Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,026 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Panenská blana

  , Autor: Nika2231

  Dobrý deň, pokúšali sme sa s partnerom o prvý pohlavný styk, mali sme dlhú predohru. Vošiel dnu ale ako keby sa ďalej nedostal, veľmi to bolelo. Kde môže byt problém? ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Príčin môže byť viacero. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás už bude môcť vyšetriť aj vaginálne a bude vedieť zistiť príčinu Vašich ťažkostí.

Podobné otázky

 • Vysetrenie pred zakrokom

  , Autor: Mafalda

  Som 40 rocna panna a maju mi odstranit polyp z krcka maternice. Berie sa nejaky ohlad pri vysetreni tesne pred zakrokom, co sa tyka v postupe vysetrenia alebo sa vysetruje ako v pripade NEpanien? Viem, ze pri zakroku o panenstvo pridem, ale ci nepridem on uz pri vysetreni? Toho sa desim.
  A dalsia vec: pred zakrokom ma budu zdola holit, kedze sa neholim alebo sa radsej vyholit uz doma? Je to potrebne? A ak ano, holenie sa robi este pred anesteziou?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, iné, ako gynekologické vyšetrenie na zistenie a potvrdenie nálezu polypu na krčku maternice nie je. Ak ste už v minulosti použili tampóny alebo už boli u Vás použité gynekologické zrkadlá, panenská blana musela byť pretrhnutá. Oholiť sa môžete aj doma sama v kľude, Keďže sa bude od realizovať zákrok v pošve, nemusíte byť vyholená úplne, stačí si upraviť prípadne skrátiť ohanbie. Samozrejme, holenie prebieha mimo operačnej sály, holiť sa na operačnej sále nemôže.

 • Pohlavny styk

  , Autor: Obi

  Dobry den mam 17 pred 3 mesiacmi som mala uplne prvy sex a velmi som bola stresovana a neuvolnena pocas sexu som zacala dost krvacat neboli to len kvapky je to normalne ? Moze to byt preto ze sa mi pretrhla panenska blana a ze som nebola uvolnena ? Od vtedy som sex vobec nemala a bojim sa ze zase zacnem krvacat

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie či krvácanie pri prvom pohlavnom styku je vo všeobecnosti časté. Áno, môže to byť spôsobené aj pretrhnutím panenskej blany. Neuvoľnenosť a nepohoda tomu tiež nenapomáha. Odsledujte si to. Báť sa nemusíte. Je však možné, že sa špinenie či krvácanie vyskytne opäť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Pohlavny styk

  , Autor: Kari

  Dobry den ked som mala prvy sex tak zrejme sa mi pretrhla panenska blana a pocas sexu som krvacala od vtedy som sex nemala a chcem sa spytat ze ked budem mat znovu sex tak este by som mala krvacat? S toho dvovodu ze sa mi pretrhla panenska blana ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin zašpinenia alebo zakrvácania po pohlavnom styku môže byť viacero. Žena nemusí zakrvácať iba po prvom pohlavnom styku. To znamená, že nemusíte po ďalšom pohlavnom styku zakrvácať. Odsledujte si to.

 • Panenská blana

  , Autor: Kiara33

  Dobrý deň prosím vás aký je najlepši spôsob pretrhnut blanu? Keď som s priateľom pri 1. 2.3.. pohlavnom styku vôbec nekrvacala a teraz mam nového priateľa a krvácala som a mali sme pohlavný styk už 2x. A dosť to boli keď máme pohlavný styk. Neviete mi poskytnúť nejaké rady? Ako to pretrhnut? Ci je lepšie aj nasilu to spraviť..? Teda myslím si ze to je ta blana. Nemá tam být co iné.. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste už mali pohlavný styk, panenská blana je pretrhnutá. Môže sa jednať o zhrubnutý okraj panenskej blany. Takto sa Vám bližšie objektívne vyjadriť neviem. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Panenska blana

  , Autor: Ridka

  Dobrý deň da sa pretrhnúť panenska blana keď si dám dnuka prst ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, panenská blana sa dá pretrhnúť aj inak ako pri pohlavnom styku, napríklad vaginálnym vyšetrením, vaginálnym ultrazvukom, ...