Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,482 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Duphaston

  , Autor: MonkaMon

  Dobrý deň, beriem Duphaston na úpravu cyklu (pôvodne som mala krátky 21 dňový). Teraz beriem 3 mesiac Duph. od 16-25 deň a potom prisla menstruácia. Tento mesiac som začala brat Duph a na 22 deň som dostala silné bolesti a špinila teda predpokladam ze ide o menzes. Je to prosím bežné dostat menzes aj počas užívania? Prípadne, ako pokračovať?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, menštruácia sa môže dostaviť aj napriek užívaniu Duphastonu. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností ho vyhľadajte.

Podobné otázky

 • bolest po sexe

  , Autor: sar.mm

  Dobrý večer, chcem sa spýtať a uistiť ohľadom jednej veci. Mám priateľa, pravidelne mávame sex všetko v poriadku až na posledné dva razy. S nikym iným som sex nikdy nemala a tak isto ani on. Mám pred menštruáciou a už druhý krát po sexe som mala veľmi silne bolesti/ pichanie v podbrušku ale až po sexe. Pri sexe ma obcas zabolí ale po nom je to oveľa horšie. Mám problémy s cyklusom, ze mám nepravidelný menzes a pravidelne mi robia vyšetrenia sono atd a na nič vážne neprišli. Brala som teraz 10 dni lieky duphaston. Mám aj veľmi citlivé prsníky. Môže to byt tým že mi ma prísť menzes + lieky ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas obdobia pred menštruáciou je maternica viac citlivá. Pravdepodobne to bude mať súvis s blížiacou sa menštruáciou. Príčin bolestí môže byť viacero, napríklad aj nahromadenie vzduchu, ktorý sa počas styku cez maternicu môže dostať až do dutiny brušnej. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.

 • Cysta

  , Autor: Veronika321

  Dobrý deň mala som 4 laparoskopie a jednu celkovú operáciu kôli cystam.Mam dve deti a 33 rokov.Zase sa mi vrátili cysty bola som u lekára našiel mi 6 CM cystu predpísal mi duphaston a thiamin,stále má poboľuje v bruchu,po menštruácii mám ísť na kontrolu.Vecer po vyšetrení som spinila a na druhý deň už ani kvapka krvi nebola.Mohlo mi to spôsobiť tou cystou to spinenie po vyšetrení? Menštruáciu nemám pravidlenu stále skor dostávam,ale tento krát mi mešká.Brala som 3 mesiace agnucaston kôli pms,ale kôli duphastonu som ich mala vysadiť ,môže sa ťa cysta vstrebať,ale bude nutné ju ísť zasa laparoskopicky odstrániť?Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, po vaginálnom vyšetrení, či realizácii sterov sa môže vyskytnúť špinenie v deň vyšetrenia, ako aj nasledujúci deň, je to individuálne. Čo sa týka cýst, je dôležité, o aký druh cysty sa jednalo a čo bolo vrámci operácii zistené. Cysta veľkosti 6 cm môže teoreticky prasknúť, je to však málo pravdepodobné. Nepoznám žiadne bližšie informácie, či sa jednalo o endometrióznu cystu, cystadenóm, či zakrvácané žlté teliesko, ... Nepoznám ani ďalšie okolnosti, preto sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Duphaston

  , Autor: Vikypetko

  Dobrý večer mám jednu otázku potrebujem poradiť . Moja gynekologička mi nasadila duphaston od 16 dňa cyklu do 25 2×1 tab denne tabletky som dobrala kvôli nízkej hladine progesterónu , no už 3 deň mám také mierne až bolestivé pichanie v pravom vaječniku neviem čo to , môže byť ak viete niečo o tom tak za každú radu alebo odpoveď budem vďačná posledná ms bola 16.3 . Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin pobolievania môže byť viacero. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrenia, USG nálezy, preto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Môže sa jednať o znak blížiacej sa menštruácie, prípadne pri dlhšom menštruačnom cykle, ak ste teraz v strede cyklu, sa môže jednať aj o ovulačné bolesti. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvácanie po pohlavnom styku pred MS

  , Autor: zizzi

  Dobry deň, pán doktor, viem, že otázok na túto tému tu už bolo, ale predsa sa chcem spýtať. Jemné som zakrvavala po pohlavnom styku, ale krv som si utrela ráno keď som bola na wc. Bol to 26.den cyklu takže som si myslela, že mi začala MS. Som na Duphastone kvôli nepravidelnej menštruácii a následnej stimulácii Clostilbegytom. Krv som utrela jemnú, len ráno potom celý deň a na ďalší už nič-cisto. Počas pohlavného styku som mala pocit, akoby sa ma manžel dotýkal až krčka, vtedy to jemne bolelo, alebo skôr tie "nárazy" boli také nepríjemné. Môže pohlavný styk spôsobiť takéto krvácanie? Sledovaná som bola mesiac dozadu ultrazvukom, doktor ma na nič neupozornil, že by niečo bolo zle. Na preventívnej prehliadke som ešte tento rok nebola, nárok na ňu mi vzniká tento mesiac marec/2022. Ďakujem za odpoveď.
  Pekný deň prajem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin zašpinenia, či zakrvácania môže byť viacero. Ak máte na krčku prítomnú eróziu, či ektrópium, príčina zašpinenia po pohlavnom styku môže byť spôsobená tým. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, respektíve sa objednať na preventívnu gynekologickú prehliadku, ktorá môže odhaliť príčinu Vašich ťažkostí.

 • Injekcia

  , Autor: Filomena

  P.doktor dostala som vyvolávaciu na menzes...beriem duphaston kvôli dlhej menzes......menzes mi mešká vyše jedného mesiaca..mám 50 rokou...no zatiaľ menzes nedošiel je to už 8 dní...doktor mi povedal ak mi nepríde mám prísť za 10dni...je nutné v mojom veku dávať vyvolávacku..a môže sa stať že mi proste menzes nepríde jeden mesiac..o výške sliznice ..mi nič nepovedal..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste vo veku, kedy už môže byť menštruačný cyklus nepravidelný. Nepoznám žiadne bližšie okolnosti, ani výsledky vyšetrení a nálezov, takže je ťažké sa objektívne vyjadriť. Menštruácia sa nemusí vyvolávať za každú cenu, je to individuálne a záleží na okolnostiach. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, v prípade ťažkostí alebo nejasností ho kontaktujte.