• Streptokok B

    , Autor: Zuzil

    Dobrý deň chcela by som sa spýtať v toku 2017 mi zistili pri prvom tehotenstve streptokok B,teraz som opäť tehotna a robila mi ster a vyšiel negatívne.pred tým mi liečila zápal a užívala som vaginálne macmiror neskor bola 5dni pauza a brala mi ster myslite že to mohol preliecit?bolim sa o Male pri pôrode aby sa nenakazilo .lekarka nič nepovedala len že tam už nieje.

    A ešte jedna otázka robila mo ctg hodnoty boli 150-170ked sa Male hýbalo alebo tvrdil brusko vybehla hodnota na 170je to Ok?

    Dakujem krasne

    Dobrý deň, ak boli výsledky výteru na Streptokoka negatívne, môžete byť kludná. CTG záznam sa hodnotí komplexne, aspoň 20 minútový záznam, ak to doktorka vyhodnotila, že je to v poriadku, nemusíte sa obávať. Pri pohyboch môže dočasne hodnota krátkodobo vyskočiť aj na 170 úderov za minútu.