• Duphaston-polyp- krvácanie mimo cyklu

    , Autor: alexandra-2

    Dobrý deň,

    prednedávnom mi doktorka nasadila Duphaston na vyliečenie polypu. Menštruáciu mám pravidelnú tak na úprave cyklu nebolo čo riešiť. Mala som užívať 3 mesiace ale nakoniec som len 2 mesiace užívala. Problém bol v tom, že počas 2 mesiaca som začala krvácať už pri užívani tabletiek a menzes sa mal dostaviť až po doužívaní balenia . Teraz keď Duphaston neužívam tak mám pravydelný cyklus (ako predtým), ale po cykle sa znova objaví slabý menzes asi tak so spinením niekedy s krvácaním. Už je to pravidelné asi 3 mesiace. Tým že pravidelne cvičím a precvičujem, tak sa mi niekedy pri zaťažových cvičeniach pustí krv. Je možné, že Duphaston ako hormonálna liečba mi môže spôsobovať takýto problém. Posledné tri mesiace mám aj dosť problém s pleťou týždeň v pohode a na druhý sa mi zmastie tvár a som vyhádzaná. Duphaston som mala liečiť pre polyp ale už pred užívaním sa to zmenšílo, a po doužívaní Duphastonu som išla na kontrolu a povedali ze tam polyp nevidia ale že mám zhrubnutú sliznicu. Dostť má trápi to krvácanie mimo cyklu aj ked trvá tak chvíľku ale je to nepríjemné.

    Ďakujem

    Dobrý deň, pri diagnostikovaní polypu maternice a neúspešnej liečbe tabletkami je najčastejšie najvhodnejšia jednodňová chirurgia, presnejšie Hysteroscopia, kedy sa kamerou cez pošvu pozrie kanál krčka a dutina maternice, kde sa polyp alebo vyššia sliznica dutiny maternice uvidí a následne odstráni a odošle na histológiu. Poraďte a informujte sa u svojho obvodného gynekológa ohľadom ďalšieho postupu.