Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,164 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Mykoza

  , Autor: Neónka

  Dobrý deň, chcela by sonda Vás opýtať na opakovane mykózy pred menštruáciou . Už som z toho zúfalá , sladké nejem , jem dosť mliečnych výrobkov , stravujem sa zdravo , používam mydlo na intímnu hygienu a opakovane mám pred menstruaciou svrbenie posvy . Ďakujem veľmi pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, môže sa u Vás jednať o prejavy bakteriálnej vaginózy, kedy vplyvom zmeny pH v pošve dôjde k zmene vaginálnej mikroflóry a premnoženiu kvasiniek a bakterií, ktoré sa bežne v pošve vyskytujú. Skúste si realizovať aspoň desať dňovú kúru vaginálnymi probiotikami. Vaginálne probiotikum je najlepšie aplikovať večer pred spaním do pošvy. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Opäť vaginálna mykóza

  , Autor: MiMa997

  Pekný deň, chcela by som sa informovať, dostala som vaginálnu mykózu po intímnom styku s manželom,na druhý deň po styku som začala pociťovať diskomfor vagíny hrudkovity výtok a neskutočne škrabanie,nikdy pred tým som ju nemala, kúpila som si Canesten gyn kombi týždeň som sa liečila, príznaky prešli, prišla menštruácia, posledný deň menštruácie som začala opäť pociťovať diskomfot vagíny,mohla som sa zlé preliečiť? čapík som mala ten na 1den, krém som si dávala 7 dní 3 krát denne, hneď druhý deň keď skončila menštruácia si opäť dávať krém 3x denne a čapík som si objednala s internetovej lekárne,ak sa to zopakuje plánujem ísť k svojmu gynekológovi , len nechápem prečo po týždni a pol od preliečenia sa opäť zopakovala. Vďaka za skorú odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, môže sa u Vás jednať o bakteriálnu vaginózu. Vhodné je si aplikovať preparát aspoň v množstve 3 až 6 vaginálnych tabliet, jedna často nestačí a následne si realizujte aspoň desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami na úpravu vaginálnej mikroflóry. Pri pretrvávaní ťažkostí určite navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvácanie v 14tt

  , Autor: KlaudiaDadka

  Dobry deň, chcela by som sa opýtať. Od pondelka mam slabé krvácanie, je to skor ako keby vlasočky krvy ktoré mam vo výtoku raz vačšie raz menšie vacšinou po potrebe. Sú svetlo červenej farby. V pondelok som s tym bola u gynekologa,nasadil mi macmiror kvoli mykoze. Chcem sa opýtať či je takéto krvácanie pri mykoze normálne. Bojím sa sa o bábo aby to nebolo niečo horšie. Vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, špinenie, najčastejšie tmavohnedou krvou, je do 16. týždňa tehotenstva pomerne časté. Súvisí najčastejšie s tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Čo sa týka liečby mykózy, ak máte ťažkosti v zmysle pálenia, či svrbenia, predpísaná liečba je na mieste. Ak je však mykóza bez príznaková, je vhodnejšie s liečbou počkať do ukončeného 16. týždňa tehotenstva. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, ani nález, či ďalšie okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Streptokok

  , Autor: Bibka23

  Dobrý deň, pri kontrolných steroch mi bol zistený streptokok a mykóza po preliečení ureaplasmy a gardenelly. Neviete mi povedať z čoho to môže byt ? Či to je pohlavne prenosné(myslím streptokoka a mykozu) alebo to je z oslabenej imunity. Takisto ma mesiac Páli pri močení, môže to byť z toho?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Záleží od druhu streptokoka, ktorý Vám bol vykultivovaný. Predpokladám však, že vplyvom užívaných antibiotík došlo k porušeniu vaginálnej mikroflóry a vzniku tzv.
  bakteriálnej vaginózy. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná všetky výsledky vyšetrení, ako aj okolnosti. Po preliečení si realizujte aspoň 10 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami.

 • Mykóza a začiatok tehotenstvá.

  , Autor: Mice169

  Dobrý deň. Som v 9tt ( potvrdené gynekológom) no a ako na potvoru som dostala nepríjemnú mykózu. Jediné, čo mi vždy pri mykóza pomohlo bol vaginálny gél na vnútorné použitie Canesbalance. Tablety nepoužívam, pretože sa nikdy nerozpustili.

  Moja otázka znie, či je v takomto rannom štádiu tehotenstva bezpečné užívať tento gél na vnútorné použitie, alebo radšej mám používať len krém canesten kombi na vonkajšie použitie? Je mykóza nebezpečná pre plod? Vďaka za odpovede.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, samotná mykóza nie je pre plod nebezpečná, keďže však vzniká na podklade poruchy vaginálnej mikroflóry, môže mať však vplyv na vznik bakteriálnej vaginálnej infekcie. Realizujte si vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a aplikujte si vaginálne probiotiká po dobu 10. dní. Liečba vaginálnymi antibiotikami a antimykotikami je vhodná po ukončenom 12. týždni tehotenstva. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Mykoza

  , Autor: Andynnnn

  Dobrý deň bola som u gynekológa kde mi bolo povedané ze mam chronickú subakutnu vaginitidu mávala som caste kvasinkove mykozy chcela by som sa spýtať ci to spada so stykom na kolko mam nižšie a nižšie libido suchu posvu bolestivý necitlivy styk a necítim ani trosku vzrušenia ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, opakovane preliečované vaginálne infekcie môžu spôsobiť suchosť pošvy, zníženú citlivosť, ako aj bolestivý pohlavný styk. Na libido to až taký vplyv nemá. Skúste si realizovať pravidelné desaťdňové kúry vaginálnymi probiotikami. Pri styku môžete používať aj lubrikačný gél. Odslesujte si to. Nepoznám však žiadne výsledky vyšetrení, ani okolnosti, takže sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť.