Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,747 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Ranky po styku

  , Autor: Lenka22

  Dobry den,
  cca 3mesiace po pohl.styku sa mi robia drobne ranky pri vstupe do posvy smerom ku konecniku. V aprili som podstupila konizaciu a odvtedy problemy zacali. Dnes mi obvodna lekarka povedala, ze mi v moci nasli kvasinky. Brala som aj canesten tabletu a krem, vyplach a vaginalne capiky na suchost posvy, nic nepomohlo. Pri pohl.styku sme skusali lubrigacny gel, ale aj nspriek tomu sa ranky vytvorili i ked menej. Boli aj dlhsie pauzy medzi pohl.stykom aby sa to zahojilo, ale vzdy sa to tvori. Co by ste mi odporucili?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúsiť môžete preparáty s obsahom kyseliny hyalurónovej. Vhodná by bola aj estrogénová masť. Je tiež potrebné zistiť, či sa nejedná o kožné ochorenie vulvy. Takto bez videnia nálezu sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

Podobné otázky

 • Ranky, svrbenie

  , Autor: Nates

  Dobrý deň. Skoro vždy dva dni po pohlavnom styku sa mi pri vstupe do pošvy po bokoch objavia malé ranky, ktoré neskutočne svrbia a pália pri kontakte s vodou, niekedy má obmedzujú aj pri pohybe, občas sa k ním pridá zltkasty výtok...Navštívila som s tymto problémom aj dvoch gynekológov. Jeden mi povedal , že to mám z užívania antibiotík, čomu som uverila keďže týždeň dozadu pred vyšetrením som ich užívala . Predpísal mi masticku. Chvíľu som mala pokoj ... neskôr sa problém znova vrátil aj napriek tomu, že som antibiotiká neužívala . Navštívila som teda druhého gynekológa , ten mi povedal, že to nieje nič vážne len malé ranky ako keď praskne cievka v oku... a že sa to samo zahojí. Natierala som si to canesten krémom, tiež kokosovým olejom. Naozaj sa to do troch dni zahojilo. Lenže dnes sa mi znova tento problém objavil a už nielen po krajoch pri vstupe do posvy ale aj na sliznici posvy v strede mám začervenanie a po okrajoch biely povlak a ranky . Naozaj už neviem čo mám robiť keď mi dvaja doktori povedali, že to nič nieje ,vylúčili aj herpes. Prečo sa mi to stále zjavuje ? Môžu to byt naozaj len ranky po styku ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa spomínané ťažkosti objavujú v súvislosti s pohlavným stykom, príčina bude najskôr v tom. Môže sa jednať o bakteriálnu vaginózu, porušenú vaginálnu mikroflóru, ktorá môže spôsobovať zmeny pošvovej sliznice, zvýšenú citlivosť aj na mechanické trenie. Odporúčam realizovanie vaginálnych výplachov Cloginom alebo Rosalginom a hlavne užívanie vaginálnych pribiotík, čo by mohlo spôsobiť úpravu a zvýšenú odolnosť sliznice pošvy.