Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,651 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Ureoplazmy

  , Autor: Nikola2112

  Dobrý deň, 12.5. mi diagnostikovali ureoplazmi. S priateľom sa snažíme od začiatku roka o dieťa. Predpísali nám obidvom antibiotika na 20 dní, po dobratí som volala doktorke a chcela sa objednať na vyšetrenie a povedala mi, že sa mám objednať až po 2 menštruáciách. Samozrejme od diagnostikovania používame ochranu. Je to štandardný postup čakať ešte 2 mesiace?

  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemá zmysel ihneď po skončení liečby realizovať kontrolné výtery. Nie vždy je však nevyhnutné realizovať kontrolné stery. Záleží od okolností, ťažkostí, ... Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Ureoplazma

  , Autor: Marijka

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ešte ohľadom ureoplazmy, obvodná lekárne, nie gynekológ mi predpísala lieky mne aj partnerovi kvôli ureoplazme,ktorú mi zistili z moču. Mne doxyhexal 100mg 20tabliet každých 12h na 10 dni zatiaľ, potom sa liečba predĺži a partnerovi to iste len 200mg 20 tabliet každých 24h jednu tabletku. Bude liečba účinná keďže to mame inak nastavene ? Ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, obaja máte dennú dávku 200mg, vy rozloženú v dvoch dávkach, partner v jednej na deň. Minimálna dĺžka liečby je 10 dní.

 • Ureoplazma

  , Autor: Denda021

  Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu. Dnes som začala s liečbou ureoplazmy liekom Deoxymykoin. Avšak vo štvrtok mám zaplatený jednodňový wellness pobyt. Chcem sa Vás spýtať, či je kúpanie počas liečby ureoplazmy zakázané alebo nie. Ďakujem veľmi pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, liek môže spôsobiť fotosenzitívnu reakciu. Je potrebné sa vyvarovať priamemu slnečnému žiareniu a intenzívnemu UV žiareniu (dlhodobé opaľovanie, UV lampa (horské slnko), solárium). Čo sa týka kúpania, pri liečbe vaginálnej infekcie kúpanie nie je odporúčané.

 • Časté výtoky a zápal

  , Autor: maja1611

  Dobrý deň pán doktor,
  chcela by som Vás poprosiť o radu, ako sa zbavit neustálych výtokov a zápalu. Skúsila som už všeto, bola som preliečena viacerymi liekmi aj ATB, bola mi v roku 2019 robena konizácia krčka maternice kvôli zapalu, bolo mi robene testy na ureoplazmy, chlamýdie- negatívne. Mám oslabenu imunitu a 27. Výtoky mam aj po zákroku nadalej. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúste si občas realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, užívajte vaginálne probiotiká, skúsiť môžete aj enzymoterapiu Wobenzymom.

 • Kultivacia

  , Autor: Jana1416

  Dobrý deň pán doktor,
  chcela by som sa spýtať ci sa bežnou kultivaciou z pošvy stále zisťuje aj prítomnosť kvapavky, chlamýdie a ureoplazmy alebo je na to potrebna špeciálna žiadanka lekára. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na vyšetrenia pohlavne prenosných chorôb je potrebné v žiadanke zaškrtnúť požadované patogény. Informujte sa u svojho obvodného gynekológa.

 • Ureoplazma

  , Autor: hela-3

  Dobrý deň,
  doktor predpísal mne a mužovi na liečbu ureoplazmy Doxyhexal 200
  2 x denne (400 mg).na 10 dní. Ja mám do 60 kg muž 80 kg. V príbalovom letáku
  boli ovela nižšie dávky. Volala som mu či nedošlo k omylu povedal, že to je štandardná liečba. Po prečítaní príbaloveho letáka povedal, že ja mám menej ako 70kg takže možem brať 1x 200 mg na 20 dní. Muž ostane na tej dávke ako predpísal. Názor iného odborníka bol ,že mám rozdeliť Doxyhexal 200 na polku ciže 2x 100mg pre lepší efekt po dobu 20 dní. Prosím Vás o Váš názor čo je účinnejšie neviem sa rozhodnúť a plánujeme po preliečení dieťa ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dennú doporučenú dávku dodržíte, môžete si Doxyhexal rozdeliť na 2x 100mg.