Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,910 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hrcka

  , Autor: Becky

  Dobrý deň. Aspoň v krátkosti zhrniem - už vyše dvoch rokov mám neustále gynekologické problémy - bolesti v krížoch, podbrušku, neustále svrbenie, pocit suchosti, špinenie, sex je takmer nemožný no napriek tomu mi nikto nevie pomôcť. Brala som antibiotiká, probiotiká, injekcie na imunológií, všetko bez efektu. Podstúpila som aj operáciu cysty na vaječníku, kde mi bol odstránený aj jeden vajíčkovod. Nedávno som si nahmatala hrčku z vnútornej strany na vonkajších rodidlách, bola som s tým u lekárky - gynekologičky, ktorá mi povedala že je to pravdepodobne iba nejaká cystička (adenóm). Myslíte že to mám ďalej riešiť s kožným lekárom alebo s iným gynekológom? Neriešila by som to keby nemám problémy, ale už som ozaj zúfalá.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa jedná o cystický útvar na veľkých, či malých pyskoch, rieši to gynekológ. Ten Vás môže odoslať na vyššie pracovisko. Takto bez videnia nálezu a poznania všetkých informácií a okolností sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Čo sa týka suchosti pošvy, ak sú vylúčené ostatné príčiny a jedná sa nedostatok estrogénov, existujú rôzne krémy, napríklad Ovestin, ktorý obsahuje estrogény, či Vagisan, ktorý neobsahuje estrogény, ale môže sa používať aj v kombinácii. V kombinácii s vaginálnymi probiotikami je dobrý Gynoflor.

Podobné otázky

 • tvrdá hrčka

  , Autor: ANULIENKA83

  Dobrý deň prajem, prosím o radu, na vagíne sa vytvorili už 2 tvrdé hrčky , pri sedení sa vytlačia von, je to nepohodlné. Nebolia ale sú nepríjemné, trvá to cca mesiac. Ide o mamu, seniorku, je potrebné íst k lekárovi?? vieme tomu pomocť domácou liečbou?? ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez videnia nálezu sa nedá takto bližšie objektívne vyjadriť. Príčin ťažkostí môže byť viacero. Je potrebné navštíviť obvodného gynekológa.

 • Hrčka v pošve

  , Autor: Kika 15

  Dobrý deň,pred pár týždňami i som si nahmatala vnutri tvrdšiu guličku,ktorá však na dotyk nebolí a doteraz som nevedela,že tam je. A však dúfala som,že zmizne, ale nezmisla. Mám 16 rokov a nebola som ešte u gynekológa a chcela by som sa spýtať o čo by mohlo ísť a či je to pre mňa nebezpečné. Vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o normálnu súčasť pošvy. Takto, bez videnia nálezu, sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Hrcka

  , Autor: sdlucy

  Dobry vecer, asi pred mesiacom sa mi urobila hrcka na pysku. Bola som s tym uz 2x u gynekologa ten mi povedal ze je to ucpana mazova zlaza. Je to velke asi ako lanove semiacko a tvrde. Ako som brala teraz antibiotika dalacin sa mi trosku ta hrcka zmensila. Je to v poriadku? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez videnia nálezu sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak sa jedná o zapálený folikul, dá sa skúsiť po dezinfekcii do toho pichnúť a obsah vypustiť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý by si s tým mal vedieť poradiť.

 • Hrčka

  , Autor: Lucka123456

  Dobrý deň pán doktor chcem sa opýtať mám asimetricke prsia mám ich dosť veľké číslo F ľavý prsník je väčší je viac napnutejsi vždy keď stojím a prehmatam si prsník na Tom prsníku smerom k hrudníku cítim ako keby hrčku nepravidelný útvar manžel aj mama sa nato pozreli vraj sú to prsné žľazy mám to aj na druhom prsníku ale nie tak veľké keďže prsník je menší v ľahu keď si to skúsim nahmatat tak to necítim len pri stojí keď je to napnuté je to normálne alebo mám navštíviť lekára ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám dá výmenný lístok na USG prsníkov, na základe ktorého sa určí ďalší postup.

 • Hrčka v prsníku

  , Autor: adka25

  Dobrý deň chcem sa opýtať. Vo februári som bola na sone prsníkov pretože ma pobolieval pravý prsník. Zistili mi v pravom prsníku cystu ktorá má 8mm. Doktor mi nakázal prísť o pol roka na kontrolu. Tak som sa objednala na august.
  Len posledné dva týždne cítim taký divný pocit v prsníku aj sa mi zdá že je nejaký väčší (je pravda že ho mám od puberty väčší tak teraz neviem či to mám zo stresu a namyslam si to ) a nahmatala som si v okolí bradavky hrčku. Bola som u svojho gynekológa ten mi to pozrel a keď som sa ho pýtala že či to vyzerá na niečo vážne tak povedal že nie , ale že nech idem radšej na sono. Keď som mu povedala že som objednana až o dva mesiace že či sa nemám objednať skôr tak povedal že stačí v auguste. A predpísal mi agnucaston. Veľmi sa bojím nedokážem normálne fungovať stále na to myslím. Mohli v prsníku nastať nejaké výrazne zmeny od posledného sona ?
  Ďakujem za odpoveď
  Dovidenia

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte obavy, objednajte sa na USG prsníkov na skorší termín. Budete kľudnejšia. Ak ste mali v prsníku iba spomínanú 8 mm cystu a ostatný nález bol v poriadku, podľa mňa sa nemusíte obávať.