Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,923 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Zápaly

  , Autor: Adenka123

  Dobrý deň prajem
  Moje časté problémy sa týkajú častých zápalov ,že stači keď sa v lete osprchujem vonku 40 stupňov a idem von a na druhý deň cítim vaječniky a kríže cez zimu stačí že idem von zostane mi zima a na druhý deň tiež to samé vaječníky a kríže odpálené. A potom keď dostanem menzes tak to su ozaj bolesti ešte väčsie vaječníkov a krížov.
  Ešte sa mi prednedávnom pridružili aj Bartoliny žlazy sa mi zapálili ale obe naraz,neskutočná bolesť a hneď obe. Dostala som aj antibiotiká preliečila som sa a momentálne mám menzes a zase ma bolia vaječníky a kríže a znova cítim bartolinky keď dlhšie stojím. Dostala som aj odporučenie na imunologické testy. Stále sa to opakuje tento proces s tými vaječníkmi a krížami dokolečka už som z toho zúfalá.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu určite istú úlohu zohráva aj imunitný systém, ktorý bude potrebné podporiť. Čo sa týka gynekologickej stránky, bez vyšetrení, či výsledkov USG sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Zápal Bartholínskej žľazy sa štandardne na prvýkrát preliečuje antibiotickou liečbou. Pri opakovaných zápaloch, cystách, či abscesoch je vhodné chirurgické odstránenie. Na podporu pošvovej mikroflóry odporúčam realizovať pravidelné desaťdňové kúry vaginálnymi probiotikami. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás eventuálne odošle na vyššie pracovisko.

Podobné otázky

 • Vaginálne tabletky

  , Autor: bb636

  Dobrý večer pán doktor!
  Cez víkend mi skončila menštruácia a kým mi nastúpila, tak som stihla použiť dve vaginálne tablety ( Canesten -na kandidózu)... Mám dobrať balenie, keď sa mi to počas menštruácie skľudnilo? Ešte by som sa Vás rada opýtala, že čo by ste mi Vy odporučili robiť, užívať, keď sa u mňa často vyskytuje kandidóza, zápaly ( kvôli oslabenej imunite)?

  Ďakujem a pekný zvyšok večera ešte prajem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, aplikujte si aj zvyšok balenia. Následne si realizujte aspoň desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami, najlepšie večer pred spaním. Vaginálne probiotiká na obnovu pošvovej mikroflóry a aj na prevenciu infekcií je vhodné aplikovať si každé dva až tri mesiace, v lete počas návštev kúpalísk, či wellness.

 • Opakované zápaly pošvy

  , Autor: bb636

  Dobrý deň pán doktor!
  Poradili ste mi použiť Rosalgin/Cloginom, ešte som to neurobila, ale svrbenie sa mi zmiernilo ( je v oblasti ohanbia) a opuch zmizol. Je ešte potrebné použiť výplach, alebo bude stačiť Canesten krém a vaginálne probiotiká? Keď mám ešte použiť výplach, tak asi koľko krát? Bude stačiť 1x alebo 5x?

  Ďakujem!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, výplach si realizujte raz pred začatím kúry vaginálnymi pribiotikami. Zvonku si môžete natierať Canesten krém. Odsledujte si to.

 • Opakované zápaly pošvy

  , Autor: bb636

  Dobrý deň pán doktor.
  Chcem sa s Vami poradiť ohľadom častých gynekologických problémov (zápaly, kandidóza,...).V priebehu polroka sa mi už 3x objavilo svrbenie alebo opuch ohanbia. Prvé dva razy to bolo po používaní ATB, ale tentokrát sa mi to objavilo hneď po menštruácii ( svrbenie a opuch okolo vstupu do pošvy).Objavilo sa mi to tesne pred víkendom, tak som cez víkend aplikovala Canesten GYN Kombi. Ešte cítim jemné svrbenie a jemný opuch. Chcem kontaktovať svojho gynekológa, nevadí že som už použila Canesten? Alebo čo by ste mi Vy odporučili?

  Vopred ďakujem za odpoveď!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a aplikuje si aspoň desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami. Užitím Canestenu ste nič nepokazili. Pri pretrvávaní ťažkostí však bude potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy a na základe výsledkov nasadí potrebnú liečbu.

 • Opakované zápaly

  , Autor: Nina.*

  Dobrý deň, opakovane už asi 4 mesiac mám zápaly v pošve, gynekologička mi dala len antibiotiká ktoré mi nerobili dobre väčšinou som mala nežiaduce účinky.
  Tentokrát keď som bola na kontrole my dala Biseptol 480, aby som to doliečila. S mužom sa snažíme o bábätko, a veľa som aj študovala, že Biseptol nie je vhodný pri tehotenstve. Chcela by som sa teda spýtať, že či môžem ten Biseptol, alebo by ste mi vedeli poradiť niečo iné, čo nie je tak škodlivé. Prípadne čo by som si mohla kúpiť, aby sa mi tie zápaly alebo mykozy opakovane nevracali.

  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, liečba vaginálnych infekcií sa dáva cielene podľa výsledku kultivácie a citlivosti vykultivovanej baktérie, prípadne pri pretrvávaní ťažkostí aj pri negatívnom výsledku základného kultivačného vyšetrenia sa realizujú rozšírené výtery na mikrobiologické vyšetrenia. Počas liečby vaginálnej infekcie nie je vhodné praktizovať pohlavný styk, ani sa pokúšať otehotnieť. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Zápal pošvy

  , Autor: Janetta

  Dobrý deň, mávam časté zápaly v pošve a sním aj časté nutkanie na močenie, tlak v podbrušku a nepríjemný pocit ze mi zasa treba močiť a mierne pálenie na konci mocenia. Pan doktor mi často predpisuje jednorazový prášok na močové cesty a vaginálne tablety polygynax. Teraz som mesiac po laparoskopii, liečim sa na endometriozu visanne a tiež mi odobrali vajcovody. Momentálne mám zápal v pošve a vkladám si polygynax. Moja otázka znie, je normálne ze zo mňa nič nevyteka, myslím vaginálne tablety, pred tým som stále musela mať intimku koli znečisteniu a teraz vôbec nič,a ešte jedna otázka, co by som koli prevencii mala užívať, či už výživové doplnky alebo vaginálne dlhodobejšie. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri dlhodobejších a opakujúcich sa urologických problémoch je vhodné realizovať urologické vyšetrenie, kde Vám aj vyšetria cievkovaný moč. Čo sa týka vaginálnych infekcií, preventívne je vhodné si realizovať aspoň 10 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami. V lekárni Vám poradia. Pri pretrvávaní gynekologických ťažkostí bude potrebné realizovať výter z pošvy na kultiváciu, pri negatívnom kultivačnom vyšetrení a pretrvávaní ťažkostí doplniť stery na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy a trichomonas vaginalis.