Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,980 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meškajuca menštruácia

  , Autor: Nikol

  Dobrý deň, mám 22 rokov, 180 cm 62 kg
  V januári 2020 som vysadila antikoncepciu po 2 rokoch užívania. Menštruácia prišla až do júla max s týždňovym omeškaním, no od júla 2020 už neprišla... Zatiaľ mi nič nebolo diagnostikované. Maternica, vaječníky v poriadku, len tam nemám žiadne vajíčka ani náznak toho že by som mala dostať menštruáciu. Diabetologické, endokrinológicke vyšetrenia sú v poriadku. Mam problémy so žalúdkom býva mi po určitých potravinách ťažko ale celiakia je vylúčená, sono taktiež v poriadku. Zistili mi len zvýšené železo. Od júla 2020 som schudla postupne cca 7 kg nič pre to nerobím stravujem sa rovnako no asi je to podmienené meškajúcou menštruáciou a tým že po určitých potravinách ako pečivo mi býva ťažšie. Vediem si aj denník to mi odporučila pani obvodná doktorka a vo februári sa jej mam ozvať ak sa potvrdí opakovane zvýšené železo mám podstúpiť metabolické testy.
  Záver mojej pani gynekologičky bol ten, že ak všetky vyšetrenia budú v poriadku jediná cesta je hormonálna liečba,no tomu by som sa práve chcela vyhnúť.
  Už týždeň užívam Gynex a Vitex, a dlhodobo vitamín D, zinok a vitamín Ú na žalúdok.
  Menštruaciu som dostala neskoro v 15 rokoch no od začiatku bola nepravidelná a veľmi bolestivá - odpadávala som preto som začala brať vtedy antikoncepciu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj napriek rozsiahlemu opisu nepoznám žiadne konkrétne výsledky vyšetrení, či bol realizovaný hormonálny profil a aké su jeho výsledky, či bola vyšetrená hladina AMH, ... preto je takto tažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Hormonálna antikoncepcia u Vás mohla spôsobiť útlm, ktorý sa inak ako hormonálne väčšinou liečiť nedá, keďže je problém hormonálny. Ak chcete najprv vyskúšať iný spôsob, spomínané prípravky užívať môžete. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Menstruacia

  , Autor:

  Dobry den prajem mam cca 3mesiace urobene vnutromaternicove teliesko DANU a už 4deň mi mešká menštruácia môžem byť tehotna ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali od zavedenia vnútromaternicového telieska normálne menštruácie, 4 dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Ak ste mali posledné obdobie stresovejšie, zmenili ste životný štýl, môže aj toto mať vplyv na menštruačný cyklus. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach, aj ako pri viac ako 14 dní meškajúcej menštruácii navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Problemy

  , Autor: Kvietok123

  Dobry den, chcela by som Vas poziadat o radu. Mala som nechraneny pohl. styk 27.9,29.9 a 30.9, posledna menstrucia bola 18.9.2019 meskala mi 3 dni. Podla vypoctu kalendara mi vychadza ze ovulaciu som mala mat 2.10. Len teraz mam dostat menstruaciu a mam hrozne krce v krizoch a v podbrusku. Je mozne ze by to mohlo byt aj zaciatok tehotenstva? Mam to dostat okolo 15.9.
  Taketo bolesti mavam kazdy mesiac od kedy mi skonci menstruacia par dni mam pokoj a cez plodne dni to zacne a potom pred menstruaciou to zacne ale az tak ze mam kazdu chvilu pocit ze to dostanem. Posledne dva mesiace mi to aj meskalo 2-3 dni. Moze aj stres sposobovat tie bolesti? Bola som na vysetreni ale ze vraj to je normalne podla mojej gynekologicky.Nemam cystu ani zapal.
  Prosim vas o radu ako riesit tieto problemy.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, stres ako aj zmena životného štýlu alebo stravovania môže do veľkej miery ovplyvňovať menštruačný cyklus. Tri dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Podľa opisu máte podľa mňa predmenštruačný syndróm. Odsledujte si to. Ak ale nie je vylúčené tehotenstvo, ak Vám bude meškať menštruácia 14 dní, realizujte si tehotenský test. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Príznaky tehotenstva- negatívny test

  , Autor: Anita88

  Dobrý večer pán doktor!
  Mám taký problém, že menštruácia mi meška 5-ty deň. Dva dni už mi bolí v podbrušku, ako keby som mala dostať menzes a občas mám aj hnedý, ružový výtok. Cez deň je mi niekedy aj na vracanie. Urobila som viac testov, ale boli negatívny. Posledny menzes som mala 1.12 a cyklus mám vždy 25-26 dní. Môžem byť tehotná aj napriek tomu, že test je negatívny alebo môže byť tam iný problém? V júli som bola na kyretázi, lebo plod sa nevyvýjal, ale vtedy som nemala tekéto príznaky.Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, päť dní meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Vami spomínané príznaky patria aj do predmenštruačného syndrómu, nemusíte byť tehotná. Tehotenstvo je ale možné za určitých okolností aj pri zatiaľ negatívnom tehotenskom teste. Jednoznačne Vám takto odpovedať neviem. Pre definitívne potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva ako aj v prípade pretrvávania ťažkosti navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Výtok

  , Autor: loli

  Dobrý deň asi pred 2 mesiacmi som mala zelený výtok doktorka mi dala maxmiror 500 a na pár dní to prešlo dostala som menzes a potom to znova začalo ešte som počkala a keď to neprestalo a meškal mi ďalší menzes išla som k doktorovi ktorý mi povedal že mi nič nie je a aj meškajúca menštruácia je v poriadku neprestávalo to a menzes som nedostala tak som išla znova to mi povedal že mám streptokoka a dal mi antibiotickú masť dalacin vybrala som všetkých 7 aplikátorov lenže menzes som stále nedostala mešká už 3 týždne a zelený výtok neprestáva prosím poraďte mi som strašne zúfala :'( v poslednom čase som veľmi často na koze a to mám len 15.veľmi pekne ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak nie je menses už dlshšiu dobu, treba skontrlovať UZV, buď vyvolať mense, alebo nasadiť hormonálnu liečbu
  infekciu treba identifikovať-odobrať kultivácie, a na základe výsledku doporučiť validnú liečbu
  treba to ale samozrehme liečiť s vaším lekárom, ak nie ste spokojná s momentálnym, vyhľadajte iného lekára ,
  takto na diaľku vás ja nedokážem vyšetriť, sama zatiaľ môžte aplikovať nejaký výplach čo si kúpite v lekárni, napr. Clogin atd.
  s pozdravom