• Výsledok cytolgie

    Dobrý deň pán doktor, poprosila by som vás o váš názor. Vysledok z cytolgie je - posun vo flóre naznačujúci bakteriálnu vaginozu, zápal ,Metaplazia , ASCH atypické bunky neurčitého významu , nemožno vylúčiť HSIL , PAP3ab. Bola som odporučená do onkogynekologickej ambulancie . Cytologia mi bola robená v období kedy mi 2 mesiace po sebe haproval menštruačný cyklus a špinila som mierne počas ovulácie. Nikdy pred tým som nič take nemala. V papieroch z predchádzajúcich vyšetrení mám všade písaný zápal a baktérie . Nikdy neliecené. Vraj sú výsledky ok. Môže ten opakovaný zápal a baktérie ovplyvniť výsledok ? Často chodievam do wellnesu a bola som aj dva týždne pred odobratím steru. Mám obavu z toho čo ma čaká u onkogynekologa. Odporučili by ste mi niečo užívať na zápal a baktérie ? Ešte by som dodala že v poslednom čase mám velmi časté močenie , menstruacia ok bez špínenia. Vopred ďakujem

    Dobrý deň, ASC-H je už prekanceróza, hoci niekedy sa môže jednať iba o metapláziu zmenenú vplyvom zápalovych zmien. Netreba to však podceňovať. Potrebné je realizovať HPV typizáciu, rovnako tak doplniť markery CINtec a realizovať kontrolný ster o 4 až 6 mesiacov od toho posledného. Dovtedy si môžete aplikovať vaginálny gél DeflaGyn a následne realizovať kúru vaginálnymi probiotikami. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.