Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,827 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krvavý výtok

  , Autor: Adi47

  Dobrý deň, už 2 mesiac počas ovulácie mám slabé krvácanie dnes je ale krvácanie o niečo silnejšie. Je to v poriadku? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ovulačné špinenie, či krvácanie sa môže objavovať vo forme špinenia, ale aj regulérneho pár dňového krvácania. Je to individuálne. Odsledujte si to. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • ruzovy vytok

  , Autor: petronela321548

  Dobrý deň. Pred dvomi mesiacmi týždeň pred menštruáciou som mala rúžový (krvavý) výtok a momentálne znovu to isté.
  Po menštruácii mi začalo svrbenie ktoré potom prešlo a doktorka mi predpísala antibiotika do pošvy, ktoré momentálne užívam. S priateľom sme mali cez víkend pohlavný styl pri ktorom som mala taktiež krvavý výtok.
  Chcela by som sa spýtať z čoho to môže byť?
  Antikoncepciu užívam Lavarette už vyše 2 rokov a nikdy predtým sa mi nič také nestalo.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia môže byť viacero. Ak užívate hormonálnu antikoncepciu, menštruáciu v pravom slova zmysle nemáte. Jedná sa o krvácanie zo spádu hormónov. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa niekedy môže špinenie vyskytovať, prakticky aj počas celého cyklu. Ak Vám bola gynekológom potvrdená vaginálna infekcia a nasadené lokálne antibiotiká, počas celej liečby je vhodné dodržiavať pohlavnú abstinenciu. Odsledujte si to. Pokračujte v predpísanej liečbe. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesť a krvácanie po skončení menštruácie

  , Autor: M.Ž.

  Dobrý deň, mám 22 rokov. V minulosti sa mi občas stalo, že po menštruácií v strede cyklu som mala krvavý výtok, stala sa to raz za 3 mesiace až polrok. Od minulého roka, zhruba od júna je to pravidelne. V júli som navštívila gynekológa, a ten mi povedal, že je všetko v poriadku. Môj problém sa stále stupňoval a moje návštevy gynekológa boli čoraz častejšie, ale vždy to bolo, že je to normálne. Cysty sa vylúčili. Môj problém stále je a neustále sa zhoršuje. Po skončení menštruácii (trvá cca 5 dní) o 3-4 dni sa mi dostaví krvácanie, ktoré nie je pravidelne počas dňa, ale trvá mi približne 3-5 dní. Mám aj bolesti v podbrušku najčastejšie na ľavom vaječníku. Z toho mám aj nafúknuté a tvrdé bruško. Bolesť je dosť nepríjemná, až bodavá. Začiatkom roka mi zistili, že mám infekciu močových ciest, ktorú liečim až dodnes. Chcem sa spýtať, môže to byť zapríčinené práve tou infekciou alebo môže byť problém niekde inde. Mám dosť obavy, keďže som mladá a v blízkej budúcnosti by som si chcela založiť rodinu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu sa jedná pravdepodobne o ovulačné krvácanie a ovulačné bolesti.Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Jedným z možných riešení je užívanie hormonálnej antikoncepcie, počas ktorej užívania je ovulácia blokovaná.

