Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,827 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Problémy

  , Autor: Karinkask

  Dobrý deň. 3 deň mi je zle od žalúdka, nevracala som ale je mi proste ťažko. S priateľom mávam vždy LEN ochranný vstyk a aj to tak, že sa urobí mimo mňa do kondómu, lebo mňa to potom vo vnútri začne bolieť. Nikdy do mňa nepchal bez kondómu, vždy len s kondómom a nikde sme nevideli ani necítili že by stekalo semeno spod kondomu a že by vošlo do mňa. Iné príznaky nemám - na tehotenstvo. V tomto si dávame pozor keďže obaja dieťa nechceme a ja aj keby chcem tak jeho do toho nedostanem - aby išiel bez kondómu. Vždy len s. Zajtra idem na gynekológiu a bojím sa že mi z ničoho nič objaví tehotenstvo aj ked nemám byť ako tehotná. Prosím pomoc.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Príčin nevoľností môže byť viacero, nemusí sa jednať o tehotenstvo, môže sa jednať aj o problém tráviaceho systému. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vie realizovať aj odber krvi na beta HCG.

Podobné otázky

 • Hnedý výtok

  , Autor: Pepuska169

  Dobrý deň ... Chcela by som sa Vás opýtať ohľadom hnedého špinenia a bolestí v podbrušku, s ktorým som bola nedávno na vyšetrení... Cca 23.5 som začala znovu špiniť na hnedo s ostrou bolesťou v podbrušku (podobná, ako pri menštruácii)...toto špinenie pretrváva do dnes. ( nie je silné, ale skôr ho vidím len po malej potrebe na papieri)
  A tá bolesť trvala len nejaké 3 dni...Nakoľko mám cca 42/44 dňový cyklus myslela som si, že sa môže jednať o ovuláciu, ale testy na ovuláciu boli negatívne. Alebo možno o uhniezdenie? Do menštruácie mi ostáva ešte podľa kalendára 9 dní.
  S priateľom sa snažíme o bábo cca 3 mesiace a zatiaľ žiaľ bez úspechu...
  Môžu tieto problémy súvisieť s nejakou hormonálnou nerovnováhou alebo to môže byť niečo vážnejšie a treba to riešiť?
  Vopred ďakujem za odpoveď Petiová

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin hnedého špinenia môže byť viacero. Môže sa jednať skutočne aj o ovulačné špinenie. Ovulačné testy nie sú úplne presné a môžu byť aj falošne negatívne. Ak sa snažíte otehotnieť a teda nie je vylúčené ani tehotenstvo, môže sa jednať aj o implantačné špinenie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie minimálne 14 dní si môžete realizovať tehotenský test. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach je však vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Enterokok

  , Autor: Iva_1233

  Dobrý deň,
  dlhodobejšie mám problémy s pálením hlavne po močení a bolesťou po pohlavnou styku. Lekár mi predpísal Polygynax, trochu sa to zmiernilo, po výsledkoch kultivácie ktoré boli negatívne, zmenil liečbu na Gynoflor - ten pomohol. Po menštruácií sa však problémy vrátili aj keď v miernejšej forme. Použila som zvyšné asi 3 tablety Gynofloru z 2. balenia a Gynimun. Do výsledku 2. kultivácie som dostala Monoural, kvôli slabému nálezu krvi a bielkoviny v moči, ten vyzera, že zabral, ešte si mám dnes dať 2. dávku. Výsledok 2. kultivácie je enterokok faecalis. Na ten mi bol predpísaný Macmirror complex, ale keďže som naň alergická, miesto neho som dostala chloramfeniklove čipky. Keďže som sa však dočítala že ide o nebezpečné antibiotikum a má sa používať len na seriozne infekcie ak nieje iná možnosť, chcem sa opýtať aký ďalší postup by ste navrhovali? Necítim sa komfortne zaviesť si do pošvy tieto čípky. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od výsledku citlivosti na antibiotiká z výsledku kultivácie. Podľa toho by sa mala nasadiť potrebná liečba. Enterococcus faecalis je bežnou súčasťou črevnej mikroflóry, takže sa do pošvy dostal pravdepodobne zanesením. Vhodné je po ukončení liečby realizovať pravidelné kúry vaginálnymi probiotikami. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Gynekologicke problémy

