• Bolesť

    Dobrý večer. Chcela som sa opýtať. Mešká mi menzes dnes je to asi štvrtý alebo piaty deň. Sex bol vždy chránený. Bolia ma prsia a podbruško. No to už tretí deň. Môže to patriť do PMS? Alebo je to príznak aj tehotenstva?

    Dobrý deň, spomínané prejavy môžu súvisieť s blížiacou sa menštruáciou vrámci predmenštruačného syndrómu (PMS). Štyri dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Za predpokladu chráneného pohlavného styku je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si môžete skúsiť realizovať tehotenský test, prípadne v prípade ťažkostí ako aj nejasností navštíviť Vášho obvodného gynekológa.