 • Stále gynekologický zápal

  , Autor: Becky

  Dobrý deň. Mám 33 rokov a už 4 roky vkuse mám gynekologický zápal. Podstúpila som 2 operácie kvôli cystám a upchatým vajíčkovodom. Mám už len jeden vaječník a maternicu. Vždy po menštruácií sa vráti svrbenie, pálenie, hlienovitý výtok, niekedy so zápachom. Dva krát som sa liečila spolu s partnerom Doxyhexalom kvôli pozitívnej ureaplasme parvum. Výsledky som už mala dva krát po sebe negatívne. V kultivácií mi vychádza Streptococcus aureus, Staphylococcus aureus, Candida albicans alebo Candida glabrata. Stále niečo iné. Stále dostanem čípky, antibiotiká, antimykotiká, ale mne to vôbec nepomáha. Liečila som sa aj u imunologičky, tam už boli tiež lepšie výsledky, ale beriem stále Imunor, zinok, vitamín d, candivac, proste všetky možné lieky aj doplnky. Skúšala som viac krát rosalgin, clogin, rôzne probiotiká lokálne aj celkové, žiadne zlepšenie. Nemôžem mať vôbec s partnerom styk nakoľko ma to bolí a viac krát sa už nakazil aj partner. Jemu sa to však zahojí za nejaký týždeň. Cytológiu som mala v poriadku. Beriem aj lieky na alergiu - Zodac. Bola som s tým aj u dermatovenerologičky, tiež nič nezistila. Dostala som biseptol na streptokoka a to bolo všetko.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ureaplazma parvum je častý nález u všetkých žien , keby sa robili stery z krčka maternice všetkým ženám. Pokiaľ nie sú klinické ťažkosti, ako napríklad spenený výtok, svrbenie, či krvavý vytok, nie je potrebná antibiotická liečba. Výskyt v populácii je častý. Asi každá tretia žena má ureaplazmu parvum. Mnohé ženy o tom ani nevedia. Predpokladám, že máte bakteriálnu vaginózu spôsobenú častým užívaním a aplikáciou antibiotík. Tým dochádza k porušeniu rovnováhy vaginálnej mikroflóry. Vplyv má určite aj porušená, či oslabená imunita. Môžete si vkladať hlboko do pošvy 2 až 3 krát do týždňa vaginálne globulky obsahujúce striebro. Kúra vaginálnymi probiotikami je tiež vhodná. Časté realizovanie vaginálnych výplachov tiež nie je ideálne. Vypláchnete si aj “dobré” baktérie, ktoré sú normálnou súčasťou pošvového prostredia. Streptococcus aureus neexistuje, asi ste mali na mysli Streptococcus epidermidis, ktorý sa, nie len v pošve, vyskytuje bežne a je prirodzenou súčasťou pošvovej mikroflóry. Iba na základe Vami uvedených informácií sa Vám však takto neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Menstrucia

  , Autor: Danielle206

  Dobrý večer prajem, mám na vás otázku. V mesiaci december som od 17teho "dostala menštruáciu" teda aspoň som si myslela že je to menstrucia.. mala som ju dostať aj 24teho.. bol to skôr krvavý výtok ktorý trval do 24decembra a v ten deň večer som dostala už normálnu menštruáciu ktorú som mala do 31.12.. dnes 2.12 som však znova začala krvácať. Niečo podobne sa mi ešte nestalo. Nevedeli by ste mi poradiť čím to mohlo byt ? Na preventívnej prehliadke som bola 10.11 a všetko vrátane výsledkov bolo OK. Robila som si tehotenský test 23.12 a výsledok bol negatívny. Doteraz vždy mávam pravidelnú menštruáciu a nič podobne sa mi ešte nestalo. Vopred ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin krvácania, či špinenia môže byť viacero. Je vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia, USG, či odberov určí príčinu ťažkostí a určí ďalší postup. Ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá.

 • Ureaplasma pavrum

  , Autor: Soni123

  Dobry den,
  Som v 18tt tehotenstva a mam pozitivne vysledky na Ureaplasma pavrum. Lekar mi dal zatial nejake cipky ale antibiotika mi zatial neboli nasadene. Spatne som zistila ze som tuto bakteriu mala uz pred otehotnenim. Viete mi poradit co najlepsie spravit? Ako liecit partnera ak ja zatial nemam antibiotika?
  Dakujem za info.
  S pozdravom,
  Zuzana

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Ureaplazma parvum je častý nález u všetkých ľudí. Pokiaľ nie sú prítomné klinické ťažkosti, ako penivý výtok, svrbenie, krvavý výtok,..., nie je nevyhnutá antibiotická liečba. Výskyt v populácii je možno aj viac ako u 1/3 žien. Mnohé tehotné ženy ani nevedia, že majú ureaplazmu a normálne donosia plod. Pri liečbe Ureaplasma parvum v tehotenstve by Azitromycin prichádzal do úvahy. Treba povedať, že aj napriek liečbe, Vás, ako aj Vášho partnera, sa môže výskyt ureaplazmy opäť zopakovať. Infekcia počas tehotenstva môže zapríčiniť nízku pôrodnú hmotnosť, pripadne zápal pľúc u novorodenca. Potrat ani predčasný pôrod veľmi nespôsobuje. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.