• Menštruácia a citlivé prsia

    Dobrý večer, včera mi začala menštruácia, ktorá mi meškala 1 deň. Je taká ako som mala pred mesiacom (jeden deň je slabšia a druhý deň je silnejšia), ako som už spomínala pohlavný styk som mala len chránený (3krát a zakaždým išlo trocha krvi) začala som pohlavne žiť. Neviem ci to je s tou menštruáciou v poriadku lebo mam menšie obavy. Taktiež ma pred menštruáciou boleli prsia ako vždy ale teraz ich mam trocha citlivé aj počas menštruácie a na boku pravého prsníka som si našla hrčku, ktorá je mäkká a pohyblivá. Neviem co to je a či má môžu prsia pobolievať aj s toho alebo si tu bolesť len namyslam. Vopred ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, v začiatkoch pohlavného života je špinenie po styku pomerne normálne. Pár dní meškajúca menštruácia je bežná. Nemusíte sa obávať. Čo sa týka hrčky na prsníku, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. V prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a prípadne odošle na USG prsníkov.