Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,009 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krvácanie mimo menštruácie

  , Autor: danielat

  Dobrý deň, minulý mesiac som užila tabletku po, na to sa mi normálne dostavilo krvácanie a všetko bolo ok. Tento mesiac mi prišla menštruácia ako mala, ale mala som úplne slabú a len 3-4 dni. Odvtedy ubehli už cca dva týždne čiže teraz mám obdobie ovulácie. Mala som pohlavný styk a na druhý deň ráno som krvácala - len tak trochu pri cikaní. Večer sa mi to stalo znovu a aj na ďalší deň. Môže to byť tou tabletkou po, že mám rozhádzaný organizmus alebo na to vplýva nejako pohlavný styk keď po ňom sa mi to akurát stalo.. ?neviem čo sa deje, ešte som sa s týmto nestretla a vždy som mala menštruáciu pravidelnú a mimo nej som nekrvacala.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užitie núdzovej hormonálnej antikoncepcie môže mať vplyv na menštruačný cyklus a spôsobiť nepravidelné špinenie, či krvácanie. Podľa opiu to u Vás skôr vyzerá na ovulačné špinenie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Krvácanie mimo menštruácie

  , Autor: Ema1112

  Dobrý deň, chcela by som sa Vás spýtať, poslednú menštruáciu som mala 4.augusta. 21. augusta som si všimla hustý výtok s krvou.Mala som pocit tlaku v podbruší skôr tak na ľavej strane ale potom sa to presunulo do celého podbrušia, pocit akoby sa mi mala spustiť menštruácia, brucho ma nebolelo výrazne, iba taký pocit akoby na spustenie vytekanie menštruácie. Mám aj stuhnuté podbruško. 27. augusta som si všimla krvavý zhluk akoby z maternice nejaký úlomok. Keď som bola na WC tak aj na toaletnom papieri som mala krvavé to od toho 21-vého. Trvá mi to celé od toho 21. dodnes, pocit ako by som mala menštruáciu a celé sa to strieda raz krvácanie ale nie zase silné potom zase hnedé. Menštruáciu mám nepravidelnú. Lekárka na usg brucha mi diagnostikovala endometriózu. Chcem sa spýtať či toto mimomenštruačné krvácanie môže byť vážne? A čo by znamenalo ak by to súviselo s endometriózou a čo by znamenalo, ak by to s endometriózou nesúviselo? Nikdy som to ešte doteraz nemala. Mám 30 rokov .Ďakujem Vám pekne za odpoveď. Ema

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte nepravidelnú menštruáciu, je možné, že aj napriek tomu, že ste mali menštruáciu 4.8. máte menštruáciu tiež. Ťažko sa mi je vyjadriť k celej situácii bez poznania akýchkoľvek informácii alebo okolností. Aj napriek tomu, že máte diagnostikovanú endometriózu, nepravidelný menštruačný cyklus ešte nič neznamená. Odporúčam pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý o Vás vie najviac, pozná všetky okolnosti a najlepšie môže vyhodnotiť Váš stav a určiť ďalší postup.

 • Špinenie pri ovulacii

  , Autor: irenka

  Dobrý chcem sa poradiť mala som pred a pri ovulacii slabe špinenie s partnerom máme stale nechraneni styk snažíme sa o bábätko je to niečo vážne mám zájsť na gynekologiu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v období ovulácie môže dôjsť k zašpineniu, jedná sa o ovulačné krvácanie. Podľa všetkého k nemu dochádza v dôsledku hormonálnej nerovnováhy. Tesne po skončení ovulácie prudko poklesne hladina estrogénu a nastupuje progesterón. Ak nestihne dosiahnuť v určitom čase potrebnú hladinu, môže dôjsť ku krvácaniu. Druhou príčinou býva krvácanie pri uvoľnení vajíčka z vaječníka. Špinenie si môže žena nevedomky spôsobiť aj sama, napríklad užívaním bylinných prípravkov na úpravu menštruačného cyklu. V takomto prípade sa objaví krvácanie mimo menštruácie iba počas niekoľkých cyklov a postupne sa vytratí. Ak sa ovulačné krvácanie vyskytuje pravidelne, je vhodné používať v tomto období preventívne intímky, aby ste zabránili nečakanému znečisteniu spodnej bielizne. V prípade akýchkoľvek nejasností alebo ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • hpv test

