Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,786 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Cysta

  , Autor: Hanah12

  Dobry deň,
  Cca pred 4mesiacmi mi meškala manštruácia skoro 2týždne a lekár zistil že mám cystu 3-4cm. Bral mi aj krv všetko bolo v poriadku. Po 3mesiacoch som bola na kontrole stav sa nemenil ani veľkosť aj krv bola v poriadku a menzes chodil pravidelne. Žiaľ teraz v čase 4.menštruácie mi znova mešká. Moja otázka je či to môže znamenať zhoršenie stavu, kedy je potrebná operácia ak vôbec je a čo by som mohla spraviť aby sa menštruácia dostavila a ak sa nedostaví by som chcela vedieť aký je postup. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, cysta na vaječníku môže mať vplyv na menštruačný cyklus. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, USG nálezy, či výsledky vyšetrení, preto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám eventuálne vie doplniť vyšetrenie na onkomarkery, skontrolovať veľkosť a charakter cysty a určí ďalší postup. Do úvahy pri pretrvávaní nálezu prichádza aj laparoskopia.

Podobné otázky

 • Cysta

  , Autor: Rikaa

  Dobrý deň, dnes mi pán doktor zistil na vaječníku cystu o veľkosti 3 cm. Bližšie sa k tomu nevyjadril len mi kázal prísť o 3 mesiace na kontrolu. Chcem sa spýtať mala by som brat neaké vitaminy alebo tabletky . Alebo to je uplne bežný problém?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, cystický útvar priemeru 30mm je hraničný rozmer označenia cysty. Môže sa jednať o funkčnú záležitosť, napríklad neprasknutý dominantný folikul, prípadne žlté teliesko. Ak sa jedná o funkčnú záležitosť, teda útvar môže prasknúť, prípadne sa vstrebať vplyvom hormonálnych zmien v priebehu menstruačného cyklu, je postačujúce kontrolné USG vyšetrenie realizovať o dva, tri mesiace, najlepšie po skončení menštruácie. Žiadne vitamíny, či výživové doplnky Vám veľmi nepomôžu. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Pre partnerku

  , Autor: Ada.m1990

  Dobrý deň, týka sa to mojej manželky ona asi pred mesiacom si dolu na slabinách blízko vag*ny nahmatala také niečo zdá sa mi to ako uzliny alebo hernia alebo cysta, bola s tým u obvodného lekára ten jej to nahmahal povedal jej že to môžu byť uzliny a vzal jej krv, prišli jej prve výsledky tie mala dobre ale ešte čakáme na ďalšie.
  Teraz si začala sťažovať že už je koniec apríla a ona ešte stále nemala menštruáciu a na posledy jej skončila 26.marca, vedeli by ste povedať čo to asi tak je poprip. akého lekára vyhľadať ak by jej menštruácia dlhšie meškala?
  Ďakujem s pozdravom.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin manželkyných ťažkostí môže byť viacero. Bez vyšetrenia sa však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri gynekologických ťažkostiach alebo nejasnostiach odporúčam manželke navštíviť jej obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia určí možnú príčinu a stanoví ďalší postup.

 • Pre partnerku

  , Autor: Ada.m1990

  Dobrý deň, týka sa ro mojej manželky ona asi pred mesiacom si dolu na slabinách blízko vag*ny nahmatala také niečo zdá sa mi to ako uzliny alebo hernia alebo cysta, bola s tým u obvodného lekára ten jej to nahmahal povedal jej že to môžu byt uzliny a vzal jej krv, prišli jej prve výsledky tie mala dobre ale ešte čakáme na ďalšie.
  Teraz si začala sťažovať ze uz je koniec apríla a ona ešte stále nemala menštruáciu a na posledný jej skončila 26.marca

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin manželkyných ťažkostí môže byť viacero. Bez vyšetrenia sa však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri gynekologických ťažkostiach alebo nejasnostiach odporúčam manželke navštíviť jej obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia určí možnú príčinu a stanoví ďalší postup.

 • Dlhodobé gynekologické problémy

  , Autor: Becky

  Dobrý deň. Mám 33 rokov a už 4 roky mám vkuse gynekologické problémy - hlienovitý výtok, bolesti, pálenie, špinenie mimo menštruácie. Ako 10 ročnej mi praskol apendix, 2x ma operovali pretože po 7 dňoch po 1. operácií som dostala septický šok. Zrejme kvôli tomu a následným zrastom v malej panve sa mi nepodarilo otehotnieť. S tým som sa už zmierila, avšak pred 4 rokmi som začala mať uvedené problémy. Najprv mi bolo povedané, že mi to spôsobuje cysta na vaječníku. Podstúpila som operáciu, kde mi vyoperovali cystu, jeden vajíčkovod a na druhom mi robili neostómiu. Problémy však pretrvávali, po roku a pol som dostala horúčky a veľké bolesti. Výsledkom bola ďalšia operácia - mala som ileus, zápal pobrušnice, hnisavú cystu a extrémne veľa zrastov - operácia trvala cca 5 hodìn. Zobrali mi jeden vaječník a zostávajúci vajíčkovod - už mám len maternicu a jeden vaječník. Avšak moje problémy sa tým neskončili, stále mám výtok, pálenie, špinenie mimo ms, bolesti podbruška a krížov. Žiadna lokálna ale ani celková liečba mi na to nepomáha, za posledné roky sok vybrala viac atb ako za celý život. Mala som ísť aj do kúpeľov, ale nakoľko stále mám ten výtok a pálenie, som tam nebola. V apríli mám ísť ešte na MRI malej panvy. Inak zápalové parametre z krvi, Ca 125, krvný obraz - mám všetko v norme. Momentálne nepracujem - keď som sa aj o to snažila, bolo to veľmi vyčerpávajúce, pretože mi vadí chlad a aj ťažšia fyzická námaha. Vždy sa mi potom zhoršia bolesti. Mojou otázkou je či si myslíte, že na základe mojich ťažkostí by mi mohla byť uznaná aspoň čiastočná invalidita?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin pálenia a štípania môže byť viacero. Ak Vám ešte neboli realizované stery na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy a trichomonas vaginalis, doplnil by som ešte to. Môže sa u Vás jednať aj o tzv. bakteriálnu vaginózu, kedy je vplyvom opakovaných a častých užívaní antibiotík porušená pošvová mikroflóra. Skúsiť si môžete realizovať kúru vaginálnymi probiotikami, ktoré môžete užívať aj dlhodobejšie. Čo sa týka prípadného tehotenstva, pomôcť by Vám mohli v centre asistovanej reprodukcie. Čo sa týka prípadnej invalidity, nepoznám všetky okolnosti, ani priebehy operačných výkonov a neprináleží mi vyjadrovať sa k tomu.

 • Cysta

  , Autor: Mimi82

  Dobrý deň, som 3 týždne po operacii slepeho creva a tiež som mala punkciu cysty na pravom vaječníku. Stále mám bolesti v pravom boku, asi týždeň mi už bolo dobre, teraz mam však prvýkrát menstruacia po operacii a rezave bolesti začali znova, plus bolesti brucha ako pri prechladnutí...je to normálne? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin bolestí môže byť viacero. Ste ešte v období rekonvalescencie. Menštruácia môže spôsobovať, že okolie maternice je ešte citlivé v dôsledku pooperačného terénu. Nepoznám však bližšie okolnosti operačného výkonu, ani jeho rozsah, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí bude vhodné realizovať gynekologické vyšetrenie, eventuálne aj kontrolné chirurgické vyšetrenie.