Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,492 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
  • Svrbenie vagíny

    , Autor: Espi

    Zdravím. Chcel by som sa opýtať za moju partnerku. Pri pohlavnom styku používame kondómy Durex Clasic, no partnerka sa občas sťažuje že ju svrbí vagína a niekedy až páli aj počas sexu a hlavne aj niekedy na druhý deň. Taktiež sa stalo že mala krvácanie mimo menštruačného obdobia. Preto sa chcem opýtať či je to forma prejavenia alergie na latex z kondómov alebo môže mať len nejaké zdravotné problémy. Je teraz v dosť stresovom období ale aj tak to pálenie a svrbenie čo spomína ma docela trápi. Je na to poprípade niečo mimo lekársky predpis alebo treba za tým ku gynekologičke. Ďakujem za radu

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, môže sa jednať aj o alergiu na latex. Špinenie alebo krvácanie mimo cyklu sa môže vyskytovať, najmä v stresovou obdobi. Ak sa skutočne jedná o alergiu na latex, odporúčam nepoužívať latexového prezervatívy. Priateľka to aj tak bude musieť riešiť s jej obvodným gynekológom.

Podobné otázky

  • Opäť mykóza/vaginóza

    , Autor: MiMa997

    Pekný deň prajem Pán doktor, chcela by som sa opýtať už 3 mesiac po sebe ma trápi vaginálna mykóza/ vaginóza neviem presne čo to je,ale prvý krát to bolo najhoršie vtedy som mala neskutočne svrbenie vagíny, opuch, tvarohový výtok, začervenanie, celkový diskomfot,preliečila som sa Canestenom gyn 1 deň a krémom, týždeň bol pokoj a posledný deň menštruácie to opäť začalo, príznaky boli oveľa miernejšie, opäť začal diskomfot, mierne svrbenie vagíny začervenanie ale tento raz výtok bol bielej mliečnej farby dajme tomu riedky, preliečila som sa Canestenom gyn 6 dní a krémom cca 10dni,po mesiaci keď som mala posledný deň menštruácie sa problém začal zas opakovať,presne posledný deň menštruácie som začala pociťovať diskomfort, začervenanie,mierne svrbenie a mliečny riedky výtok, intímne partie si umývam antibakteriálnym lactacydok,uz som sa objednala aj k svojmu gyn ale az o mesiac mal voľný najbližšii termín, už som zúfalá, plánujem zmeniť aj spodné prádlo,nosim stále tangá okrem menštruácia,pri menštruácii používam vložky always a kalíšok,moja otázka znie čím sa mam opäť preliečiť? akými liekmi kým sa dostanem k svojmu gyn a čo mám robiť do vtedy,kde môže byť problém? vďaka za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, pravdepodobne sa u Vás jedná o tzv. bakteriálnu vaginózu, teda poruchu vaginálnej mikroflóry. Skúste si realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a následne si realizujte aspoň desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami za účelom úpravy vaginálnej mikroflóry. Menštruačný kalíšok nie je úplne ideálna pomôcka, pri jeho používaní je vyššia pravdepodobnosť vzniku spomínanej bakteriálnej vaginózy. Skúste ho nepoužívať. Kúru vaginálnymi probiotikami si viete realizovať aj preventívne obmesiac. Vhodná je ich aplikácia aj po návšteve kúpalísk, bazénov, víriviek, sáun, mora, ako aj počas užívania antibiotík a aspoň sedem dní po doužívaní antibiotík.

  • Svrbenie po Dalacin V - vedľajšie príznaky?

    , Autor: Misula123

    Dobrý deň,
    Pani gynekologická mi predpísala proti vytokom zeleno žltým masť dalacin V, ako som ho dobrala, objavil sa mi príznak - svrbenie vagíny hlavne pyskoch po Dalacin V.. Chcela by som sa opýtať čo by to mohlo byť? Prestane to po pár dňoch? Ďakujem za skorú odpoveď prajem pekný deň :)

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, môže to byť vedľajšia reakcia po doužívaní antibiotík. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Užívajte aj vaginálne probiotiká. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.