Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,685 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pohlavny styk

  , Autor: Kari

  Dobry den ked som mala prvy sex tak zrejme sa mi pretrhla panenska blana a pocas sexu som krvacala od vtedy som sex nemala a chcem sa spytat ze ked budem mat znovu sex tak este by som mala krvacat? S toho dvovodu ze sa mi pretrhla panenska blana ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin zašpinenia alebo zakrvácania po pohlavnom styku môže byť viacero. Žena nemusí zakrvácať iba po prvom pohlavnom styku. To znamená, že nemusíte po ďalšom pohlavnom styku zakrvácať. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Kvasinky

  , Autor: Tjtj

  Dobrý deň,

  po dobratí atb mi bolo z vag. výteru zistené masívne Candida albicans komplex, doktorka mi nasadila Fluco sandoz 2x (v rozmezí 7 dní) a Candibene 100 mg večer na vkladanie 6 ks. Po 4 tbl candibene som mala nechránený pohlavný styk, chcela by som sa poradiť, mam si vyžiadať ešte jeden recept na Candibene a vybrat zvyšné 2 tbl + dalších 6 pre istotu, ešte mám 1 tbl fluco sandoz. Je potrebné preliečiť aj partnera?

  Ďakujem

  P.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas liečby vaginálnej infekcie je vhodné dodržiavať pohlavnú abstinenciu. Ak už nemáte žiadne ťažkosti, ani Váš partner, nie je potrebná ďalšia liečba. Vhodnejšia by bola skôr kúra vaginálnymi probiotikami.

 • Polygynax

  , Autor: Domii

  Dobrý deň, nakoľko som začala pociťovať nekomfort a odchádzame na dovolenku, navštívila som svojho gynekológa. Predpísal mi polygynax (užívať 6 dní) a povedal, že s tampónom do vody môžem ísť aj do vírivky, nakoľko nemám rezanie ani svrbenie. V lekárni ma však upozornili na dojčenie. Dojčím málinko, max 4x denne, ale predsa. Môže to malému uškodiť? Zároveň by ma zaujímalo či moja účasť vo vírivke neohrozí ostatných. V prívalivom letáku sa píše nepoužívať tampóny, no práve tie ni do vody boli odporučené. Pri pohlavnom styku sa spomínajú latexové kondómy. V prípade, že nekomfort vymizne, bezlatexové kondómy by boli ok? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Polygynax môžete užívať aj počas kojenia, navyše, ak bude liečba krátkodobá a keď už kojíte iba párkrát denne. Počas vaginálnej liečby však tampóny nie je vhodné užívať, ani praktizovať pohlavný styk a ani navštevovať bazény, či kúpaliská. Pri pretrvávaní ťažkostí bude vhodné realizovať kultivačné vyšetrenie pošvy.

 • O čo sa môže jednať?

  , Autor: Nat285

  Dobrý deň,
  Chcela by som sa opýtať, mala som s priateľom nechránený pohlavný styk pred 19 dňami cca menstruacia mi mešká už 7 dni. Testy som si robila 2 a stále negatívne respektíve včera som si robila a pred 4 dňami. Mala som mierne bolesti v podbrušku, citlivé prsia mám ale nie až tak že by som sa ich nemohla dotknúť a také plnšie sa mi zdajú ale pred ms mávam tak citlivé prsia že sa ich nemôžem dotknúť… Dnes som si ale všimla že ľavý prsník mam oveľa vecsi ako pravý to ako keby vnútro sa zvecsilo a je ťažší a iný od praveho ale žiadnu hračku tam nemám. A k tomu pár dni mi býva aj nevoľno… chcela som že si budem sledovať aj krčok tak ak som to správne nahmatala mi prišiel tvrdý a to mi aj priateľ potvrdil ale tak v podrepe je ľahko nahmatatelny ale v ľahu ani nie… a ráno aj cez deň zvyknem mávať kremovy biely výtok ale nie až tak veľmi veľa ale najviac ráno. Vopred vám ďakujem za váš názor.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, z predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizované tehotenské testy môžu byť aj falošne negatívne. Odsledujte si to. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva, ako aj v prípade ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo a výroky

  , Autor: inana1991

  Pekný deň...pred tým som nikdy takéto problémy nemala ...zmenila som partnera a problémy mám neustále....jedná sa o moje výtoky ktoré proste vôbec neustupuju....ustúpia na pár dní a potom sa objavia znova....Výtoky sú hrudkovite...ale nezapachaju
  ..nemám nejaké svrbenia..len také mierne pálenie ...a výtok ...
  Dlhodobo sa na to liečim ..bola som preliecena antibiotikami... čipkaami...tabletami ktoré som brala perorálne ...a aj tak sa mi to neustále vracia... partner bol vyšetrený taktiez...bol mu zistený zápal mieska ( len to už neviem či ten zápal nemá odomna)...bral 9 dnove tablety....ale na kontrolu nemal ísť....pôjde teraz v auguste aj to na jeho samotný apel nie na apel doktora žiaľ...naozaj sa snažíme mať pohlavný styk len s ochranou...už nejakú dobu...ale aj tak sa tie Výtoky vracajú....som v 8 týždni skoro .. tehotenstva a neviem či toto je normálne m..keď som bola na prvej prehliadke gynekogola spomenula som mu to..a prekrútil očami.....nejde len o to že som tehotná ale celkovo...prosím vás.poradte mi niečo už som naozaj zúfalá... neuškodua plodu tieto neustále Výtoky...ktoré prídu aj odídu za pár dní...ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v tehotenstve sú výtoky pomerne časté. Ak ste s tým však mali problémy už pred tehotenstvom, realizoval by som výtery na mykoplazmy, ureaplazmy, chlamýdie a trichomonas vaginalis. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Bolesť v podbrušku

  , Autor: Bambuľka z

  Dobrý večer prajem
  Chcem sa opýtať či sú nejaké príznaky toho že môžem mať cistu, stáva sa mi že pri pohlavnom styku s manželom pociťujem prudku až ostrú bolesť v podbrušku, pričom následne musíme pohlavný styk prerušiť aby sa mi bolesť upokojila, zvykne sa mi bolesť vrátiť aj ráno, takým ostrým pichnutím kedy musím aspoň päť minút počkať kým mi to prejde. Som po troch spontánnych pôrodoch. Bola som s tým problémom aj u svojho lekára ale pomoci som sa bohužiaľ nedočkala. Odbil ma s tým že ak má to teraz neboli tak to nemám riešiť že tam má horšie prípady a poslal ma preč, bez žiadnych vyšetrení. Od vtedy som u neho viac nebola a mám menšiu nedôveru voči lekárom že ma zase pošlú preč. Preto vás prosím o radu ako túto situáciu riešiť a čo by mi mohlo tieto bolesti spôsobovať. Menštruáciu som mala vždy pravidelnú až teraz po treťom pôrode sa mi trošku zmenila tým že mi vždy nastúpi ináč a aj bolesti sa začali prejavovať po treťom pôrode, ktorý som mala v decembri 2019. Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, určite je u Vás potrebné gynekologické vyšetrenie, vrátane gynekologického palpačného a ultrazvukového vyšetrenia, bez ktorého sa nedá ďalej pohnúť. Takto sa Vám, bohužiaľ, neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak nie ste spokojná s Vašim aktuálnym obvodným gynekológom, máte samozrejme právo na zmenu lekára. Odsledujte si to.