Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,796 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Menštruacia

  , Autor: Jarkvas

  Dobrý deň,
  Prednedavnom som vám písala ohľadom špinenia počas ovulácie následne ako skončila sa všetko vrátilo do normálu. Počas obdobia kedy neni ovulacia cca 8 dni pred začatím menštruácie som mala chránený pohlavný styk dnes by som mala dostať menštruáciu ale zatiaľ nič mám príznaky PMS či sú to boľavé prsníky alebo zhoršená pleť chcela som sa spýtať z akého dôvodu neni žiadny náznak menštruácie( zafarbený výtok etc) možnosť tehotenstva môžem vylúčiť ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, pár dní meškajúca menštruácia je v poriadku. Menštruácia sa nemusí dostaviť vždy presne na deň. Ak už máte predmenštruačné príznaky, je možné, že sa menštruácia dostaví do niekoľkých dní. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Menštruacia

  , Autor: Iwka1

  Dobrý deň mám zavedene antikoncepcne teliesko ziaden problem s nim nemam mam ho cca 2 roky.menstruacia bola do dnes pravidelna .mám 34r. 3 deti.
  Teraz mi meska menštruacia 6 dni a ziadne priznaky ze by som mala dostat menstruaciu nemam.aj test som si robila je negat.len sa cítim unavena a nemam chut ani na sex.mozu to byt hormony.som objednana u gynekologa ale skusim aj vas dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, počas obdobia zavedeného vnútromaternicového telieska nemusí byť menštruačný cyklus pravidelný. Príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Záleží tiež od typu vnútromaternicového telieska, ako aj od ďalších okolností. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Navštívte Vášho obvodného gynekológa podľa objednania a postupujte podľa jeho odporúčaní.

 • Kyretáž

  , Autor: Giza

  Dobrý deň pán doktor,

  25.8. mi bola robená kyretáž kvôli vysokej sliznici. Zákrok prebehol v poriadku, ale keď som sa postavila po prebudení z postele vyšlo zo mňa celkom dosť krvi. Na základe toho mi boli pichnuté injekcie na zastavenie krvácania a niečo proti zrazeninám. Po príchode domov som krvácala už len mierne, na druhý deň zo mňa vyšla dosť veľká zrazenina a potom už len úplne slabý výtok. Takto to pokračovalo 8 dní vždy len slabučký výtok niekedy hnedší niekedy ružový ale nemala som žiadne bolesti. Dnes na deviaty deň išlo zo mňa trošku červenej krvi a slabo ma sem tam pobolieva v podbrušku. Menštruáciu by som normálne mala dostať zajtra ale čítala som že skôr ako o 4-6 týždňov by prísť nemala. Je to prosím vás normálne? Nemám žiadne veľké bolesti ani iné ťažkosti okrem toho.

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, po kyretáži je špinenie, či slabšie krvácanie do 7 - 10 dní od zákroku normálne. Dňom zákroku si rátate prvý deň menštruácie, nasledujúca menštruácia by sa mala dostaviť o 4 až 6 týždňov od zákroku. Odsledujte si to. Nepoznám však žiadne bližšie okolnosti zákroku ani ďalšie informácie, preto sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný, kde sa Vám budú vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.

 • predpísaný Macmiror complex 500

  , Autor: MAJ

  Dobrý deň, dnes som bola na bežnej PP u svojho gynekológa a popísala som mu aj môj aktuálny problém - diskomfort dole vnútri, no neviem lokalizovať presnejšie - či je to problém urologický alebo gynekologický. Pred týždňom pár dní zapáchajúci tmavší moč - asi menej tekutín v horúčavách a používanie verejných wc aj latrín. Zároveň končiaca menštruácia a po jednom pohl.styku 1dňové špinenie. No žiadne svrbenie nikde ani bolesť pri močení, len diskomfort a po dnešnom vyšetrení (odber na OC, SONO) hneď krvácanie a postupný pocit pálenia. Myslela som si, že nejaká urologická infekcia prešla aj do gyn.časti, no lekár namietol, že to bolo skôr naopak, že videl aj výtok, napísal subakútna a chronická vaginitída. Mám brať vag.kapsuly širokospektrálneho ATB, keď tam mám len infekciu, ktorá možno ani nie je tam, ale v moč.cestách? Nemala sa vziať vzorka na kultiváciu, aby sme vedeli presnú baktériu? Môžem si ísť dať vyšetriť moč, ale čakať až do výsledku a aj čo robiť s týmito kapsulami, ak mi vyjde baktéria v moči? Užívať aj tak či liečiť to už len celkovými ATB? Mám doma aj krém Jenamazol.
  Ďakujem vopred za Váš názor a radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, vrámci preventívnej prehliadky sa veľmi nedá riešiť infekcia a ak je prítomná infekcia v pošve, preventívna prehliadka sa ani nerealizuje, ale najskôr sa prelieči zápal a až následne sa urobí onkocytologické vyšetrenie z krčka. Zašpinenie, či slabšie krvácanie sa po stere môže vyskytovať v deň vyšetrenia, ako aj deň, či dva po vyšetrení. Bolo potrebné realizovať kultivačné vyšetrenie pošvy a cestou obvodného lekára realizovať kultivačné vyšetrenie moča. Skúsiť si môžete realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom. Záleží aj od toho, či máte momentálne ťažkosti v zmysle pálenia, či svrbenia. Macmirorom si nepoškodíte, preliečená však bude iba pošva. Ak máte zápal aj v močových cestách, vhodnejšia bude celková antibiotická liečba. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, ani nálezy, či okolnosti, preto je takto ťažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Opäť vaginálna mykóza

  , Autor: MiMa997

  Pekný deň, chcela by som sa informovať, dostala som vaginálnu mykózu po intímnom styku s manželom,na druhý deň po styku som začala pociťovať diskomfor vagíny hrudkovity výtok a neskutočne škrabanie,nikdy pred tým som ju nemala, kúpila som si Canesten gyn kombi týždeň som sa liečila, príznaky prešli, prišla menštruácia, posledný deň menštruácie som začala opäť pociťovať diskomfot vagíny,mohla som sa zlé preliečiť? čapík som mala ten na 1den, krém som si dávala 7 dní 3 krát denne, hneď druhý deň keď skončila menštruácia si opäť dávať krém 3x denne a čapík som si objednala s internetovej lekárne,ak sa to zopakuje plánujem ísť k svojmu gynekológovi , len nechápem prečo po týždni a pol od preliečenia sa opäť zopakovala. Vďaka za skorú odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, môže sa u Vás jednať o bakteriálnu vaginózu. Vhodné je si aplikovať preparát aspoň v množstve 3 až 6 vaginálnych tabliet, jedna často nestačí a následne si realizujte aspoň desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami na úpravu vaginálnej mikroflóry. Pri pretrvávaní ťažkostí určite navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Duska

  , Autor: Patoduska223

  Dobrý deň prajem mám na vás prozbu je menštruácia normálna ak som dostala 2krat v mesiaci minuli mesiac a tento mesiac mi menštruácia mešká a s prsiach mi tečie čo ja viem čo to je vyzerá to ako materske mlieko neviete mi poradiť čo to znamená ďakujem za pochopenie.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Určite je potrebné realizovať gynekologické vyšetrenie, vylúčiť tehotenstvo. Pri vylúčení tehotenstva realizovať hormonálny profil, či sa nejedná o hyperprolaktinémiu, čo by mohlo spôsobovať tvorbu mlieka, ak sa jedná naozaj o mlieko a nie iný patologický výtok z prsníkov. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí možnú príčinu ťažkostí a stanoví ďalší postup.