Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,026 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolesti a kŕče

  , Autor: __lindusqua__

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať… Pred pár dňami som mala sex s partnerom a začala som pri ňom z ničoho nič strašne krvácať… Neskôr som si všimla, že mám malú ranku z vnútornej strany vagíny… No zrazu som začala mať nesmierne bolesti popri močení, akoby kŕče vnútri pošvy tak silné, že sa na ne budím počas noci a aj na dotik to nesmierne bolí… Prosím nevedeli by ste mi poradiť čo by to mohlo byť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto je sa veľmi ťažké bližšie objektívne vyjadriť. Môže sa jednať o trhlinky steny pošvy spôsobené pohlavným stykom. Spomínané štípanie pri močení môže značiť rozvíjajúci sa zápal močových ciest. Odsledujte si to. Odporúčam dostatočnú hydratáciu, aspoň 2 litre denne, urologický čaj, do pošvy si môžete aplikovať vaginálne probiotiká. Dodržujte aspoň 7 dní pohlavnú abstinenciu. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Hneda menstrucia

  , Autor: karen

  Dobry den, mam casto zapal mocovych ciest Klebsiellou pneumonie, ktoru mam pritomnu v posve a z toho to prenika do mocu. Bola som preliecena po viacerych ATB aj meropenem do zily v nemocnici 2 krat maj 2018 a jul 2018, lebo zasiahla moc.mechur. Nasli mi ueroplazmu urealliticum a v tejto chvili beriem doxycyklin 200 mg uz 7 den. V nemocnici mi nasli aj trochu volnej tekutiny v Douglase a kvoli aj castym zapalom moč.ciest mal jeden gynekolog podozrenie na endometriozu. Onkomarker CA125 mam 20,7 v norme je do 35 a sono mam bez cyst myomov a polipov. A teraz mi namiesto klasickeho" cerveneho" menzesu prisiel v case menzes, kde mam uz par dni len hnedy vytok. Taky tmavso hnedy a normalny " krvavy"menzes sa mi nerozbieha. Ziadne bolesti a krce nemam. Mam ist k lekarovi? Lebo moj obvodny gynekolog kvoli planovanemu tehotenstvu mi nechce dat laparoskopiu. Ze mame " skusit sami". Moze byt takyto menzes priznakom endometriozy? Lebo klasicke prejavy ako bolesti pri menzes a styku a v panve nemam.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, endometrióza sa u každej ženy prejavuje inak, u niektorých žien má charakteristické príznaky, u niektorých nie sú klasické príznaky prítomné a u niektorých žien nemá žiadne klinické prejavy, a je náhodným nálezom pri operačných výkonoch. Voľná tekutina v Douglase sama o sebe ešte nemusí nič znamenať, ale v spojitosti s hnedým výtokom sa o endometriózu môže jednať. Čo sa týka spomínaných baktérií, ste adekvátne preliečovaná, pri častých uroinfekciách by bola vhodná návšteva a konzultácia aj urológa. Pre jednoznačné diagnostikovanie endometriózy je diagnostická laparoskopia indikovaná, za predpokladu, že spomínané infekcie budú preliečené. Najlepšou liečbou endometriózy je tehotenstvo aj kvôli tomu Váš obvodný gynekológ postupuje takýmto spôsobom. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo pretrvávaní ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.