Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Suchosť pošvy

  , Autor:

  Pán dokktor, prechadzam menopauzou a mam problem so suchosťou pošvovej sliznice, niekedy uplne bez vytoku.Niekedy po styku pozorujem jemny naružovely vytok, ktorý trva chviľku, akokeby nejake podraždenie. Vytery, cytologia su v poriadku.Lekar mi povedal, že môže to byť z toho, že sliznica pošvy atrofuje a su tam krehke cievky, ktoré môžu zakrvacať. Aj tak mam z toho strach. Čitala som o geloch, ktoré ženam pomahaju pri tomto probleme, ako Vagisan, Hydrofemin, Lactoffel. Ktorý by ste mi odporučali? Može tento moj problem sposobovať atrofia sliznice?Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, atrofia sliznice môže spôsobovať spomínané ťažkosti. Vyskúšať môžete ktorýkoľvek zo spomínaných gélov, nemám konkrétne skúsenosti ani s jedným.

Podobné otázky

 • hormonálny profil

  , Autor: dadusena

  Dobrý deň pani doktorka.
  Chcem sa opýtať, aké hormóny sa vyšetrujú pri suchosti pošv. sliznici (mám 37 r.). Aj po lubrikácii a pohl. styku cítim suchosť a jemné pálenie( pálenie= ako jemne opálená koža na tele po slnení). Výsledky naposledy sú o.k. Najčastejšie k+c sú e.coli a ent. fecal. aj napriek dôslednej hygiene. Skúšala som aj krém Cicatridine a Sanagel. Pohl. styk mám pribl. každý 4 deň. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  suchosť pošvy môže súvisieť aj s vyhasínajúcou hormonálnou aktivitou vvaječníkov ale samozrejme môže ísť o následok vaginálnych infekcií. Začnite používať lactofeel ako prevenciu infekcií a zároveň na normalizáciu pošvovej sliznice. Vyšetrenie hormńov - predovšetkým FSH,LH E2.