Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,413 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Problemy

  , Autor: Jarkvas

  Dobrý deň, dňa 2.12. Som mala chránený pohlavný styk a od 4.12 do 11.12 som mala ovulacne okno s ovuláciou 8.12 počas tohto obdobia som nebola sexuálne aktívna a mála som počas 8.12-11.12 jemne zafarbený výtok do hnedej sem tam náznak krvi. Čítala som že počas ovulácie to je normálne. Následne dňa 14.12 som mala chránený styk a od dňa 22.12 do 27 som mala mat menštruáciu. Dva dni mi mešká i keď mala som príznaky boľavé prsníky, zhoršená pleť a sem tam bolenie v oblasti krížov. Chcela som sa spýtať môžem tehotenstvo vylúčiť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dva dni meškajúca menštruácia nič neznamená. Je možné, že sa v najbližších dňoch spustí. Ak ste mali chránený pohlavný styk, tehotenstvo je málo pravdepodobné.

Podobné otázky

 • Pretrvávajúca infekcia

  , Autor: bb636

  Dobrý večer pán doktor!
  Držala som sa Vašich rád (Rosalgin + vaginálne probiotiká) a po ukončení terapie mi prešli problémy. Teda aspoň myslím, nemám skúsenosti s užívaním vaginálnych probiotík (či je výtok, akej farby a akej konzistencie). Ale opuch a svrbenie som už nemala, zdalo sa mi že je to už ok.... Po styku sa mi ale opäť vrátili problémy (opuch, svrbenie). Ja musím ísť k doktorovi, keďže mi samoliečba nepomáha a stále sa mi to vracia....Čo je horšie pred nami je víkend a mala by mi nastúpiť menštruácia. Tak neviem či budem môcť ísť v pondelok ku doktorovi....A aj môjmu mužovi sa objavili vyrážky na žaludi. Čím mu môžem pomôcť? Canesten krém?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu sa s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o mykózu, ktorá sa podľa opisu prejavila aj u manžela. Ak máte doma Canesten krém a voľnopredajné Canesten vaginálne tabletky, môžete ich začať aplikovať. Manžel môže používať Canesten krém. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí bude vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy. Ak by sa Vám medzičasom dostavila menštruácia, odmenštruujte a obvodného gynekológa navštívte po skončení menštruácie.

 • tehotenstvo alebo iny problem?

  , Autor: Lucka1994

  Dobrý deň,

  poslednú menštruáciu som mala 3.11 ( cca 2-3 dni)- cyklus cca 29-31 dni .
  Posledný styk 13.11 a dni predtým ( neberiem HAK, prerušovaná metóda)
  Od 14.11 som bola chorá doma, prechladnutie- dutiny.
  Od asi 18.11-19.11 ma doteraz dosť výrazne bolí pod bruško + je extrémne nafúknuté ( ovela viac ako pred ocakavanou menstruaciou) , iné ťažkosti špinenie, vytok, bolest prs, bolest pri moceni- nemam.
  Neviem či to môžem pripisovať tehotenstvu, dnes ráno 25.11 som si robila digi test clear blue- negativ, z ranneho mocu.
  Neviem ci mozem mat iny gynekologicky problem a kedy pripadne vyhladat lekara, pretoze som sa mala dat zaockovat prvou davkou vakciny proti HPV, ktoru mam uz kupenu, bolo mi to odporucene, kedze mam problemy, len v tejto situacii neviem co somnou moze byt a necitim sa 100% v poriadku.
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia! Príčin ťažkostí môže byť viacero. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Vo všeobecnosti platí, že ak sa necítite úplne v poriadku, očkovanie je vhodnejšie odložiť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Cysta a meškajúca ms

