Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
14,915 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolesti v podbrušku

  , Autor: Anonym27

  Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, 10 dní som brala antibitoiká Doxyhexal(predpísané od dermatologičky na akné, nedostatok ženského hormónu a vyšší testosterón), dostala som menštruáciu a po niekoľkých hodinách som dostala nezvyčajné silné krčovité bolesti v podbrušku, zostala som blédá na odpadnutie a začala som zvracať a prehánať ma.(Pred tým nikdy som nemala takéto príznaky menštruácie). Čítala som vedľajšie účinky zápala hrubého čreva, ale po dobu 10 dní som bola v poriadku až v deň ked som dostala menštruáciu tak som sa chcela spýtať či to mohlo mať negatívny vplyv.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané ťažkosti patria tiež medzi nežiadúce účinky spomínaných antibiotík, nástupom menštruácie sa mohli v organizme spustiť reakcie vedúce k spomínaným prejavom. Áno, niekedy sa môžu nežiadúce účinky prejaviť až po istom čase užívania, respektíve až po doužívaní. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného lekára. Nemusí sa jednať vôbec o gynekologický problém. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.

Podobné otázky

 • Vaginálna mykóza

  , Autor: Mooly

  Dobrý deň, za posledné dva týždne ma trápi vaginálna mykóza začala som s liečbou lactofeel ktoru som po 2 dňoch zlepšennia ukončila, no kykoza sa mi asi po tyždni vrátila spať.Moja gynekologička mi po telefóne predpisala polygynax no ja sa ho bojim užiť keďže som ešte nedostala menštruaciu, je tam možnosť žeby som mohla byť tehotna, a v pribalovom letaku piše že tehotné ženy nesmu uživat tak som si kupila canesten, po koľkych tabletkach môže začať učinkovať? Mam svrbenie a bolesti v podbrušku. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri dlhšie trvajúcich ťažkostiach je vhodné gynekologické vyšetrenie. Ordinácie cez telefón nie sú pri pretrvávaní ťažkostí vhodné. Kúra vaginálnymi probiotikami má byť aspoň 10 dňová. Účinok Canestenu by sa mal dostaviť do niekoľkých dní. V prípade pretrvávania ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie a stanoví ďalší postup.

 • Gynekologicke zapaly

  , Autor: Becky

  Dobrý deň. Dlhodobo mám gynekologické problémy, bolesti v podbrušku, svrbenie, hlienovitý výtok - niekedy aj s krvou. Podstúpila som dve operácie, zobrali mi oba vajickovody a jeden vajecnik kvoli cyste. Moje problemy vsak pretrvavaju, opakovane sa nakazil aj partner. V poslednej kultivacii bola pozitivna e.coli a stafylococcus aureus. Užívala som už betadine, macmirror, rozne masticky a cipky na kvasinky, nic mi nepomohlo. Uzivam aj lactofeel kazdy druhy den. Preliecili sme sa s partnerom aj na ureaplasmy - 20 dní doxyhexal. Viete mi ešte niečo poradiť? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri pretrvávaní ťažkostí, aj napriek preliečeniu, je vhodné realizovať kontrolné stery na mykoplazmy, ureaplazmy, chlamýdie, ako aj na trichomonas vaginalis. Zopakovať sa môže aj štandardné kultivačné vyšetrenie pošvy. Vaginálnych probiotík je na trhu viacero. Vhodné je užívať vaginálne probiotiká denne, aj dlhodobejšie. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Enterobaktérie

  , Autor: Prelka

  Dobrý den, pan doktor, z kultivácie mi boli potvrdené enterobaktérie. Pociťovala som bolesti v podbrušku a mala som vodnatý výtok. Dostala som dalacin krém. Počas užívania sa to trochu zmiernilo, ale znova pociťujem bolesť v podbrušku a vodnatý výtok. Dokonca prvýkrát som mala krvavé špinenie počas ovulácie. Môžem si kúpiť niečo voľnopredajné, kým navštívim znova gynekológa po sviatkoch? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak Vám bola nasadená liečba podľa výsledkov citlivosti na vykultivované baktérie, liečba by mala byť účinná. Môže sa u Vás jednať o poruchu vaginálnej mikroflóry vplyvom antibiotík. Skúste si realizovať kúru vaginálnymi probiotikami. Pri pretrvávaní ťažkostí bude potrebné aj tak navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Enterobaktérie

  , Autor: Prelka

  Dobrý deň pán doktor, pociťujem bolesti v podbrušku už niekoľko dní, z výteru boli potvrdené enterobaktérie. Krvný obraz a crp je v poriadku. Odmenštruovala som takisto bez problémov. Medzitým mi vyšiel aj pozitívny SIBO test, v dôsledku čoho mám problémy s trávením. Môže mať výskyt enterobaktérii v pošve súvis s tým baktériálnym prerastaním čreva? A takisto môže bolesť v podbrušku súvisieť s nálezom v pošve (enterobaktérie)? Je to potrebné preliečiť antibiotikami?Momentálne užívam Normix od alergológa. Gynekológ mi dal Dalacin, vaginálny krém. Môžem to užívať súčasne? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané bolesti môžu a nemusia byť gynekologického pôvodu. Pri náleze bakterií v pošve postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Enterobaktérie sú baktérie, ktoré sa nachádzajú v čreve normálne. Pri ich zanesení napríklad do pošvy môžu spôsobovať ťažkosti, bolesti, výtok, pálenie, … Preparáty môžete užívať súčasne.

 • Výtok

  , Autor: Becky

  Dobrý deň. Mám už 3 roky neustále bolesti v podbrušku, hlienovitý výtok - niekedy s kúskom čerstvej krvi. 2 krát ma kvôli bolestiam operovali, odstránili mi oba vajíčkovody. Posledný krát ma operovali akútne - kvôli hnisavej cyste na vaječníku. Na sone je všetko v poriadku, menštruácia niekedy silnejšia, niekedy slabšia, celkom pravidelná - každých 26-28 dní. Krvné testy tiež ok, akurát býva zvýšená sedimentácia. V pošve neustále pociťujem dyskomfort - pichanie, svrbenie a tie bolesti podbruška a výtok prípadne úplne slabunké krvácanie. 2 roky mi už nikto nerobil ani preventívku, už neviem čo a aké vyšetrenia mám žiadať. Lekár ma vždy odbije s nejakými atb alebo mastičkou. Tolko atb som už brala že mám zhoršené pečeňové testy. Čo mi odporúčate pán doktor? Mám sa dožadovať nejakých ďalších vyšetrení? Ak áno, akých? Ďakujem za prípadnú odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam realizovať kultivačné a mikrobiologické vyšetrenia pošvy a krčka maternice, rovnako tak aj preventívnu prehliadku. Odporúčam pri pretrvávaní ťažkostí navštíviť Vášho obvodného gynekológa. Pri nespokojnosti máte právo na zmenu obvodného gynekológa, vždy ku koncu kalendárneho mesiaca.