  , Autor: Dada55

  Dobrý deň prajem. Chcem sa spýtať ohladne ovulacie. Už 4ti mesiac neberiem antikoncepciu, predtým som ju brala 5 rokov. Vysadila som ju kvôli tomu, že som mala časté migrény. Odkedy som ju vysadila, tak sa cítim lepšie lenže, mám problém, vždy keď mám ovulaciu. Minulý mesiac som v čase ovulacie začala zvracať a to trvalo 3 dní a mala som aj bolestí v podbrušku a celkovo som sa cítila veľmi zle. Toto sa mi stalo prvý krát v živote. Nič zle som nejedla a mohlo to byť tou ovulaciou? Neviem si to inak vysvetliť. Tehotná nie som. Teraz budem mať opäť ovulaciu v sobotu a opäť začínajú tieto bolestí v podbrušku, no bojím sa, že sa zopakuje to, čo minulý mesiac aj s tým zvracaním. Ak by to opäť bolo, tak by som mala ísť za gynekologickou, aby mi predpísala na to nejake lieky alebo, ako sa to rieši? Alebo opäť brat antikocepiciu? Mohli by ste mi povedať, či tomu viem nejako zabránit tomu zvracaniu pred ovulaciou? Napríklad si dávať kazdy den nejaké magnézium alebo vitamíny? Ďakujem za radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je ovulácia blokovaná, vaječníky sú tlmené. Po vysadení hormonálnej antikoncepcie môže v niektorých prípadoch dôjsť vplyvom hormonálnych zmien k výraznejšiemu nabudeniu vaječníkov, čo môže spôsobovať bolesti silnej intenzity, ktoré môžu viesť naozaj až k zvracaniu. Ovulačné krvácanie, či špinenie sa môže vyskytovať. K prejavom ovulácie však nemusí dôjsť každý mesiac. Je to individuálne. V čase ovulácie môžete užívať lieky proti bolesti, napríklad Flector. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesti

  , Autor: Jana_21

  Dobry den.

  Viac ako rok mam intemitentné bolesti brucha. Začnú vzdy pri lopate bedrovej kosti na pravej strane a postupne prechádzajú nadol do slabiny a potom sa presunu do celeho podbruska. Po tejto bolesti mam nezvyčajný výtok hustý lepkavý (ako sopel) zltohnedy. V trvaní max 1 den. Nie veľkého množstva. Následne dostanem zapal mocovej rúry. Toto sa opakuje stale dokola. Problem nastáva cyklicky. Okolo 9. dna cyklu. Močový zapal sa mi vzdy zhorší cez ovuláciu lebo menzes.
  Chodim od gynekologa k urologovi. Sono mam v norme. Z výterov mi vychádza dokola E coli, enterobakter alebo klebsiela v moci aj vaginalne.
  Chlamýdie a ostane negat.bez zvýšenej teploty.
  Menzes mam pravidelný. Pohlavný styk nebolestivý, manžel mal vyšetrený ejakulat, je negativny. Zmenila som stravu, davam si vaginalne aj perorálne probiotiká, dodržiavam hygienické opatrenia ale problemy sú stále a postupne sa doba medzi nimi skracuje.
  Využívala som viaceré p.o. ATB od urológa aj po + vaginalne od gynekologa. Neviem uz co mám robit. Krvné výsledky mám v norme. Postmikčné reziduum nemám. K lekárovi ma vzdy dozenie hlavne dysuria ale vzhladom na cyklickost tazkostí a divný výtok pred nimi mam pocit, ze príčina je gynekologická a urologické ťažkosti sú len dôsledok.
  Mám ešte nejaké diagnostické možnosti?

  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu Vám z výterov vychádzajú baktérie, ktoré sa bežne nachádzajú v čreve, takže je možné, že infekcia v pošve je spôsobená zanesením z konečníka. Nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, ale s podobným problémom som sa stretol u pacientiek, ktoré praktizovali análny styk, nosili tangá alebo používali toaletný papier pri toalete nesprávnym smerom, teda zozadu dopredu. Doplnil by som tiež imunologické vyšetrenie. Vaginálne probiotiká môžete užívať aj dlhodobo. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Gynekologicke problémy

  , Autor: Dada55

  Dobrý, chcem sa spýtať na jednu otázku. Zajtra budem mať ovulaciu. Od soboty rána ma začali bolieť strašné kríže a potom som začala zvracať a naposledy som zvracala dnes ráno. Môže mat toto niečo spoločné s ovulaciou? Môžeme my byť zle takto pred ovulaciou? Len som chcela vediet, či to je možné. Tehotenstvo vylučujem lebo pohlavný styk som mala 14.2 a 15.3 som si robila test a bol negatívny a mám stále kazdy mesiac menštruáciu. Okrem toho som vysadila antikoncepciu 3 mesiace dozadu, ale to asi nemôže byť spôsobené tým, nakoľko je to už dlhšia doba? Doteraz som nemala takéto problémy pred ovulaciou alebo menštruáciou. Len som chcela vedieť, či toto môže mať niečo spoločné z gynekologicke hľadiska. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ovulačná bolesť môže mať rôzne sprievodné prejavy, od nevoľnosti, zvracania až po stratu vedomia. Príčin zvracania však môže byť viacero. Nemusí to mať súvis s ovuláciou, môže to byť len náhoda. Môže sa jednať aj o diétnu chybu. Nepoznám však žiadne bližšie okolnosti, informácie, ani vysledky vyšetrení a nálezov, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí bude potrebné realizovať chirurgické vyšetrenie a doplniť aj gynekologické vyšetrenie.