Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,375 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hnedý výtok

  , Autor:

  Dobrý deň, mám 15 rokov a menštruáciu mávam nepravidelne kvôli nízkej váhe, tento mesiac (presnejšie pred tromi dňami) mi začal hnedý výtok, ma v sebe aj hrudky a je taký hlienovitý, myslela som si že to je kvôli tomu že menštruáciu idem dostať lebo mi znovu meškajú už 17 dní. Nepociťujem však žiadne bolesti ako som čítala že hnedý výtok býva pri zápaloch no sú pri ňom aj bolesti, potom som čítala aj že býva pri tehotenstve no sex som ešte nemala. Neviem či je to normálne alebo čo to znamená preto sem píšem, ďakujem za odpoveď ♡.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch menštruovania môže byť menštruačný cyklus nepravidelný, nemusí to súvisieť iba s váhou, rovnako tak sa nemusí stále jednať o jasnočervené krvácanie, ale aj o hnedý výtok s prímesou krvi. Ak nemáte žiadne iné ťažkosti, odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach však radšej navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Bolesť v podbrušku po menštruácii

  , Autor:

  Dobrý deň p. doktor,
  pocitujem mierne bolesti v podbrušku vľavo. Nie su permanentne, skôr pulzujúce. 10.9. som na tomto mieste pociťovala pichnutie a hnedý výtok, 15.9. som dostala menzes, ktorý už končí, ale objavili sa práve tieto občasné pulzujúce bolesti. Iný problém nepociťujem, nemám žiadny výtok, pálenie, svrbenie, nič podobné. Bojím sa, či to nemôže byť cysta. Je potrebné s tým zájsť k lekárovi? Zvykne sa mi niekedy vytvoriť funkčná cysta, ale vždy po menštruácii zmizne. Čo v tomto prípade? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, možnosti príčin Vašich ťažkostí je viacero, takto sa však bližšie objektívne vyjadriť neviem. Môže sa jednať aj o hemoragickú cystu, zakrvácané žlté teliesko,... Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Hnedý výtok

  , Autor:

  Dobrý deň, mam 15 rokov. Menštruáciu už mam cca 3-4 roky. Momentálne mi menštruácia mešká viac ako 20 dni. Posledný týždeň mam stále hnedý výtok. Prekáža mi to pretože sa nemôžem kúpať v bazéne a podobne. Poprosila by som vás o radu čo mam robiť aby som nemala ten hnedý výtok alebo kvôli čomu ho mam. Vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o formu menštruácie, ťažko sa dá takto vyjadriť. Ak ste mali doteraz menštruáciu pravidelnú, príčin, prečo teraz začal cyklus haprovať môže byť viacero. Aj napriek tomu, že menštruujete už niekoľko rokov, môže byť menštruácia vo Vašom veku nepravidelná a v rôznych podobách, aj vo forme špinenia či hnedého výtoku. Odsledujte si to. Môžete si skúsiť dať tampón, aby ste sa vedeli ísť okúpať. Takto Vám však viac pomôcť ani sa bližšie vyjadriť neviem. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte obvodného gynekológa.

 • Vytok

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa opýtať už druhý mesiac mám hnedý vytok mimo menštruácie niekedy slabší niekedy silnejší, nepravidelný s miernymi bolesťami v podbrušku mám pocit že sa objavuje aj mimo plodných dni môže to byt niečo vážne? Vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto Vám objektívne odpovedať neviem. Nemusí sa jednať o nič vážne. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

 • Špinenie v tehotenstve

  , Autor:

  Dobry den, bola som u lekara v 5+5, potvrdil tehotenstvo, objednal o 14 dni na kontrolu. V 6+5 som mala hnedy vytok, špinenie- hned som išla k lekarovi predpisal Progestanelle 200 1-0-1 a Ascorutin 3x1-2 podla potreby. Samozrejme ležim, nohy vyššie. Vzdy ked idem kuchyna, kupelna, wc akoby niečo vyšlo von. Dr. povedal ze drobec je tam kde ma, len mam myom. Mate skusenosti? Ten vytok je sposobeny myomom, este z uhniezdovania? O zrazenine nic nevravel, nemala by byť. Dakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie alebo hnedočervený výtok je s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobené tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom (budúcou placentou). Do 16. týždňa tehotenstva sa môže vyskytovať. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach ho kontaktujte.

 • Otázka

  , Autor:

  Dobrý deň.Chcela by som sa opýtať.Pred par dňami som mala pohlavný vstyk po pol roku.A bolelo ma to.Od vtedy mam hnedy vytok a trošku som krvacala.A pry vstyku ma to boli velmi.Neviete prečo?Vytoky mam vodnate bez zapachu,a trošku svrbenie..a rezanie...Od kedy som snim spala...Mam aj bolesti v podbrušku.Mala by som navštíviť lekara?Ďakujem za vaše vyjadrenia.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Jednou z možných príčin je vaginálna infekcia. Takto Vám na to ale neviem objektívne odpovedať. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.