• Spinenie po styku

    , Autor: NikaDurdy

    Dobrý večer,

    V utorok som bola na kontrole telieska Levosert. Všetko bolo v poriadku, teliesko na mieste. Dnes po pohlavnom styku som mala ružový sem tam krvavý hlien a výtok. Nič ma však neboli, ale vystrašilo ma to. Nemohlo sa teliesko posunúť? Aj keď pohlavný styk nebol silný resp. tvrdý.

    Počas pohlavného styku som na chvíľu pocítila stipanie, ale prešlo tak som tomu nevenovala pozornosť. Síce sme mali lubrikant na vodnej báze, ktorý mi odporučila gynekologička, keďže od zavedenia telieska sa mi strieda vaginalna suchost s klasickým vytokom. Neviem či mám rozmýšľať nad nejakým mechanickým podráždením. Keďže bolo naposledy všetko v poriadku vystrašilo ma to a neviem či je to normálne aj keď mám už od novembra v sebe teliesko.

    Môžem si večer zaviesť tabletku gynimum rapid pre prípad pálenia, aby som predišla nejakým zápalom resp. mykozam?

    Ďakujem za odpoved a prajem pekný večer

    Dobrý deň, ak mávate čo i len občasnú suchosť pošvy, pri pohlavnom styku mohlo dôjsť k vzniku čo i len nepatrných trhliniek v pošve. Občasné špinenie po styku sa však môže vyskytovať aj pri zavedenom vnútromaternicovom teliesku. Na účinnosť telieska to však vplyv nemá. Odsledujte si to. Vaginálne probiotiká si aplikovať môžete, najlepšie večer pred spaním. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.