• Polygynax

    , Autor: Petra555

    Dobrý deň,

    Dnes mi bol predpísaný liek Polygynax a rada by som sa informovala, či je potrebné robiť pred zavedenkm čipku do pošvy aj výplach Rosalginom alebo sa to naopak neodporúča, nakoľko v prívalovom letáku lieku je písané, že počas liečby je dobré vyhnúť sa sprchovaniu intímnych partií a podobne. Ďakujem

    Dobrý deň, pred užitím Polygynaxu je prakticky jedno, či si vaginálny výplach zrealizujete alebo nie. Dôležité je ho neaplikovať po zavedení čípku. Môžete si urobiť jeden vaginálny výplach v začiatku liečby pred aplikáciou prvého čipku, potom to už nie je potrebné. Vyhýbanie sa sprchovaniu intímnych partií je dôležité preto, aby ste si nevypláchli rozpustený čípok z pošvy a tým znehodnotili liečbu.