spodu. Pred pár dňami po skončení menštruácie sa mi časté močenie začalo opakovať. Nedá sa povedať že močim malé množstvo, ale vždy po vymoceni mám pocit plného mechúra. Neboli ani nepáli ma to. Vzhľadom na to, že moč opäť vyšiel v poriadku, chcela by som sa spýtať o aky gynekologický problém by sa mohlo jednať alebo ako to aspoň trochu zlepšiť. Ku gynekologicke mám ísť až začiatkom novembra vzhľadom na to, že má plno. Existuje nejaký voľno predajný liek alebo doplnok stravy, ktorý by pomohol? Môže sa jednať o niečo vážne? Ďakujem a ospravedlňujem sa za rozsiahlost textu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak bol moč vyšetrovaný iba “papierikovo” a nie komplexne vyšetrený cievkovaný moč, moč nemusí byť v poriadku. Preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť, či sa jedná alebo nejedná o urologický problém. Ak nemáte žiadne gynekologické ťažkosti, preventívne si môžete realizovať aspoň 10 až 14 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami, dodržujte dostatočný pitný režim 1,5 až 2 litre tekutín denne. Skúsiť môžete piť aj urologický čaj. Pri pretrvávaní ťažkostí urologického charakteru bude potrebné realizovať urologické vyšetrenie. Gynekologické vyšetrenie môžete realizovať podľa plánu.

 • Canesten

  , Autor: katarina511

  Dobrý deň. Už som tu písala ohladom gynekologickeho problému. Najprv sa zdalo že ide o zápal močových ciest, no testy moču vyšli v poriadku. Doktorka povedala že sa jedná o gynekologický problém. Brala som Canesten 4 dní, no do toho som dostala menštruáciu takže zvyšné tabletky som dobrala po nej. Týždeň to bolo v poriadku. Mala som však chránený styk a svrbenie a nutkanie na časté močenie opäť začalo. Dneska som si kúpila opäť Canesten no jednodňový. Čo mám robiť ak to nepomôže?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, je vhodné navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám realizuje výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie. Do toho času si realizujte aspoň desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Zápal

  , Autor: Zuziiik

  Dobrý deň. Písala som ich ohľadom rozdielu medzi zápalom močových ciest a zápalom vaječníkov. Včera som bola v lekárni a predali mi : TOTO na zápal močových ciest AKUT. Dneska už bolesti nemám, mám vsak stále pocit na časté močenie a taktiež mám zapáchajúci výtok. Môže to byť spojené s tým zápalom ciest alebo sa jedná o vaječníky?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, skôr si myslím, že to bude močovými cestami. Zapáchajúci výtok je gynekologický problém, takže bude vhodné navštíviť aj Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám realizuje výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie.

 • H SIL

  , Autor: 1Petra2

  Dobrý deň. V septembri minulého roka som bola na pravidelnej preventívnej prehliadke u gynekológa, spravil cytologiu a výsledky boli L SIL. Vtedy spravil aj test na HPV a výsledok bol negatívny. Následne bola zistená gardneralla a bola som liečená entizolom. Ďalšia cytologia po prelieceni bola PAP 2 co mi gynekológ povedal ze je v poriadku. Žiadne ťažkosti neboli. Teraz som šla na ďalšiu preventívnu prehliadku a cytologia vyšla zlá H SIl. Poslal ma na kolposkopiu k špecialistovi do nemocnice. Ale nakoľko som sa sťažovala na ťažkosti ako je šialené pálenie a štípanie ktoré neustupuje ani po antimykotikach ,dokonca sa k tomu za posledne dni pridalo aj časté močenie spravil mi ešte kultivaciu. Moja otázka znie či je možné že je tak zlá cytologia ,ťažké zmeny aj bez pozitívneho HPV alebo zlu cytologiu môže spôsobovať nejaká bakteriálna infekcia ako napríklad ze by sa mi vrátila gardnerella ktoru stačí liečiť podaním atb. Som dosť znepokojená H SIL cytologiou keď predtým bola v poriadku PAP2.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, zmeny na krčku maternice spôsobujú najčastejšie HPV vírusy. HPV infekcia však už nemusí byť v čase vyšetrenia prítomná, bunkové zmeny však pretrvávajú, č sa zhoršujú alebo zlepšujú. Je už teraz prakticky jedno, čo Vám spôsobilo bunkové zmeny na krčku, musí sa to ďalej riešiť. Vhodné je pri negatívnom kultivačnom vyšetrení realizovať aj mikrobiologické vyšetrenia na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy a trichomonas vaginalis. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

 • Možné tehotenstvo

  , Autor: Tima

  Dobrý deň , mám 16 rokov (a 31.1.2020 ) som mala prvý pohlavný styk(trval asi 10min a bol asi 4krat prerušený lenže bez ochrany ) nevydržala som dlhšie pretože som mala veľmi silné bolesti a silné krvácanie .. deň po tom večer som ešte trošku krvácala a odvtedy mám nepríjemné bolesti v podbrušku a časté močenie (myslím si že to môže byť spojené aj s tým že mám možno zápal močových ciest) bála som sa že to môže byť tehotenstvo (len na internete som čítala že príznaky dokonca ani 5dni po styku nie su viditeľné ) nemám veľmi stali cyklus menzes mi príde buď skôr alebo neskôr ako má .. menštruáciu som mala dostat 10.1. no prišla 7.1 počas nej som mala bežné ťažkosti ako vždy (bolesti podbruška , chrbtice a nadúvanie a stredné silné krvácanie ) menzes teda trval od 7.1 do 10.1(bežné trvá 6-7dni )už som nekrvacala a dnes 11.1. som zas trošku krvácala .. už od toho prvého styku má čo raz častejšie boli pošva na konci močenia a mám veľké nutkanie na wc (to si myslím že je ten zápal močových ciest) rada by som vedela na čom som

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nemyslím si, že ste tehotná, hoci sa tehotenstvo prvé týždne neprejavuje, ale ak sa Vám dostavila menštruácia, tehotenstvo nepredpokladám. Skôr si myslím, že máte ťažkosti typické pre prvý pohlavný styk kombinované s možnou uroinfekciou, teda zápalom močových ciest. Skúste piť urologický čaj s brusnicami, pomôcť by mohol Monural, ten Vám však musí predpísať lekár, dodržujte dostatočný pitný režim, 2 litre/deň. Odporúčam návštevu Vášho obvodného lekára.