Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,355 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Biely výtok

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Chcela by som sa Vás opýtať prečo som mala po hneď styku biely výtok. Nikdy som niečo také nemala. Bolo to biele podobne spermii, ale partner mal ochranu. Nemal ochranu počas celého styku dal si ho ku koncu. Mam aj plodné dni môže to niečo s tým súvisieť.?
  Ďakujem vopred sa odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za spomínaných okolností sa Váš pohlavný styk dá charakterizovať ako nechránený, keďže nebola použitá ochrana počas celého styku. Počas plodných dní je cervikálny hlien inej konzistencie, ako po zvyšok cyklu, mohlo sa jednať len o cervikálny hlien. Pošva takisto počas plodných dní produkuje väčšie množstvo vaginálneho sekrétu. Takto sa Vám ale neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri akýchkoľvek nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Vitagyn C

  , Autor: Ivana

  Dobry den,

  liecila som sa na mykozu a po liecbe mi lekar odporucil vitagyn c, pretoze sa mi pravidelne mykoza vracala.. vcera som si tento krem zaviedla do posvy po styku s partnerom pretoze som mala pocit, ze citim mierne palenie. V pribalovom letaku je napisane, ze nezanechava ziadne stopy na nohavickach. Na druhy den asi po 12 hodinach po aplikacii zo mna zacal vytekat biely vytok a pride mi logicke, ze to bol ten krem.. ale kedze je v pribalovom letaku napisane, ze to ziadne flaky nezanechava, tak som trochu zmatena, ci sa mi mykoza nevratila v plnej sile aj ked nepocitujem svrbenie, mozno trosku palenie ale to tiez neviem ci si uz nenahovaram.. ide mi len o to, ci mi viete poradit.. moze ten krem vytiect po par hodinach alebo by nemal, ked to je tak napisane v letaku?? Dakujem!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám objektívne bližšie vyjadriť neviem. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a odsledujte si, či sa spomínaný výtok objaví. Ak áno, bude potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesti v podbrušku

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať.
  Keď máme s partnerom pohlavný styk tak to bolí, mám aj hustý biely výtok a často chodím na WC (cikať) aj zapáchajúci moč mám.. Viete mi nejako poradiť že čo to môže byť? Či by sa jednalo o zápal vaječníkov alebo nie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o zápal močových ciest v kombinácii so zápalom v pošve. Takto sa však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Mohla som nakaziť partnera ?

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Po jednom nerozvážnom úlete bez ochrany mi nastali gynekológické problémy ako biely výtok so zápachom ktorý liečil môj gynekológ ako bakteriálnu vaginozu, žiaľ zjavne som chronický pacient, po xy ATB mi zistil ešte aj streptokoka, avšak nie som si istá akého. Vlečie sa to už rok a pol a už som zúfalá . V januári mi celková preventívna prehliadka dopadla na výbornú bez žiadnych nálezov zo sterov a kultivácii , avšak mierna bolesť v podbrušku tam stále bola a aj výtok, i keď už bez typického rybieho zápachu. Na slová môjho gynekológa ktoré zneli :" všetko je čisté tu nemôže byť nič zle" a konzultáciou o tom že určitý výtok je normálny a aj keď je biely je to v poriadku ..... som sa rozhodla po roku a pol abstinencie začať opäť sexuálne žiť . Dnes prišli výsledky z kontrolnej kultivácie a opäť je tam streptokok. Výtok je stále , divné tlaky v podbrušku tiež, zápach už nie. Aj pri sexe pri niektorých polohách bolesť, čo sa mi veľmi dávno vôbec nestávalo

  Ako mám takúto situáciu riešiť ? Ja takto nechcem žiť! Nekonečné riešenia , stovky eur v lekárňach

  A čo je najdôležitejšie, mohla som nakaziť partnera ?
  Predo mnou nikoho nemal, s nikým nespal ani nič podobné. Mohla som ho nakaziť ? Musí sa tak isto preliečiť ? Má ísť k urologovi ?

  Ďakujem za odpoveď.
  S otázkami sa obraciam na vás nakoľko už neviem či môžem môjmu gynekologovi veriť a žiadať a o úprimnú pomoc.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od nálezu z výteru. Ak bol partner predtým v poriadku a aj vy, nepredpokladám závažnejšiu infekciu. Isté druhy streptokoka sa v pošve nachádzajú bežne, takto sa neviem bližsie vyjadriť ohľadom výsledku. Dôležité je udržať vaginálnu rovnováhu. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, užívajte vaginálne probiotiká a na intímnu hygienu používajte len čistú vodu alebo prípravky na intímnu hygienu.

 • Výtok

  , Autor:

  Dobrý večer,mala by som otázku pán doktor,už dlhšiu dobu ma trápi výtok a neviem si s ním poradiť,občas je to lepšie a občas je to horšie,niekedy je to až neznesiteľné hlavne pri chôdzi ako keby som sa pomočila,beriem HAK, v januári mi boli zobraté stery a však všetko je vraj v poriadku.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, priehľadný až mierne biely výtok je normálnou súčasťou pošvy, jeho množstvo závisí od viacerých okolností. Výtok môže byť spôsobený aj hormonálnou antikoncepciou. Odsledujte si to. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, užívajte vaginálne probiotiká.

 • Výtok

  , Autor:

  Zdravím prosím vás vedeli by ste mi poradiť už niekoľko dní mam bolesti respektíve tlaky v podbrušku ako keby som išla mat MS tu mam mať až o 2 týždne plus k tomu mam aj biely vytok bez zápachu ci svrbenia vedeli by ste mi povedať čo by to mohlo znamenať? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o ovulačné bolesti, takto Vám však neviem objektívne odpovedať. Odsledujte si to, pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.