  , Autor: leniik

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na váš názor. 31.10 som absolvovala komplet preventívku. Cytológia ok, akurát mi bola nájdená cysta na pravom vaječníku veľkosti 3x5cm. Doteraz som žiadne problémy, ani ťažkosti nemala. Neužívam už hak, no môj cyklus bol stále zvyčajne 25 dní. Poslednú menštruáciu som mala 22.10 takže dnes je to už dá sa povedať 5 deň odkedy mi mešká. Pociťujem bolesti v podbrušku a jemné pichanie na vaječníku už minimálne týždeň ak nie viac. Mala som prísť na kontrolu, hneď 1 deň po skončení ms. Myslíte že by som mala ďalej čakať alebo je možné že sa ms nedostaví vôbec?
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, jednou z príčin meškajúcej menštruácie môže byť aj spomínaná cysta na vaječníku. Cysta priemeru 5 cm je pomerne veľká, preto nemusí dôjsť k jej spontánnemu vstrebaniu, či prasknutiu. Záleží však od typu cysty, jej obsahu, hrúbky steny a ďalších okolností. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Pruh

  , Autor: NikaK2022

  Mám slabinový a pupočníkový pruh a chirurg mi odporúčil laparoskopický zákrok, kde sa zoperujú oba pruhy súčastne. Povedal,že vo výnimočnej situácii by operovali klasicky a tak by operovali cez časť jazvy po sekcii. Chcem sa spýtať na gynekologický názor, je bezpečné podstúpiť zákrok keď chcem v budúcnosti otehotniet,je dobre otvárať danú jazvu?Môze sa tehotenstvom pruh opäť roztrhnúť? Môze sa operáciu poškodiť okrúhly sval maternice alebo laparoskopia spôsobiť nejaké gynekologické problémy? Je nejaká doba po operácii kým by som s tehotenstvom mala počkať poprípade je to lepšie zoperovať až po detoch lebo by to mohlo spôsobiť komplikácie počas tehotenstva? Po sekcii v spínale s dvojičkami som mala veľkú krvnú stratu a celkom ťažšiu rekonvalescenciu, očakávať to aj teraz alebo to spolu nesúvisí? Ďakujem za Váš čas.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, najmä slabinový pruh je nebezpečný pre riziko zakliesnenia črevnej kľučky a vzniku ilea. Áno, najmä pupočníkový pruh sa môže v tehotenstve zopakovať, záleží však od nálezu, rozsahu a ďalších okolností. Využitie už existujúcej jazvy na koži je častým spôsobom, aby sa nemusela vytvárať ďalšia jazva. Jedná sa o chirurgický zákrok nesúvisiaci s vnútornými ženskými pohlavnými orgánmi. Na maternicu, ani na ďalšie tehotenstvo to nebude mať negatívny vplyv. Sekcia je najkrvavejší operačný výkon, krvná strata pri sekcii sa nedá porovnávať s operačným riešením hernie. Sú to však skôr otázky na chirurga.

 • Zápaly

  , Autor: Adenka123

  Dobrý deň prajem
  Moje časté problémy sa týkajú častých zápalov ,že stači keď sa v lete osprchujem vonku 40 stupňov a idem von a na druhý deň cítim vaječniky a kríže cez zimu stačí že idem von zostane mi zima a na druhý deň tiež to samé vaječníky a kríže odpálené. A potom keď dostanem menzes tak to su ozaj bolesti ešte väčsie vaječníkov a krížov.
  Ešte sa mi prednedávnom pridružili aj Bartoliny žlazy sa mi zapálili ale obe naraz,neskutočná bolesť a hneď obe. Dostala som aj antibiotiká preliečila som sa a momentálne mám menzes a zase ma bolia vaječníky a kríže a znova cítim bartolinky keď dlhšie stojím. Dostala som aj odporučenie na imunologické testy. Stále sa to opakuje tento proces s tými vaječníkmi a krížami dokolečka už som z toho zúfalá.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu určite istú úlohu zohráva aj imunitný systém, ktorý bude potrebné podporiť. Čo sa týka gynekologickej stránky, bez vyšetrení, či výsledkov USG sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Zápal Bartholínskej žľazy sa štandardne na prvýkrát preliečuje antibiotickou liečbou. Pri opakovaných zápaloch, cystách, či abscesoch je vhodné chirurgické odstránenie. Na podporu pošvovej mikroflóry odporúčam realizovať pravidelné desaťdňové kúry vaginálnymi probiotikami. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás eventuálne odošle na vyššie pracovisko.