Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
14,909 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Ada

  , Autor: Adat

  Dobry den chcem sa spitat co to somnou moze byt uz pomali štvrti den zomna viteka voda ci vitok neviem ani ako to nazvat zltej farby musim si davat vlosku lebo by som bez toho bola cela mokra kazd chvylu si musim menit vlosku lebo uz som aj vistipana jak male deti ked su vypareni. Pocitujem hlavne vecer ze ma neskutocne srby vakina strasne neprijemne to je prosim o radu dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pravdepodobne máte vaginálnu infekciu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Bolesť prsníka

  , Autor: leniik

  Dobrý deň, chcela by som sa s vami poradiť, pred 2 mesiacmi som vysadila HAK, približne odvtedy, možno trochu skôr, začali moje ťažkosti spojené s bolesťou prsníkov, nezávisle od cyklu. Prevažne ide o ľavý prsník v hornej časti, je to skôr pulzujúca občasná bolesť, sem tam jemné pichanie, ktoré však stále prejde. Robila som si samovyšetrenie, nič som si nenašla. Posledný týždeň sa k tomu pridalo aj rezanie v podpazuší, na oboch stranách, je citlivé aj na dotyk, ale taktiež bez nejakého nálezu, bez začervenania. Mám pocit že bolesť prechádza aj do ruky.
  Mám 23 r. o mesiac som objednaná na usg, no zatiaľ by som sa rada opýtala na váš názor. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Bez výsledku USG prsníkov sa Vám nebudem vedieť takto bližšie objektívne vyjadriť.

 • Zápal pošvy

  , Autor: Janetta

  Dobrý deň, mávam časté zápaly v pošve a sním aj časté nutkanie na močenie, tlak v podbrušku a nepríjemný pocit ze mi zasa treba močiť a mierne pálenie na konci mocenia. Pan doktor mi často predpisuje jednorazový prášok na močové cesty a vaginálne tablety polygynax. Teraz som mesiac po laparoskopii, liečim sa na endometriozu visanne a tiež mi odobrali vajcovody. Momentálne mám zápal v pošve a vkladám si polygynax. Moja otázka znie, je normálne ze zo mňa nič nevyteka, myslím vaginálne tablety, pred tým som stále musela mať intimku koli znečisteniu a teraz vôbec nič,a ešte jedna otázka, co by som koli prevencii mala užívať, či už výživové doplnky alebo vaginálne dlhodobejšie. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri dlhodobejších a opakujúcich sa urologických problémoch je vhodné realizovať urologické vyšetrenie, kde Vám aj vyšetria cievkovaný moč. Čo sa týka vaginálnych infekcií, preventívne je vhodné si realizovať aspoň 10 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami. V lekárni Vám poradia. Pri pretrvávaní gynekologických ťažkostí bude potrebné realizovať výter z pošvy na kultiváciu, pri negatívnom kultivačnom vyšetrení a pretrvávaní ťažkostí doplniť stery na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy a trichomonas vaginalis.

 • Ureoplazma

  , Autor: Marijka

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, pred dvoma rokmy mi v moči zistili ureoplazmu na ktorú sme sa aj s partnerom liečili. Po dvoch rokov mi ju v moči objavili opäť, je možné,že by ma partner podviedol? Alebo prečo sa opäť objavila aj keď sme sa preliecili? Je možné sa jej zbaviť úplne na trvalo aby sa už nikdy neobjavovala?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ureaplazmy sú síce aj pohlavne prenosné, ale aj inak, a môžu byť normálnou súčasťou, má ich veľké percento bezpríznakových žien a mužov. Aj napriek preliečeniu sa môže objavovať znova. Určite by som nehľadal za jej prítomnosťou partnerovu neveru. Ak Vám, či Vášmu partnerovi nespôsobuje žiadne ťažkosti, nie je potrebné ju za každých okolností liečiť. Ak máte ťažkosti, mala by ste byť dlhodobo preliečená (cca tri týždne) kombináciou antibiotík spolu s partnerom. U Vás by som ešte cestou obvodného gynekológa doplnil mikrobiologické vyšetrenie na chlamýdie, mykoplazmy a ureaplazmy z krčka maternice.

 • Prsníky

  , Autor: PR

  Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, mam po menštruácii, ale občas cítim nie, že bolesť ale takú citlivosť v bradavkach, ale to len keď sa nad tým zamyslím alebo pozastavím. (Citlivosť cítim skôr v ľavej bradavke kde mám aj niečo biele. Nie je to fliačik, ale neviem to popísať. V druhej bradavke to nevidím.) Keď vykonávam nejakú činnosť alebo mám prácu tak na to nemyslím čiže ani ta citlivosť neprichádza. Neviem ci je to len namýšlanie alebo je to skutočne tak. Počas menštruácie som si našla na pravom prsníku pravdepodobne cystu, ktorá bola aj bolestivá ale po 2 dňoch zmizla aj s bolesťou.
  Vedeli by ste mi poradiť co to môže byť? V piatok mam ist ku gynekologicke ale chcela by som ešte takto informovať, či neviete čo to môže spôsobovať ak to tak naozaj je. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Takto je sa veľmi ťažké objektívne vyjadriť. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás odošle na USG prsníkov, prípadne, v prípade, že sa nebude niečo pozdávať, do mamárnej poradne.

 • Špinenie

  , Autor: Bandži

  Dobrý deň,
  Chcem sa opýtať, bol mi diagnostikovaný antifosfolipidový syndróm na základe predčasného pôrodu v 20 týždni z dôvodu, že sa mi rozvinula ťažká eklampsia (rodila som sekciou nakoľko si to vyžiadal môj zdravotný stav), pár mesiacov neskôr som si zrejme prešla biochemickým tehotenstvom a mometánlne už 4 dni mi mešká menštruácia, tehotenské testy mám pozitívne (aj keď čiarka je slabá a nesilnie, no sú viditeľné voľným okom), a dnes ráno som zaznamenala hnedý výtok. Podľa poslednej menštruácie by som mala byť v 5. týždni. Okrem iného mávam bolesti hlavy a neurologička ma poslala na MRI, ktoré som absolvovala týždeň po potvrdenej ovulácii aj s kontrastom. Chcem sa opýtať, čo môže byť za tým špinením? Mohlo mi nejako MRI uškodiť? Momentálne nie som do konca mesiaca v mieste bydliska takže za gynekologóm teraz ísť nemôžem aj keď mam v pláne zajtra sa s ním skontaktovať. Čo sa týka liekov, beriem Aspirin protect 100mg od novembra na zaklade odberov na hematológii + kyselinu listovú nakoľko s manželom chceme bábätko a dľa USG na prevetívnej prehliadke mám jazvu pekne zahojenú a môžme sa začať snažiť o druhé bábätko.

  Ďakujem pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Čo sa týka hnedastého špinenia, príčin môže byť viacero. Môže sa jednať o implantačné špinenie. Objektívne sa Vám však takto neviem bližšie vyjadriť. Odsledujte si to. Nemyslím si, že Vám MRI uškodilo. V nasadenej liečbe pokračujte podľa odporúčaní. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.