Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,772 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Svrbenie vagíny

  , Autor: Espi

  Zdravím. Chcel by som sa opýtať za moju partnerku. Pri pohlavnom styku používame kondómy Durex Clasic, no partnerka sa občas sťažuje že ju svrbí vagína a niekedy až páli aj počas sexu a hlavne aj niekedy na druhý deň. Taktiež sa stalo že mala krvácanie mimo menštruačného obdobia. Preto sa chcem opýtať či je to forma prejavenia alergie na latex z kondómov alebo môže mať len nejaké zdravotné problémy. Je teraz v dosť stresovom období ale aj tak to pálenie a svrbenie čo spomína ma docela trápi. Je na to poprípade niečo mimo lekársky predpis alebo treba za tým ku gynekologičke. Ďakujem za radu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať aj o alergiu na latex. Špinenie alebo krvácanie mimo cyklu sa môže vyskytovať, najmä v stresovou obdobi. Ak sa skutočne jedná o alergiu na latex, odporúčam nepoužívať latexového prezervatívy. Priateľka to aj tak bude musieť riešiť s jej obvodným gynekológom.

Podobné otázky

 • Svrbenie po Dalacin V - vedľajšie príznaky?

  , Autor: Misula123

  Dobrý deň,
  Pani gynekologická mi predpísala proti vytokom zeleno žltým masť dalacin V, ako som ho dobrala, objavil sa mi príznak - svrbenie vagíny hlavne pyskoch po Dalacin V.. Chcela by som sa opýtať čo by to mohlo byť? Prestane to po pár dňoch? Ďakujem za skorú odpoveď prajem pekný deň :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže to byť vedľajšia reakcia po doužívaní antibiotík. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Užívajte aj vaginálne probiotiká. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.