• Krvácanie mimo cyklu

    , Autor: Eri10

    Dobrý deň prajem,

    som 8 mesiacov po pôrode. Zo začiatku sa mi nechcela rozbehnúť menštruácia a tak som v decembri dostala ,,vyvolávačku". Menzes prišiel ( bol dlhší ako som mávala predtým). 2 týždne po skonceni menzesu má popichavalo pár dní v ľavom vaječníku , potom som začala špiniť a slabo krvácať. Pred mesiacom som bola na ročnej preventívnej prehliadke všetko som mala v poriadku , cytologia ok . Na kultivácii mi zistili nejakú baktériu užívala som polygynax. Čo to moze byť prosím Vás ? Mám znova navštíviť lekára ? Alebo to brat akože sa ešte stále dáva telo dokopy po pôrode aj keď to už je 8 mesiacov ? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, žena v období po pôrode nemusí mať menštruáciu aj rok, hlavne za okolností, že dojčí. Obnova menštruačného cyklu po pôrode je u každej ženy individuálna. Spočiatku to nemusí byť regulérne krvácanie, ale iba špinenia. Takto sa V8m však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.