Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,320 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pohlavny styk

  , Autor: Obi

  Dobry den mam 17 pred 3 mesiacmi som mala uplne prvy sex a velmi som bola stresovana a neuvolnena pocas sexu som zacala dost krvacat neboli to len kvapky je to normalne ? Moze to byt preto ze sa mi pretrhla panenska blana a ze som nebola uvolnena ? Od vtedy som sex vobec nemala a bojim sa ze zase zacnem krvacat

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie či krvácanie pri prvom pohlavnom styku je vo všeobecnosti časté. Áno, môže to byť spôsobené aj pretrhnutím panenskej blany. Neuvoľnenosť a nepohoda tomu tiež nenapomáha. Odsledujte si to. Báť sa nemusíte. Je však možné, že sa špinenie či krvácanie vyskytne opäť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • dlhé špinenie

  , Autor: Aneta12

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, menštruácia mi skončila 18.11., trvala 7 dní ako obvykle, ale dodnes mám po utretí na toaletnom papieri známky špinenia. S priateľom sme mali chránený pohlavný styk na konci menštruácie. Cítim aj mierne bolesti v podbrušku, ako počas menštruácie. Môže to znamenať, že moj cyklus sa predĺžil, alebo to značí nejaký zápal, poprípadne poškodené cvievky po pohlavnom styku? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia môže byť viacero, niektoré z možností ste už spomenuli. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí príčinu ťažkostí a stanoví ďalší postup.

 • Tehotná ?

  , Autor: Timka20

  Dobrý deň pán doktor mám na vás otázku mám týždeň pred menštruáciu s priateľom mávame nechráneny pohlavný styk a predvcerom som mala ružové krvácanie iba keď som šla
  na wc tak som mama ružovú krv na toaletnom papiera inak nikde. Včera a dnes som nemala už nič.Pobolieva má podbrušku ako keby som mala dostať menštruáciu. Môže to byt tehotenstvo alebo je to len predmenštruačne špinenie

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, možností je viacero, môže sa jednať aj o znak blížiacej sa menštruácie. Ak ste však mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa tiež jednoznačne vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie najmenej 14 dní si môžete realizovať tehotenský test.

 • Pohlavný styk

  , Autor: Zizika

  Dobrý deň beriem antikoncepciu a do tizdna mam s mužom sex dva krát alebo tri krát keď sa stane ze vimecham tabletku jeden alebo dva dni budem tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak užijete zabudnutú tabletku do 12 hodín od času obvyklého užitia, účinok hormonálnej antikoncepcie je zachovaný. Ak však zabudnutú tabletku neužijete vôbec, prípadne aj niekoľko dní za sebou, účinok hormonálne antikoncepcie môže byť znížený a tehotenstvo sa tak jednoznačne vylúčiť nedá.

 • Pohlavný styk

  , Autor: Zizika

  Dobrý deň chcem sa spitat keď sa muž neurobí do žení môže ostať aj tak tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, môže. Prostatický sekrét obsahuje tiež spermie. Preto pri nechránenom pohlavnom styku, aj bez ejakulácie, či s ejakuláciou mimo pošvu sa tehotenstvo nedá jednoznačne vylúčiť.

 • Pohlavný styk

  , Autor: Zizika

  Dobrý deň chcem sa spitat striedam sexuálnych partnerov nepoužívame pri tom žiadnu ochranu ani antikoncepciu neberiem môže sa stať že otehotniem aj keď sa do mňa neurobí?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, za predpokladu nechráneného pohlavného styku je tehotenstvo možné, rovnako pri striedaní väčšieho množstva partnerov aj prenos sexuálne prenosných ochorení, či infekcií.