• Zápaly

    , Autor: Adenka123

    Dobrý deň prajem
    Moje časté problémy sa týkajú častých zápalov ,že stači keď sa v lete osprchujem vonku 40 stupňov a idem von a na druhý deň cítim vaječniky a kríže cez zimu stačí že idem von zostane mi zima a na druhý deň tiež to samé vaječníky a kríže odpálené. A potom keď dostanem menzes tak to su ozaj bolesti ešte väčsie vaječníkov a krížov.
    Ešte sa mi prednedávnom pridružili aj Bartoliny žlazy sa mi zapálili ale obe naraz,neskutočná bolesť a hneď obe. Dostala som aj antibiotiká preliečila som sa a momentálne mám menzes a zase ma bolia vaječníky a kríže a znova cítim bartolinky keď dlhšie stojím. Dostala som aj odporučenie na imunologické testy. Stále sa to opakuje tento proces s tými vaječníkmi a krížami dokolečka už som z toho zúfalá.
    Ďakujem

    Dobrý deň, podľa opisu určite istú úlohu zohráva aj imunitný systém, ktorý bude potrebné podporiť. Čo sa týka gynekologickej stránky, bez vyšetrení, či výsledkov USG sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Zápal Bartholínskej žľazy sa štandardne na prvýkrát preliečuje antibiotickou liečbou. Pri opakovaných zápaloch, cystách, či abscesoch je vhodné chirurgické odstránenie. Na podporu pošvovej mikroflóry odporúčam realizovať pravidelné desaťdňové kúry vaginálnymi probiotikami. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás eventuálne odošle na vyššie pracovisko.