• Svrbenie vagíny

    , Autor: Espi

    Zdravím. Chcel by som sa opýtať za moju partnerku. Pri pohlavnom styku používame kondómy Durex Clasic, no partnerka sa občas sťažuje že ju svrbí vagína a niekedy až páli aj počas sexu a hlavne aj niekedy na druhý deň. Taktiež sa stalo že mala krvácanie mimo menštruačného obdobia. Preto sa chcem opýtať či je to forma prejavenia alergie na latex z kondómov alebo môže mať len nejaké zdravotné problémy. Je teraz v dosť stresovom období ale aj tak to pálenie a svrbenie čo spomína ma docela trápi. Je na to poprípade niečo mimo lekársky predpis alebo treba za tým ku gynekologičke. Ďakujem za radu

    Dobrý deň, môže sa jednať aj o alergiu na latex. Špinenie alebo krvácanie mimo cyklu sa môže vyskytovať, najmä v stresovou obdobi. Ak sa skutočne jedná o alergiu na latex, odporúčam nepoužívať latexového prezervatívy. Priateľka to aj tak bude musieť riešiť s jej obvodným gynekológom.