Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,026 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Vysetrenie pred zakrokom

  , Autor: Mafalda

  Som 40 rocna panna a maju mi odstranit polyp z krcka maternice. Berie sa nejaky ohlad pri vysetreni tesne pred zakrokom, co sa tyka v postupe vysetrenia alebo sa vysetruje ako v pripade NEpanien? Viem, ze pri zakroku o panenstvo pridem, ale ci nepridem on uz pri vysetreni? Toho sa desim.
  A dalsia vec: pred zakrokom ma budu zdola holit, kedze sa neholim alebo sa radsej vyholit uz doma? Je to potrebne? A ak ano, holenie sa robi este pred anesteziou?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, iné, ako gynekologické vyšetrenie na zistenie a potvrdenie nálezu polypu na krčku maternice nie je. Ak ste už v minulosti použili tampóny alebo už boli u Vás použité gynekologické zrkadlá, panenská blana musela byť pretrhnutá. Oholiť sa môžete aj doma sama v kľude, Keďže sa bude od realizovať zákrok v pošve, nemusíte byť vyholená úplne, stačí si upraviť prípadne skrátiť ohanbie. Samozrejme, holenie prebieha mimo operačnej sály, holiť sa na operačnej sále nemôže.