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať aký je najpresnejší test na zistenie hpv vírusu, ktorý určí aj konkrétne typy hpv. Od septembra 2013 som mala zhoršenú cytológiu s výsledkom ľahká dysplázia, lsil a podozrenie na hpv. Nedávno mi bola robená LBC metóda, kde mi vyšlo hpv na vysokorizikové typy negatívne n neviem či sa dá na to spoliehať. Cytológia ascus, preto sa chcem opýtať je ešte nejaký presnejší typ vyšetrenia na hpv ako LBC metóda?? Mám aj krvácanie mimo menštruácie.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  metódou LBC je test na HPV najpresnejší, sú i iné médiá, ale nemyslím si že by výsledok mal byť iný,
  skôr sa spolahnite na to, že HR-HPV typy sú u vás negatívne, čo je dobrá správa.
  S pozdravom

 • Krvacanie

  , Autor: janina824

  Dobry den, chcem sa opytat je normalne ak som zacala krvacat po odbere z krcka maternice az po dva a pol tyzdni? Na odber som bola 11.2. No a ako pisem zacala som krvacat uz 27.2.miniem jednu vlozku za den. Menzes mam dostat az 6.3.(posledny som mala 6.2.) Je mozne, ze mi dosla menstruacia o tyzden skor kvoli tomu odberu? Nikdy sa mi to nestalo aby som dostala o tyzden skor.
  Vysledok biopsie dopadol dobre az na to ze lekar zistil zapal krcka. Od pondelka24.2.som uzivala antibiotika plus polygynax na preliecenie. Je mozne ze to spustilo krvacanie? Uz som zufala z toho krvacania mimo menzesu preto som bola aj na odber vzorky.
  Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  krvácanie 2 týždne po odbere onkocytológie s týmto odberom určite nesúvisí. Mohla prísť menštruácia o týždeň skôr, no nie kvôli odberu avšak chronický zápal spôsobuje poškodenie tkanív, jeho fragilitu (krehkosť) čo môže napríklad po pohlavnom styku spôsobovať krvácanie. Ak sa krvácanie mimo menštruácie pravidelne opakuje je nutné dôkladné vyšetrenie hormonálneho profilu.

 • problematická menštruácia

  , Autor: jalucia

  Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť ohľadne menštruácie.
  Posledné dva roky mávam zvláštne problémy počas menštruácie. Cyklus mám normálny 29-33 dní. Ale to čo ma trápi je, že menštruácia samotná sa mi väčšinou predlžuje aj na 9 dní. S tým, že prvé dva dni mám slabé krvácanie, tretí deň silnejšie, a zvyšné dni také slabšie. Zvláštne je, že keď to vyzerá v siedmy deň, že už mám špinenie (že menštruácia končí), tak stačí keď idem na veľkú potrebu alebo len silnejšie zatlačím na toalete a spustí sa mi také slabšie krvácanie na dva dni. A aby toho nebolo málo, tak skoro celý mesiac (mimo menštruácie) som dosť podráždená a náladová. Môže to spôsobovať hormonálna nerovnováha?
  Chodím pravidelne na preventívne prehliadky ku gynekologičke a vždy mi povie, že je to normálne pokiaľ to nie je mimo menštruácie. Aj výsledky zo sterov mám vždy v poriadku. Neviem prečo, ale mám také tušenie, že mi moje telo dáva najavo, že by už chcelo mať bábetko :-)
  Vopred vám ďakujem za vašu radu a želám pekný deň. Lucia

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  presne tak ako hovorila aj vaša pani doktorka, pokiaľ nie je krvácanie mimo menštruácie takéto krvácanie je v norme. Podrždenosť a náladovosť nemusí byť spôsobená len hormonálnou nerovnováhou :)