Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,460 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krvacanie

  , Autor: Katrin8527

  Dobrý deň, v decembri 2021 som porodila(cisarsky rez) v apríli začali moje problémy( neustále krvacam) bola som už 3x na kyrete. Posledny krat teraz v pondelok. Vložili mi aj Mirenu( proti krvacaniu) moje telo ju neprijalo. Výsledky z biopsie sú jednoduchá glandularna hyperplazia. Je to veľmi vyčerpávajúce stále krvácať. Užívala som aj Norethisteron bohužiaľ krvacanie nezastavilo. Gynekológ uvažuje o hysterektomii. Ako inak by sa mi dalo pomôcť? Ďakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak boli výsledky histológie sliznice v poriadku, skúsil by som nasadenie hormonálnej antikoncepcie, čo by mohlo cyklus upraviť a krvácanie zmierniť.

Podobné otázky

 • Kyretaz

  , Autor: Dia18

  Dobrý deň , 18.11 som absolvovala kyretaz z dovodu MÁ v 7 tt ..Dnes tj 21.11 som bola u gynekologičky , vzali mi odbery na HCG , pozrela sono , chcem sa opýtať či 70 mm veľkosť maternice , 33 mm jedno vajíčko a 36 mm druhé vajíčko sú v poriadku , nepovedala nič , nepýtala sa ani na krvácanie ani bolesti , sem tam cítim ešte mierne bolesti ako keby zťahy maternice a veľmi slabo krvacam ( skôr niečo ako vytok ) .. 28.11 mi kázala prísť na ster . Je to štandardný postup že po kyretazi sa robí ster ? Koli čomu ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, kontrolné USG po výkone má zmysel realizovať najskôr po 14. - 21. dňoch od výkonu, prípadne až po skončení najbližšej menštruácie. Spomínané parametre sú v norme. Čo sa týka steru, neviem, o aký druh steru sa jedná. Ja ho nerobím, neviem, aký dôvod vidí Váš obvodný gynekológ. Špinenie sa môže vyskytovať do 7 dní od výkonu, bolesti menstruačného charakteru môžu byť ešte pár dní po výkone. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvácanie počas ovulacie

  , Autor: Jarkvas

  Dobrý deň nachádzam sa v 20dni môjho cyklu tri dni pred koncom ovulácie a zažívam krvácanie ako počas menstruacia nie silne ale krv je červená na začiatku ovulácie som mala hnede spinenie. Tehotná som neni test bol negatívny. Nikdy aa mi toto wste nestalo je to vporiadku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať aj o ovulačné krvácanie. Takto sa Vám však neviem objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Chemické tehotenstvo a cysta

  , Autor: Teta Iva

  Dobrý večer pán doktor,
  bola som na vyšetrení u svojej dr. pred 2 týždňami kvôli krvácaniu a povedala mi že som mala chemické tehotenstvo a na ľavom ováriu mám cystu CL 27mm. Povedala mi že môžem krvácať ešte 2 týždne no krvacam už 5 týždňov ( od začiatku krvácania). Ako dlho môžem po takomto tehotenstve krvácať ? Pred par dňami ma pichalo v podbrušku a cítila som aj pichanie mi veľkej potrebe mohlo to byt kvôli tej cyste? Ďakujem za odpovede

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak krvácanie trvá už päť týždňov, úplne normálne to nie je. Biochemické tehotenstvo sa dá potvrdiť na základe hodnôt beta HCG. pri biochemickom tehotenstve však žena nekrváca takto dlho. Určite je potrebné stav odsledovať, skontrolovať beta HCG a zvážiť inštrumentálne vyčistenie dutiny maternice. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrení, ani ďalšie okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • krvácanie

  , Autor: MH

  Dobrý deň,

  som cca 9 mesiacov po konizácii a po pohlavnom styku mám stále slabé až stredné krvácanie trvajúce 1,5 dňa. Podľa vyšetrenia ja kŕčok v poriadku, boli mi odporúčané vag. čípky Cicatridina ... odporúčate alebo neodporúčate pohl. styk počas užívania ? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vo všeobecnosti sa počas aplikácie vaginálnych preparátov pohlavný styk veľmi neodporúča. Ak však bude dostatočný časový odstup medzi aplikáciu spomínaných čipkov a pohlavným stykom, nemal by to byť problém.

 • Ovulacne spinenie

  , Autor: Kikuskaaaa

  Dobrý večer a prosím vás k tej ovulácii .. nikdy som počas nej nespinila je možné že zrazu som začala počas nej špiniť? .. aká ke krv počas ovulácie ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je to možné. Ovulačné špinenie nemusí byť pravidlom. Niektoré ženy špinia počas ovulácie pravidelne, iné zas ovulačné krvácanie nepoznajú. Krv je väčšinou slabo ružová, ale môže sa vyskytovať aj jasnočervené krvácanie. Je to individuálne.