• Kúpanie v mori po kyrete

    Dobrý deň, vážený pán doktor, prosím Vás o usmernenie - 23.8. som absolvovala kyretáž z dôvodu reziduí po neúplnom potrate (UPT tabletkovou formou 31.7.). Už nekrvácam, ani nešpiním. Dnes (1.9.) sme odleteli na dovolenku k moru na sedem dní. Mám so sebou jedno balenie Fluomizinu. Myslíte, že sa môžem okúpať (LEN!) v mori, ak si preventívne každý večer zavediem Fluomizin na noc, vyjde mi to až do návratu. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, po zákroku dá neodporúča kúpať aspoň 7 až 10 dní. Ak už nekrvácate, okúpať sa môžete. Viete využiť niektoré z vazelínových tampónov na kúpanie a večer pred spaním si aplikovať vaginálne probiotiká na úpravu vaginálnej mikroflóry. Ak nemáte vaginálne probiotiká, môžete si aplikovať aj Fluomizin. Po návrate z dovolenky alebo pri dostupnosti vaginálnych probiotík si aplikujte tie, najlepšie aspoň 10 dní. Odsledujte si to.