Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,760 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Ureoplazma

  , Autor: Denda021

  Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu. Dnes som začala s liečbou ureoplazmy liekom Deoxymykoin. Avšak vo štvrtok mám zaplatený jednodňový wellness pobyt. Chcem sa Vás spýtať, či je kúpanie počas liečby ureoplazmy zakázané alebo nie. Ďakujem veľmi pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, liek môže spôsobiť fotosenzitívnu reakciu. Je potrebné sa vyvarovať priamemu slnečnému žiareniu a intenzívnemu UV žiareniu (dlhodobé opaľovanie, UV lampa (horské slnko), solárium). Čo sa týka kúpania, pri liečbe vaginálnej infekcie kúpanie nie je odporúčané.

Podobné otázky

 • Mykoplazma

  , Autor: Katka37

  Dobry den.
  Pan doktor ,od aprila r 2020 mam problemy.
  Doktor mi diagnostikoval mykoplazmu.
  Prosim vas je mykoplazma to iste co ureoplazma?
  Mam staleho partnera rok a 2mes.som verna. A on tiez.
  Chcem sa opitat. Moze ureoplazma a mykoplazma sposobovat neplodnost?
  Ako mam 38 a chcela by som dieta no nejako sa nedari.
  A je mykoplazma to iste co ureoplazma?
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, mykoplazma a ureaplazma sú rozdielne baktérie, ktoré ale môžu spôsobovať podobné problémy. Nachádzajú sa pomerne často v pošvovom prostredí, väčšinou ale nespôsobujú problémy. Záleží od vykultivovaného druhu. Príčin neúspechu otehotnenia môže byť viacero, mykoplazma nemusí byť príčinou. Ak neviete otehotnieť aj napriek pravidelnému nechránenému pohlavnému styku (aspoň 2 - 3 krát týždenne) a snažíte sa viac ako pol roka, je vhodné navštíviť centrum asistovanej reprodukcie.

 • Ureoplazma a mykoplazma

  , Autor: Dunda

  Dobry den.Koncom roku 2018 mi bola zistena ureoplazma a nieco neskor aj mykoplazma.Odvtedy som vybrala niekolko antibiotik.Nic nezabralo.Momentalne mam predpisany Dohyhexal plus Sumamed na 20dni(tuto kombinaciu som uzivala pred rokom a bezuspesne).Viete mi nejako pomoct ako sa z toho vyliecit.Za kadzu radu dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dôležitý je výsledok citlivosti z kultivácie. Keďže nepoznám výsledky výterov ani všetky už užívané antibiotiká, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť k prípadnej zmene antibiotickej liečby alebo iného postupu. Treba však povedať, že niekedy záleží aj od prejavov a ťažkostí. U niektorých ľudí (nejedná sa len o ženy) ureaplazma pretrváva a nelieči sa. Význam mykoplaziem a ureaplaziem v gynekológii je veľmi pochybný a mnoho odborníkov to ani nedoporučuje vyšetrovať, pretože premorenosť je obrovská a klinické prejavy infekcie bývajú veľmi zriedkavé. Ureaplazma bežný zápal pošvy ani krčka nerobí, skôr pôsobí v kombináciami s inými baktériami.

 • Ureoplazma

  , Autor: hela-3

  Dobrý deň,
  doktor predpísal mne a mužovi na liečbu ureoplazmy Doxyhexal 200
  2 x denne (400 mg).na 10 dní. Ja mám do 60 kg muž 80 kg. V príbalovom letáku
  boli ovela nižšie dávky. Volala som mu či nedošlo k omylu povedal, že to je štandardná liečba. Po prečítaní príbaloveho letáka povedal, že ja mám menej ako 70kg takže možem brať 1x 200 mg na 20 dní. Muž ostane na tej dávke ako predpísal. Názor iného odborníka bol ,že mám rozdeliť Doxyhexal 200 na polku ciže 2x 100mg pre lepší efekt po dobu 20 dní. Prosím Vás o Váš názor čo je účinnejšie neviem sa rozhodnúť a plánujeme po preliečení dieťa ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dennú doporučenú dávku dodržíte, môžete si Doxyhexal rozdeliť na 2x 100mg.