Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,205 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Kyretáž

  , Autor: Giza

  Dobrý deň pán doktor,

  25.8. mi bola robená kyretáž kvôli vysokej sliznici. Zákrok prebehol v poriadku, ale keď som sa postavila po prebudení z postele vyšlo zo mňa celkom dosť krvi. Na základe toho mi boli pichnuté injekcie na zastavenie krvácania a niečo proti zrazeninám. Po príchode domov som krvácala už len mierne, na druhý deň zo mňa vyšla dosť veľká zrazenina a potom už len úplne slabý výtok. Takto to pokračovalo 8 dní vždy len slabučký výtok niekedy hnedší niekedy ružový ale nemala som žiadne bolesti. Dnes na deviaty deň išlo zo mňa trošku červenej krvi a slabo ma sem tam pobolieva v podbrušku. Menštruáciu by som normálne mala dostať zajtra ale čítala som že skôr ako o 4-6 týždňov by prísť nemala. Je to prosím vás normálne? Nemám žiadne veľké bolesti ani iné ťažkosti okrem toho.

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, po kyretáži je špinenie, či slabšie krvácanie do 7 - 10 dní od zákroku normálne. Dňom zákroku si rátate prvý deň menštruácie, nasledujúca menštruácia by sa mala dostaviť o 4 až 6 týždňov od zákroku. Odsledujte si to. Nepoznám však žiadne bližšie okolnosti zákroku ani ďalšie informácie, preto sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný, kde sa Vám budú vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.

Podobné otázky

 • Kyretaz a tabletka po

  , Autor: Krajcikova

  Dobrý deň. Som 18 dní po kyretazi. Gynekológ mi včera povedal, že je všetko v poriadku a že aby som sa nezľakla, že mi príde menštruácia 20 októbra a možno aj po tomto dátume. Včera sme mali s manzelom pohlavný styk a zrejme mu náhodou aj niečo ušlo. Bojím sa, nechcem otehotnieť. Je možné že z toho teraz otehotnieť, aj keď som 3 týždne po kyretazi? Viete mi prosím odpovedať? Neviem či som už mala ovulaciu, mám si dať tabletku PO? Môžem mi ťa tabletka teraz dáko ublížiť?
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, rozhodnutie užiť tabletku núdzovej antikoncepcie je len na Vás. V takomto včasnom pooperačnom období je pravdepodobnosť tehotenstva pomerne malá, ale nedá sa vylúčiť, že došlo medzičasom k ovulácii. Užitím tabletky hormonálnej antikoncepcie sa Vám s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodí menštruačný cyklus. Nedá sa to však s istotou potvrdiť.

 • Kyretaz a sex po nom

  , Autor: Krajcikova

  Dobrý deň. Som 18 dní po kyretazi. Gynekológ mi včera povedal, že je všetko v poriadku a že aby som sa nezľakla, že mi príde menštruácia 20 októbra a možno aj po tomto dátume. Včera sme mali s manzelom pohlavný styk a zrejme mu náhodou aj niečo ušlo. Bojím sa, nechcem otehotnieť. Je možné že z toho teraz otehotnieť, aj keď som 3 týždne po kyretazi? Viete mi prosím odpovedať?
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, tehotenstvo nie je v prípade nechráneného pohlavného styku vylúčené aj takto krátko po zákroku, ak už došlo k ovulácii. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvácanie po kyretáží

  , Autor: MariV

  Dobrý deň, som tretí deň po kyretáží - zatiaľ stále slabo krvacam. Kyretáž mi robili spolu s hysteroskopiou - je možné, že by mohli prehliadnuť nejaké zrazeniny? Totiž včera večer zo mňa vypadla väčšia krvavá zrazenina, ktorá mala takú "želé" konzistenciu. Veľmi sa bojím či je všetko v poriadku, nakoľko išlo o opravnú kyretáž, kedze mi zistili po pôrode ešte niekoľko zrazenin, ktore bolo potrebné dostať von. Môžu sa tie zrazeniny vytvárať aj po zákroku? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, špinenie po zákroku je normálne do 7 až 8 dní od výkonu a malo by mať tendenciu k slabnutiu. Áno, v niektorých prípadoch môže dôjsť aj k uvoľneniu a vypadnutiu krvných koagúl. Keďže však nepoznám žiadne ďalšie informácie a okolnosti pôrodu, ani to, kedy ste rodili, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Samozrejme, pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili a mali aj realizovaný zákrok.

 • E coli

  , Autor: Radoslava363

  Dobrý deň prajem, koncom mája mi bola robená kyretáž pre missed ab. Mesiac na to, po normálnej menštruácií som mala ružovkastý krvavý výtok a silné svrbenie a pálenie pošvy. Nález: staphylococcus epidermidis, Escherichia coli (masivne). Citlivé: ampicilín, cefalotin, gentamicin, nitrofuarantion, trimetoprim a sulfonamid, ampicilin a sulbaktam, ciprofloxacin, chloramfenikol, tetracyklin. Velmi tomu nerozumiem, co to znamena. Nebolo mo to vysvetlene, kedze som bola len na pohotovosti a vysledky mi len dali papierovo. Vybrala som macmiror a beriem probiotika vaginalne. Okrem toho mam v posve biele fliaciky, tie som uz skor spozorovala a teraz mi aj praskol asi lebo jeden je fialovy. Moze to byt mykoza? Alebo je to nieco horsie, zlakla som sa ci nejde o vaginalny herpes ale podla obrazkov to tak nevyzera. Je to skor ako biely povalak fliacik. Vytok mam uz normalny, svrbenie ustupilo. Na flaky si davam canesten krem. Ďakujem za vysvetlenie a pomoc pri moznostiach dalsej diagnostiky a liecby. S pozdravom. Radka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, poľa výsledku citlivosti z kultivačného vyšetrenia ste si aplikovali vhodnú liečbu, Macmiror by teda mal byť účinný. Aplikáciou vaginálnych probiotík ste si tiež určite pomohli. Čo sa týka spomínaného fliačika, bez videnia nálezu sa takto nedá bližšie objektívne vyjadriť. Príčin môže byť viacero. Nevylučujem, že sa môže jednať aj o candidózu. Je vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia určí o čo sa jedná a stanoví ďalší postup.

 • Kyretaz a menstruacia

  , Autor: Lub

  Dobrý deň, 12.5.2023 som prekonala kyretaz. Bola som v 13tt. Pred týždňom som dostala menštruáciu trvala 5dni. Skoncila mi v sobotu. V nedeľu som zasa mala zopár kvapiek aj má pobolievalo pri ľavom vaječníku ale nič hrozne to nebolo.Dnes ráno ma to tam dole začalo svrbiet, už nekrvacam. Je možné že som dostala infekciu? Chcem sa este opýtať či nevadí že už normálne pracujem dva tyzdne. Robím na stavbe takže dosť sa nachodim aj dvíham nejaké tie ťažšie veci. Ďakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, na základe opisu nevylučujem, že sa u Vás rozvíja vaginálna infekcia. Skúste si aplikovať vaginálne probiotiká, najlepšie večer pred spaním, po dobu 10 dní. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.